2024-11-29

У Музеї науки Полтавської політехніки представили оновлену експозицію

У Музеї науки в Полтавській політехніці втретє оновили інтерактивну експозицію. Унікальна інноваційна локація поповнилася 11 новими експонатами, з якими відвідувачам можна легко та невимушено взаємодіяти.

У Музеї науки Полтавської політехніки представили оновлену експозицію

Музей науки Національного центру «Мала академія наук України» в Полтавській політехніці продовжує дивувати своїх відвідувачів. Експозиція музею оновилася і ще більше розширила можливості для захоплюючого пізнання науки. Нові експонати вже доступні для гостей музею.

На відкритті оновленої експозиції президент Полтавського територіального відділення МАН України, ректор Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко привітав гостей:

«У рамках відзначення 206-ї річниці університету та Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку ми втретє оновлюємо інтерактивну експозицію нашого Музею науки. Відвідувачі цієї цікавої локації у Полтавській політехніці мають змогу взаємодіяти, торкатися, вивчати експонати, які прибули в Полтаву з першого державного «Музею науки» МАН України, що у Києві. Завдячуючи співпраці з президентом Малої академії наук України Станіславом Довгим маємо можливість представляти в Полтавській політехніці наукові експонати для заохочення відвідувачів до наукових відкриттів і експериментів. Пишаюся, що понад 11 тисяч відвідувачів побувало у нашому Музеї науки, і впевнений, що в майбутньому цифра відвідувачів невпинно зростатиме. Завдяки співпраці з НЦ «МАН України» Полтавська політехніка утверджується не лише як потужний університет із сучасним інноваційним освітнім середовищем і масштабним простором для гармонійного розвитку молодих науковців, а й надихає молодь розпочинати свій шлях у світі винахідництва».

Оновлена виставка університетського Музею науки має назву «Проєкт Фантазія» і стала втіленням дитячих творчих ідей, що народилися у рамках однойменного проєкту, який розпочався у 2015 році в Норвегії. З 2400 представлених заявок було відібрано 11, які перетворилися на унікальні експонати, що вражають своєю креативністю та новаторським підходом.

Експозиція «Проєкт “Фантазія”» - це виставка, що показує, як наукові ідеї дітей реалізувалися у вигляді інтерактивних експонатів. Її в Україну передав Бергенський центр науки «VilVite», що у Норвегії. Виставку передано в межах серії проєктів, спрямованих на залучення до науки в Україні у 2024 році, які організовує та реалізує Європейська мережа центрів і музеїв науки «Ecsite» за підтримки американського фонду Simons Foundation та у співпраці з Малою академією наук України.

11 інтерактивних зон: «Мисливець за газами», «Рухи та електрики», «Ніс», «Поглинач СО2», «Тростина зі звуком», «Надточні склоочисники», «Куртка-стілець», «Супер фінські сани», «Гойдалка перетворення енергії», «Звукова лампа», «Електронна бджола» нікого  не залишать байдужим. У Музеї науки Полтавської політехніки відвідувачі поринуть у світ дитячих фантазій і, можливо, надихнуться  ідеями для майбутніх відкриттів.

Операційна менеджерка мережі Музеїв науки Національного центру ЮНЕСКО «Мала академія наук України» Анна Макарова  провела першу екскурсію оновленою експозицією для членів Вченої ради, науково-педагогічних працівників, співробітників та студентів університету.

Музей науки у Полтавській політехніці є інтерактивним – з представленими експонатами можна легко та невимушено взаємодіяти, торкатися та пробувати самостійно досліджувати найпоширеніші фізичні явища та процеси. Музей цікавий для допитливих незалежно від віку. Тому він і став улюбленим місцем як для полтавців, так і для гостей міста. Особливо популярним музей науки є серед школярів і студентів, адже створює таку атмосферу, де знання подаються легко й доступно через інтерактивні експонати.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати оновлену експозиція Музею науки. Завітайте, щоб зануритися у світ захопливих досліджень і відкриттів!

Вхід – вільний, але для візиту необхідно пройти попередню реєстрацію.

Контакти для довідок: +38(050) 912 38 53 – Наталія Володимирівна Орловська.

Нагадаємо, за період своєї діяльності Музей науки прийняв понад 10 тисяч відвідувачів.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»