2023-04-21

У НАН України вручили нагороди лауреатам Премії Президента України для молодих учених

20 квітня у Національній академії наук України відбулась урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Президента України для молодих учених 2022 року. Четверо науковців Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – лауреати премії отримали нагороди за роботу «Цифрова трансформація засобів керування процесами економіко-виробничих систем».

Свідоцтво і почесний знак лауреатам премії вручив у присутності академіків НАН України особисто президент Національної академії наук України, голова Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки Анатолій Загородній.

Згідно Указу Президента України №809/2022 за роботу «Цифрова трансформація засобів керування процесами економіко-виробничих систем» премії Президента України для молодих вчених 2022 року присудили:

Богдану Боряку – кандидатові технічних наук, доцентові кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій;

Руслану Захарченку – кандидатові технічних наук, доцентові кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій;

Олександру Лактіонову – кандидатові технічних наук, доцентові  кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій;

Анні Черв’як – докторові філософії, ученому секретареві Вченої ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

«Щиро вітаю наших молодих вчених з високим науковим визнанням!

Війна змусила переорієнтувати наукові інтереси, але не зупинила наукову діяльність. Особливо цінно, що внесок в українську науку роблять наші молоді вчені, випускники, нині – співробітники університету, а їх ідеї удостоюються премії Президента України. Науковці наближають перемогу, створюючи розробки, які зміцнюють обороноздатність та розвивають економіку України, утверджуючи імідж нашої держави як технологічної та інноваційної!

Бажаю молодим колегам подальших звершень!

Ви написали ще одну сторінку славетної історії нашого університету. Ви – гордість і майбутнє української науки!

Саме за такими креативними, залюбленими в науку та патріотичними особистостями, які формують потужний науково-освітній потенціал Полтави, прославляють Полтавську політехніку, відродження нашої країни!

Наука сильніша за війну!

Слава Україні!» – привітав лауреатів ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко.

Раніше Президент України Володимир Зеленський особисто вручив нагороди чотирьом молодим вченим політехніки, лауреатами премії Президента України для молодих вчених вперше став суто жіночий колектив науковиць, чотирьом науковицям політехніки присуджено Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2021 рік, а аспірант політехніки став лауреатом Премії Верховної ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування.