Захід, в якому кожен виступ спікера – це біль багатьох родин, кожне слово – це неоціненний досвід практичного фахівця, який лишається у пам’яті цитатами, кожне враження – це сльози на очах у всіх присутніх. А закінчення офіційної частини – це лише формальність, адже усі учасники протягом декількох годин після завершення обмінюються враженнями та діляться професійним досвідом вже у неформальній обстановці.
Круглий стіл об’єднав найкращих практичних психологів Полтавщини, представників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, фахівців закладів охорони здоров’я, обласного та районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, робота яких тісно пов’язана з психологічною реабілітацією захисників, захисниць, членів їх родин, територіальні громади, фахівців Полтавської політехніки, що готують майбутнє покоління практичних психологів нашої держави та студентів-психологів – усіх, хто щоденно докладає максимум зусиль заради психологічного відновлення України, життя якої змінила війна.
Актуальність цього заходу складно недооцінити, адже його метою стала консолідація зусиль, об’єднання досвіду та напрацювання єдиного механізму взаємодії між відомствами для того, аби Полтавщина завжди була прикладом регіону, у якому психологічна реабілітація військовослужбовців та осіб, що постраждали від російської агресії здійснюється якісно та повноцінно.
У заході взяли участь очільники відомств, дотичних до тематики заходу, серед яких очільник Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Полтавській області Владислав Носенко, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я при Координаційному центрі з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Юлія Єщенко, заступник голови Полтавської обласної ради Олексій Чепурко, заступник начальника Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки з морально-психологічного забезпечення Едуард Бородай.
Почесні гості висловили впевненість у важливості заходу та необхідності продовження активної взаємодії між відомствами за результатами круглого столу, а також поділилися неоціненними порадами та кейсами, які є важливими у роботі з військовослужбовцями, що повернулися із зони бойових дій або полону.
У своєму вітальному слові ректор Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко окремо відзначив роботу кафедри психології та педагогіки Національного університету «Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка», яка, спільно з Гендерним Центром Полтавської політехніки, стала одним з організаторів заходу.
«Надзвичайно актуальним в умовах повномасштабної війни є питання підготовки нового покоління професійних психологів, які допоможуть Україні на шляху її відновлення. І тут надзвичайно важливим є практична складова такої підготовки, адже психолог, що працює з особами, що постраждали внаслідок воєнних дій, має мати виключно практичну підготовку. Тож подібна взаємодія між усіма учасниками заходу – це не лише ефективна робота сьогодні, а й фундамент правильного виховання майбутнього покоління практичних психологів Полтавщини! Адже це – наш шлях до Перемоги!» - зазначив Володимир Онищенко.
Учасники заходу дізналися про роботу з військовополоненими та проблематику, з якою стикаються військові, що намагаються повернутись до цивільного життя з цікавих розповідей заступника директора Департаменту моніторингу додержання прав у секторі оборони та прав ветеранів і військовослужбовців, полонених і членів їх родин Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олександра Кота та Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими Андрія Стульнікова, ознайомилися з особливостями психологічної реабілітації правоохоронців Полтавщини в умовах воєнного часу від начальниці відділу психологічного забезпечення Управління кадрового забезпечення ГУНП в Полтавській області Олени Демяник, по - новому відкрили для себе трагедію у «Амсторі» завдяки керівниці психологічної служби ГУ ДСНС України в Полтавській області Юлії Фалєєвій, до сліз перейнялися трагедією однієї родини, життя якої трагічно обірвала російська ракета у тому ж торговельному центрі у Кременчуці із розповіді клінічного психолога комунального медичного підприємства «Кременчуцький перинатальний центр ІІ рівня» Людмили Верменич та іншим спікерам.
Також учасники круглого столу дізналися про психосоціальну підтримку в контексті діяльності партнерів робочої групи гендерно зумовленого насильства сабкластеру Полтавської області завдяки розповіді польової спеціалістки з питань гендерно зумовленого насильства в Полтавській та Харківській областях фонду ООН у галузі народонаселення Маргарити Трипольської, активної учасниці різноманітних заходів Полтавської політехніки.
А з виступу завідувачки кафедри психології та педагогіки Полтавської політехніки Євгенії Хоменко учасники вкотре змогли отримати інформацію про високий рівень забезпечення професійної освіти майбутніх психологів – студентів Полтавської політехніки задля якісної психосоціальної реабілітації країни у повоєнний час.
Підсумком роботи круглого столу на основі пропозицій, що активно лунали від учасників упродовж усього заходу, стала розробка спільного простору для обміну досвідом та взаємодії тих, хто дотичний до психосоціологічної реабілітації захисників і захисниць на території області для ефективної психологічної допомоги усім, хто постраждав внаслідок російської агресії.
Далі – більше! Разом до Перемоги!
Раніше у Полтавській політехніці презентували щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та провели круглий стіл, присвячений першій річниці ратифікації Україною Конвенції Ради Європи про запобігання домашньому насильству.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»