17 травня у Центрі культури і студентської творчості Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулось підсумкове засідання 76-тої наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів університету, що тривала в рамках XVIIІ Всеукраїнського фестивалю науки.
Представників академічної спільноти нашого університету привітали почесні гості – голова Спілки ректорів України, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, член Наглядової ради Полтавської політехніки, доктор економічних наук, професор Петро Куліков, генеральний директор НТУ «Бурова техніка», член Наглядової ради Полтавської політехніки, кандидат технічних наук Віталій Вітрик та народний депутат України, голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, засновник бренду Mr. Leader, член Наглядової ради Полтавської політехніки Володимир Воронов.
«Переконаний, що дієва співпраця Наглядової ради, закладів освіти Полтавщини, адміністрації університету, всього науково-педагогічного колективу, полтавських освітян забезпечить відбудову повоєнної України, подальший інноваційний розвиток нашої держави, спільними зусиллями виховаємо ще не одну генерацію майбутньої інтелектуальної еліти нашої країни.
Надзвичайно приємно вкотре відзначати той факт, що незважаючи на те, що в нашій країні третій рік триває повномасштабне вторгнення, провідний багатопрофільний класичний університет продовжує власний динамічний розвиток та займає лідерські позиції у престижних міжнародних академічних рейтингах. Маючи надзвичайно потужний науковий та інноваційний потенціал, Полтавська політехніка сміливо може пишатися своїми численними науково-освітніми досягненнями, які ми традиційно підсумовуємо у рамках Фестивалю науки і відзначення Дня науки.
Дякую усім представникам нашого потужного науково-педагогічного колективу за результативну освітню і наукову діяльність та вагомий особистий внесок у розвиток багатопрофільного класичного Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»! Дякую Збройним Силам України за можливість забезпечувати освітній процес студентам, які хочуть реалізовувати себе в Україні!», – привітав очільник Полтавської політехніки.
«Варто відзначити, що в Полтавській політехніці діє потужний осередок сучасної науки, помітно, що ви багато працюєте з сучасною молоддю – майбутнім повоєнної України. Пишаюся нашою багаторічною дружбою та плідним науково-освітнім партнерством, закріпленим відповідним Меморандумом, який ми щоденно наповнюємо реальними справами. По собі знаю, як непросто залучити до діяльності та інвестицій у розвиток закладу вищої освіти потенційних бізнес-партнерів, зацікавлених у підготовці кваліфікованих кадрів, вашій команді однозначно це відмінно вдається. Зичу міцного здоров’я, натхнення і рухатися лише вперед до поставлених цілей. Слава Україні!», – привітав науково-педагогічний колектив Полтавської політехніки ректор КНУБА.
Представників наукової академічної спільноти Полтавської політехніки також привітали почесні гості – генеральний директор НТУ «Бурова техніка», член Наглядової ради Полтавської політехніки Віталій Вітрик та народний депутат України. голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, засновник бренду Mr. Leader, член Наглядової ради Полтавської політехніки Володимир Воронов.
«Післявоєнна відбудова країни ляже на плечі студентської молоді і я хотів би побажати вам успіхів у цьому сучасному університеті, одному із передових університетів України та Європи», – зазначив Віталій Вітрик.
«У цих стінах ставлення до науки не тільки на словах, а й на ділі і ми це відчуваємо. Бажаємо вам наснаги і подальшого руху», - побажав Володимир Воронов.
За словами Володимира Онищенка, висока оцінка результативної діяльності команди університету – це потужна синергія виважених управлінських рішень та ефективних наукових проєктів, які реалізуються у стінах класичного університету.
Почесну місію нагородження кращих науковців університету виконали ректор Полтавської політехніки, доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко та голова Спілки ректорів, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, член Наглядової ради Полтавської політехніки, доктор економічних наук, професор Петро Куліков, які високо оцінили рівень проведення низки науково-освітніх заходів у рамках Днів науки, побажавши науковцям життєвої наснаги, ентузіазму та нових вагомих звершень у справі розвитку та примноження надбань академічної науки в одному з найкращих інноваційних закладів вищої освіти нашої країни.
Нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти» нагороджена заступниця директора Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права, кандидатка економічних наук, доцентка Ірина Крекотень.
Нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «За наукові та освітні досягнення нагороджено завідувачку кафедри публічного управління, адміністрування та права, кандидатку наук з державного управління, доцентку Інну Кульчій.
Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України за ініціативність та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України нагородили:
кандидатку економічних наук, доцентку кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування, лауреатку Премії Президента України для молодих вчених Олександру Маслій;
кандидата технічних наук, доцента кафедри архітектури будівель та дизайну Андрія Дмитренка;
завідувачку кафедри міжнародних економічних відносин та туризму, доктора економічних наук, професора Ірину Чичкало-Кондрацьку.
Подякою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність нагороджені:
заступниця декана факультету філології, психології та педагогіки, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри загального мовознавства та іноземних мов Наталія Бондар;
завідувач кафедри буріння та геології, доктор технічних наук, професор Юрій Винников;
кандидатка технічних наук, доцентка кафедри будівництва та цивільної інженерії Тетяна Галінська;
кандидат технічних наук, доцент кафедри будівництва та цивільної інженерії Олег Юрін.
Грамотою Міністерства освіти і науки України за ініціативність та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України нагороджений завідувач кафедри будівництва та цивільної інженерії, доктор технічних наук, професор Олександр Семко.
За плідну науково-освітню співпрацю та результативну підготовку обдарованої молоді Подяками університету відзначили директорів ліцеїв міста Полтави – директорку ліцею №17 «Інтелект» Олену Голтвяницю, директорку Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П. Котляревського Наталію Вергал та директорку Наукового ліцею №3 Ірину Гринь.
«Нам, як керівникам закладів середньої освіти, дуже приємно щоразу брати участь у ваших заходах і розуміти, що ми завжди можемо розраховувати на підтримку викладачів університету. На наших очах змінюється університет, постійно з’являються нові лабораторії і ми постійно дивуємося з кількості тих проєктів, які постійно реалізовуються в політехніці», – зазначила Олена Голтвяниця.
«Від усієї освітянської спільноти ми дякуємо вам за те, що ви є, за підтримку учнівства, за допомогу нашим дітям у їхніх перших кроках в науці. Полтавська політехніка – це основний осередок науки, де ми можемо показати дітям, що наука – це життя», – додала Ірина Гринь.
У рамках підсумкового засідання 76-тої наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» цікаві та конструктивні доповіді презентували науковці Полтавської політехніки – завідувачка кафедри прикладної екології та природокористування, кандидатка технічних наук, доцентка Оксана Ілляш та кандидат технічних наук, доцент кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Анатолій Колієнко, які поділилися з присутніми реальними кейсами результативності та комерціалізації науково-дослідницької діяльності науково-педагогічних працівникам в умовах трансформаційних змін.
У своєму виступі «Досвід та перспективні напрями діяльності Полтавської політехніки у природоохоронній сфері» науковиця Оксана Ілляш представила досвід університету у впровадженні природоохоронної діяльності.
«Розробка програм охорони довкілля – це каркас того, за якою схемою працює регіон. Наш університет долучався як основний розробник специфічних програм. Ми здійснюємо постійну аналітику охорони довкілля. Політехніка має плідну співпрацю з проєктом ГІС, який почався ще в 2015 році. Тісна співпраця політехніки з обласною радою, співпраця із 60 громадами. Ми закладаємо суспільний напрям діяльності, проводимо моніторинги і долучаємося до важливих заходів, які потрібні Україні», - прокоментувала доповідачка.
Про основні напрямки успішної реалізації проєкту Європейського інвестиційного банку з термомодернізації та енергоефективності у доповіді «Енергоефективність в університеті: сталість, традиції та інновації» розповів кандидат технічних наук, доцент кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Анатолій Колієнко, навівши переконливі приклади того, як ощадливість у споживання енергоресурсів безпосередньо залежить від створення комфортних умов для навчання та праці.
Нагадаємо, у Полтавській політехніці реалізується неординарний проєкт – Музей Національного центру ЮНЕСКО «Мала академія наук» України, про реалізацію якого розповіли проректорка з наукової та міжнародної роботи, доктор технічних наук, професор Олена Степова та заступник директора Національного центру «Мала академія наук» України з розвитку центрів науки і міжнародних стратегічних проєктів Василь Дунець.
«Ми зацікавлюємо дітей для того, аби вони доторкнулися до науки в такий практичний та інтерактивний спосіб. Такий Музей науки уперше був створений у 1969 році у Сан-Франциско, США, а в Україні ми відкрили перший Музей науки в 2020 році і це була дуже знакова подія для всієї країни. Основна мета нашого музею – це збереження тієї природної зацікавленості, яку ми часто спостерігаємо в очах наших дітей», – розповів Василь Дунець.
За словами проректорки з наукової та міжнародної роботи, доктора технічних наук, професора Олени Степової, за час з свого відкриття з 12 грудня 2023 року Музей науки став найвідвідуванішим науково-освітнім простором міста Полтави, який відвідали близько семи тисяч школярів освітніх закладів міста Полтави.
Загалом у рамках 76-тої наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів університету діяла низка секційних засідань, на яких власними напрацюваннями поділилися досвідчені науковці та студенти, а школярі змогли насолодитися світом наукових відкриттів, відвідавши «Наукову фієсту 2024».
Нагадаємо, під час пленарного засідання 76-тої наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів університету 10 науковців Полтавської політехніки нагородили відзнаками МОН України з нагоди Дня науки, а п'ятьох науковців Полтавської політехніки нагороджено Почесними грамотами Полтавської ОВА.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»