2025-04-03

У політехніці відбулася учнівська конференція “Філологія очима молоді”

Щорічно кафедра загального мовознавства та іноземних мов факультету філології, психології та педагогіки проводить учнівську конференцію “Філологія очима молоді”. Цьогоріч було проведено вже п’ятий ювілейний захід.

У політехніці відбулася учнівська конференція “Філологія очима молоді”

2 квітня 2025 року факультет філології, психології та педагогіки Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” та науково-педагогічні працівники кафедри загального мовознавства та іноземних мов гостинно зустрічали молодих науковців у залі Вченої ради університету з нагоди учнівської конференції “Філологія очима молоді”. Цьогоріч захід було проведено вже вп’яте.

Наукову подію урочисто відкрила проректор з наукової роботи, д.т.н., професор Олена СтеповаВона побажала успішної та плідної дискусії та запросила «поринути у світ філології, науки про слово, про культуру, про мову та літературу, адже мова завжди була, залишається і буде рушійною силою змін. Також зі словами привітання звернулася декан факультету філології, психології та педагогіки, кандидат педагогічних наук, доцент Анна Агейчева, яка висловила щире сподівання на плідний обмін досвідом, досягненнями та знаннями у галузі філології та побажала жвавої дискусії, успіхів у майбутній науковій діяльності.

У роботі наукової конференції взяло участь понад 100 учасників з майже 30 закладів середньої та професійної освіти Полтави та Полтавської області.

 Робота п’яти секцій була організована з урахуванням перспективних напрямків філологічної науки, які стали традиційними для конференції:

  1. германські, романські та інші мови;
  2.  слов’янські мови та література;
  3.  література зарубіжних країн;
  4. актуальні проблеми міжкультурної комунікації та перекладознавства;
  5. історико-філологічні та філософські студії.

Науковими керівниками виступили досвідчені науковці-філологи та вчителі іноземних мов загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв Полтавського регіону. Роботу пленарного засідання модерувала кандидат філологічних  наук, доцент кафедри загального мовознавства та іноземних мов Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Алла Болотнікова.

Пленарне засідання приємно вразило різноманіттям виступів. Юні дослідники представили науковій спільноті цікаві доповіді, обмінялися актуальними та перспективними філологічними ідеями. Юна науковиця Софія Онищенко (КЗ «Полтавський міський багатопрофільний ліцей №1 ім. І. П. Котляревського») поділилася основними кейсами мотивації у вивченні англійської мови у доповіді: «LEARNING EGLISH AND TYPES OF LEARNIG MOTIVATION». 

Доповідь Кіри Дашко (Ліцей №32 «Європейський» Полтавської міської ради Полтавської області) на тему «Висвітлення теми воєнного дитинства в Україні зарубіжними медіа» викликала жваве обговорення.

Поліна Івченко (Ліцей №17 «Інтелект» Полтавської міської ради) познайомила нас з лінгвістичними засобами комічного, які в своїх творах використовував Л.Керрол – представила доповідь “Лінгвістичні засоби комічного у творчості Л.Керролла (на основі «Аліса в Країні Див» та «Аліса у Задзеркаллі»)”.

Поліна Кириленко (Кременчуцький ліцей №5 імені Т.Г.Шевченка Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області) презентувала дослідження з теми: “Функціонування польських та українських фразеологізмів із компонентом, що називає їжу, у публіцистичних текстах та фразеологічних словниках”. Анастасія Козіна (Ліцей №17 «Інтелект» Полтавської міської ради) дослідила «Лінгвістичні особливості перекладу засобів мовної гри у романі Л.М.Олкотт «Маленькі жінки».

Поліна Кравченко (Ліцей №17 «Інтелект» Полтавської міської ради) визначила та окреслила «Засоби створення ономастичного простору у романі Діани Вінн Джонс «Мандрівний замок Хаула».

Літературному доробку Сергія Жадана присвячені численні розвідки, з-поміж яких необхідно виокремити й сучасні дослідження юної науковиці Віри Мартиненко (Науковий ліцей №3 Полтавської міської ради), яка захопила увагу всіх учасників цікавим виступом «Lexikalisch-semantische aspekte der darstellung der militärischen realität in facebook-tagebuch «Himmel über Charkiw» von Serhiy Zhadan».

Марія Олійник (Ліцей №17 «Інтелект» Полтавської міської ради) презентувала “Структурно-семантичні особливості англійських мас-медійних неологізмів”.

Науковим відкриттям пленарного засідання став наймолодший учасник конференції  Михайло Рачковський (Ліцей №38 імені Івана Павловського Полтавської міської ради) з дуже цікавим дослідженням на тему “Прийом метаморфози у фольклористиці (на прикладі казок «Момотаро, або Хлопчик-персик» й «Івасик-Телесик»)”.

Віталіна Старієнко (ПП «Полтавська школа англійської мови») додала яскравих червоних барв до світу мовознавства та філології своєю доповіддю на тему: “Le phenomene de la couleur «Rouge»: aspect linguistique, culturel et civilisationnel”.

Тамара Харченко (Ліцей №26 «Шевченківський» Полтавської міської ради) дослідила та презентувала “Соціологічний аналіз впливу художніх засобів у англомовних та україномовних рекламних слоганах на формування брендової ідентичності та лояльності споживачів”.

Робочі мови конференції: українська, англійська, німецька, французька, польська.

Загалом юні науковці звернулися до найрізноманітніших тем, пов'язаних із взаємодією мовознавства та літератури. З-поміж розглянутих на секціях проблем та питань – віртуальне жанрознавство; цифрові інструменти у філологічних дослідженнях; вічні теми, сюжети, концепти у світовій літературі; традиційні та сучасні філологічні методи дослідження; компаративні та соціолінгвістичні дослідження; сучасні політичні проблеми в країні; проблеми перекладу; сучасна гуманітарна освіта; художні варіації.

Усі учасники отримали  електронні збірники тез, програму конференції.

Науково-педагогічні працівники кафедри загального мовознавства та іноземних мов і всього факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» висловлюють слова щирої вдячності за неперевершені презентації власних напрацювань юним науковцям Полтавщини і запрошують до подальшої співпраці!

Нагадаємо, Центр іноземних мов Полтавської політехніки гарантує успіх у вивченні мов!

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»