Тренінг проходив в онлайн-форматі, але за сприяння Ґендерного центру Полтавської політехніки вдалося забезпечити якісну технічну підтримку й трансляцію для тренерів. Провідними інструкторами стали майор Геворг Геворгян - начальник служби з професійної підготовки та підвищення кваліфікації Територіального управління Служби судової охорони у Полтавській області, та лейтенант Аміль Бабаєв - начальник медичної служби Територіального управління Служби судової охорони у Полтавській області, які акцентували увагу на практичній важливості цього тренінгу, особливо в сучасних умовах, коли в країні третій рік триває війна.
На початку онлайн-трансляції лейтенант Служби Аміль Бабаєв коротко розповів про основні симптоми різних соматичних захворювань та про причини виникнення невідкладних станів у людей. А також на реальних прикладах продемонстрував, як правильно реагувати на нестандартні ситуації.
Учасники детально розглянули способи надання допомоги при невідкладних станах, порядок дій у випадку кількох постраждалих, відпрацювали медичне сортування, навчилися використовувати турнікети для зупинки критичних кровотеч, дізнавалися, як діяти при різних типах поранень. Також були обговорені правила поведінки у зонах надзвичайних ситуацій.
Майор Служби Геворг Геворгян підкреслив, що всі ці знання рятують життя, особливо у перші хвилини після поранення, коли кожна дія може мати вирішальне значення. І сподівається, що отримані навички допоможуть судовим охоронцям оперативно діяти та вчасно надавати домедичну допомогу усім, хто її потребує.
Під час другої частини заходу тренери провели практичні майстер-класи, де обговорили особливості медичного сортування постраждалих, порядок надання домедичної допомоги при наявності декількох постраждалих, пригадали правила поведінки та дотримання заходів безпеки під час роботи у зоні (осередку) надзвичайних ситуацій.
На завершення тренінгу заступниця начальника відділу початкової підготовки суддів Національної школи суддів України Діана Сніцаренко висловила сподівання на подальшу співпрацю з Полтавською політехнікою з проведення таких практикоорієнтованих тренінгів. Адже важливо, щоб кожен українець володів навичками надання допомоги, особливо у воєнний час. Тренерка і співавторка Гендерного центру, прес-офіцерка Територіального відділення Служби судової охорони в Полтавській області Катерина Григоренко зазначила, що отримані навички стануть в нагоді судовим охоронцям, працівникам правохоронних органів, які зможуть оперативно та якісно надавати усю необхідну домедичну допомогу.
Нагадаємо, нещодавно на базі політехніки відбувся тренінг для правоохоронців з питань протидії сексуальному насильству під час війни
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»