Економічний розвиток та перспективи відбудови України, питання демографічної кризи та людського капіталу, зміни в освітньому процесі, сучасні тенденції розвитку вищої освіти в Європі, Польщі, Україні, штучний інтелект та цифрові інструменти в освіті, зокрема тенденції та рішення у філологічній освіті в епоху ШІ – саме ці питання стали головними темами програми Польсько-української школи стратегічного управління у вищій освіті. Під час цього важливого заходу ректори українських університетів мали унікальну можливість обмінятися досвідом з польськими колегами та обговорити перспективи майбутньої співпраці.
Головною подією другого спільного польсько-українського дня стала панельна дискусія «Виклики та нові рішення в освітньому процесі у вищій освіті та підготовці аспірантів», яку модерував лідер польсько-українського проєкту MNiSW-PW, Президент фундації польських ректорів Єжи Возницький. В обговоренні учасники приділили увагу новим підходам до підготовки не лише бакалаврів і магістрів, а й аспірантів, включаючи інноваційні методи навчання та оцінювання, а також важливість гнучкості та адаптивності у викладацькому складі.
Також у рамках роботи Школи відбулась зустріч з заступником Міністра науки і вищої освіти Польщі Анджеєм Шептицьким щодо стратегічного розвитку партнерства України і Польщі в освітній сфері, який модерував дискусію «Польща-Україна: перспектива нових відносин і діяльності спільні університети обох країн перед обличчям нових викликів», у якій взяли участь очільники провідних ЗВО України та Польщі - Єжи Ліс, Станіслав Ніколаєнко, Богуслав Пацек, Володимир Онищенко, Ігор Цепенда, Януш Уріаш.
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/07/25/Polish-Ukrainian%20school/image4.jpeg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/07/25/Polish-Ukrainian%20school/image5.jpeg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/07/25/Polish-Ukrainian%20school/image6.jpeg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/07/25/Polish-Ukrainian%20school/image7.jpeg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/07/25/Polish-Ukrainian%20school/image8.jpeg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/07/25/Polish-Ukrainian%20school/image9.jpeg)
У рамках заходу відбулося підписання тристоронньої Угоди між Спілкою ректорів закладів вищої освіти України, Фундацією польських ректорів та Конференцією ректорів польських академічних шкіл на період 2025-2027 років – Додатку № 3 до Тристоронньої угоди KRASP-FRP-ZRUU, на період III циклу PP-U (2025-2027).
Основні цілі співпраці - спільна діяльність KRASP та Спілки ректорів України для вдосконалення системи вищої освіти в Україні, з необхідними змінами і пристосуванням системи до нових умов у ситуації війни, що триває, з перспективою її завершення, урахуванням спільного досвіду у системі управління закладами вищої освіти, обміну інформацією щодо вирішення або пом’якшення наслідків дефіциту ресурсів у сфері вищої освіти в обох країнах, актуалізацією стратегічних документів щодо розвитку вищої освіти в обох країнах з урахуванням європейської перспективи.
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/07/25/Polish-Ukrainian%20school/image10.jpeg)
![](https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/news/2024/07/25/Polish-Ukrainian%20school/image11.jpeg)
«Щиро дякую за честь бути включеним до складу делегації, представляти Полтавську політехніку, за чудове спілкування, обмін думками, нові ідеї та синергію!
Спільними зусиллями ми будуємо міцний фундамент для майбутнього, в якому освіта не знає кордонів та сприяє об'єднанню наших народів заради миру та прогресу!», - наголосив ректор Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко.
Нагадаємо, Полтавська політехніка отримала найбільший на Полтавщині обсяг бюджетних місць для вступників.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»