2024-10-15

У рамках відзначення Дня художника України в політехніці презентували документальний фільм «Крихкі спогади»

На головній сцені Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» команда Ukraine Open презентувала документальний проєкт «Крихкі спогади», завдяки якому вперше оцифровані унікальні експонати з колекції дипломних робіт випускників Миргородського фахового коледжу імені Миколи Гоголя.

З нагоди відзначення Дня художника України на  головній сцені Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»  команда Ukraine Open  презентувала унікальний проєкт «Крихкі спогади», реалізований за підтримки Українського культурного фонду.

Завдяки злагодженій командній роботі на продовження ініціативи ректора,  професора Володимира Онищенка щодо збереження культурних здобутків відокремленого структурного підрозділу Миргородського фахового коледжу імені Миколи Гоголя вперше оцифровані унікальні експонати з колекції дипломних робіт випускників, створені аудіогіди і знято документальний фільм «Крихкі спогади».

Про ідею для створення документального фільму «Крихкі спогади»  розповіли продюсерка Альона Романенко, режисерка, фахівець медіацентру Полтавської політехніки Ольга Цвігуненко та режисер фільму, фахівець медіацентру Полтавської політехніки Сергій Романенко.

Героями документального фільму  стали випускники Миргородського фахового коледжу імені Миколи Гоголя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» різних років.

Коментарі експертів надали  членкиня  Міжнародної Академії кераміки (ICA), завідувачка кафедри образотворчого мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», кандидатка мистецтвознавства, доцентка Тетяна Зіненко, директор Миргородського фахового коледжу імені Миколи Гоголя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» В’ячеслав Лупашко, завідувачка кабінету дипломних робіт Миргородського фахового коледжу імені Миколи Гоголя Алла Кваша.

Переглянутий  під час заходу  фільм складається з трьох частин — «Керам», «Спогади»  та «Фенікс», які відкривають перед глядачами історію розвитку полтавської порцеляни, внесок наших викладачів у підготовку митців і технологів, сьогодення майстрів кераміки, гончарства, порцеляни.

Цей фільм  відображає  зусилля Полтавської політехніки та коледжу в збереженні та розвитку культурних здобутків України, особливо глядачів вразила історія створення і порятунку легендарного півника з Бородянки.

На завершення заходу очільник Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко  відзначив  режисерську і продюсерську роботу команди Ukraine Open, яка зробила вагомий внесок у збереження кімнати дипломних робіт відокремленого структурного підрозділу Полтавської політехніки – Миргородського фахового коледжу імені Миколи Гоголя, і нагородив знімальну групу Подяками університету.

Подяками ректора нагороджені:

• Романенко Альона - продюсерка фільму «Крихкі спогади»;

• Цвігуненко Ольга - режисерка фільму «Крихкі спогади», фахівець медіацентру Полтавської політехніки;

•  Романенко Сергій - режисер фільму «Крихкі спогади», фахівець медіацентру Полтавської політехніки.

«Переглядаючи фільм разом з членами Вченої ради, колективом кафедри образотворчого мистецтва та студентами творчих спеціальностей, ми переосмислювали символізм кераміки у контексті сучасних культурних процесів і боротьби за нашу ідентичність.

Це надзвичайна мить, коли мистецтво, наука і сучасні технології зливаються в єдине ціле, аби віддати шану творчій спадщині та культурним досягненням нашої країни.

Щиро дякую Українському культурному фонду та авторам за їхній ентузіазм, професіоналізм і креатив у справі збереження та популяризації українського мистецтва!», -  наголосив ректор Полтавської політехніки, професор  Володимир Онищенко.

Нещодавно у Центрі сучасного мистецтва відкрилася виставка художника та іконописця Данила Мовчана «Торкаючись небес…».