2024-10-11

«Доторкнутися до небес…»: у Центрі сучасного мистецтва відкрилася виставка художника та іконописця Данила Мовчана

У Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відкрилася виставка відомого українського художника та іконописця Данила Мовчана «Торкаючись небес…». У експозиції представлена серія картин під символічною назвою «Розмиття», низка інших сакральних творів відомого митця, що спонукають до роздумів.

8 жовтня Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» виступив майданчиком для проведення мистецької події - у Центрі сучасного мистецтва університету відбувся вернісаж виставки відомого українського художника, іконописця Данила Мовчана «Торкаючись небес…». Для  науково-педагогічних працівників, студентів, співробітників та відвідувачів університету масштабна мистецька подія стала ще однією  унікальною можливістю  зануритися у світ сакрального мистецтва та побачити твори, що пробуджують глибокі неприховані  емоції та  філософські  роздуми.

У підготовці виставки безпосередню участь взяли студенти кафедри образотворчого мистецтва Полтавської політехніки.

На відкриття виставки завітали керівники та науково-педагогічні працівники структурних підрозділів університету, які надихнулися сучасним українським мистецтвом та розповіли про повну гаму пережитих при спогляданні представлених  картин емоцій та відчуттів.

З масштабною мистецькою подією присутніх привітав очільник Полтавської політехніки, професор Володимир  Онищенко, який поділився новими творчими ідеями щодо втілення сучасних креативних проєктів на базі Центру сучасного мистецтва багатопрофільного класичного університету європейського рівня.

«Як досить вибагливий глядач, що вже відвідав чимало мистецьких проєктів, відзначу, що виставка «Торкаючись небес..» розширила мій світогляд, спонукаючи до роздумів про буремну сучасність. Особливо захопила атмосфера повного занурення у мистецтво, створена завдяки куратору Центру сучасного мистецтва Андрію Рибці та завідувачці кафедри образотворчого мистецтва Тетяні Зіненко.

Та найголовніше – приємно вразила презентація бачення авторського стилю студентами-художниками Полтавської політехніки – думка сучасної молоді, яка вміє висловити відчуте, яскраво звучала у словах та кольорах.

Дякую всім, хто долучився до організації цього неймовірного вернісажу. Ваша візія та натхнення допомагають створювати у нашому університеті потужний мистецький простір, де студенти, викладачі та митці мають можливість експонувати свої найкращі роботи.

Такі проєкти - яскравий приклад того, як наш університет, навіть у складні часи, залишається осередком креативних ідей, новаторських підходів та натхнення», -  поділився враженнями очільник Полтавської політехніки та запросив усіх бажаючих відчути енергію сучасного українського мистецтва,  завітавши  до Центру сучасного мистецтва.

Власними думками щодо переглянутих на мистецькому вернісажі картин поділилися студенти кафедри образотворчого мистецтва, буквально закохані у виразну палітру представлених автором художніх  робіт.

За їхніми словами, відчувається сильна енергетика потужного сакрального мистецтва, а яскравий талант художника дозволяє йому втілювати побачене, почуте та пережите у своїх роботах, рефлексуючи, зокрема на теми повномасштабного вторгнення.

Серед робіт, що привертають увагу найвибагливішого відвідувача, представлено серію картин під промовистою назвою «Розмиття», адже Данило Мовчан відображає різні аспекти людського життя через призму символічного зображення кольорів, образів, окремих штрихів тощо. І кожен, споглядаючи представлені полотна, може побачити щось своє, сокровенне.

Кураторами виставки стали представники потужної команди Центру сучасного мистецтва Полтавської політехніки – куратор Центру сучасного мистецтва Андрій Рибка та завідувачка кафедри образотворчого мистецтва, кандидатка мистецтвознавства, доцентка Тетяна Зіненко.

Як зазначила у короткому екскурсі завідувачка кафедри образотворчого мистецтва, кандидатка мистецтвознавства, доцентка Тетяна Зіненко, виставка «Торкаючись небес…» акумулює в собі глибинне сучасне мистецтво, яке торкається серця, душі, тонких струн психічного сприйняття  навколишнього  світу.

На завершення виставки глядачі поділилися  позитивними  враженнями. Відвідати виставку упродовж двох тижнів в Центрі сучасного мистецтва Національного університету імені Юрія Кондратюка можуть усі бажаючі.

Раніше  у Центрі сучасного мистецтва  діяла виставка-перформанс художника і кобзаря Назара Божинського «Позачасовість».