Під час проведення моніторингу в університетах і коледжах ніхто не збирав довідок або паперових документів – аналітики працювали завдяки налагодженню інформаційного обміну між Єдиною державною електронною базою з питань освіти та Державним реєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування. Результати оприлюднені на сайті Міністерства освіти і науки України.
«Команда Міністерства освіти і науки України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Пенсійним фондом України вперше реалізувала моніторинг працевлаштування випускників закладів вищої та фахової передвищої освіти. Для розгляду та дискусії була представлена цікава й змістовна інформація, яка мені, як ректору, була надзвичайно корисною. Така аналітика показує тенденцію працевлаштування фахівців та впливає на розподіл бюджетного фінансування між закладами вищої освіти.
Рівень працевлаштування студентів показує не лише високу якість освіти чи ефективність розвитку університету, а і його конкурентоспроможність. Питання безумовно вимагає уваги освітян та студентів, адже успішне працевлаштування студентів і випускників – це одна з ключових цілей, яку має ставити перед собою кожний заклад вищої освіти. Працюємо над розвитком країни і можливостей для молоді!» – прокоментував ректор, професор Володимир Онищенко.
У процесі моніторингу досліджувалася зайнятість осіб, які закінчили навчання за бюджетні кошти в період з 1 листопада 2017 до 30 жовтня 2018 року та не продовжили навчання за наступним рівнем освіти. При дослідженні враховано роботу станом на 1 листопада 2021 року за наймом (за основним місцем роботи або сумісництвом), договором цивільно-правового характеру, а також ведення підприємницької діяльності (зокрема, статус ФОПа), незалежної професійної діяльності або іншої задекларованої самозайнятості.
До числа зайнятих враховано військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу органів охорони правопорядку (якщо така інформація не є інформацією з обмеженим доступом) і перебуваючих у соціальній відпустці. Для уникнення помилок до зайнятих враховано осіб, які звільнилися не пізніше 1 серпня 2021 року або мають не менше 18 місяців страхового стажу після випуску.
Відсоток зайнятості серед випускників ЗВО становить майже 59%. Для різних освітніх рівнів показник коливається від 50 (бакалавр) до 72 (спеціаліст) відсотків. Варто зазначити, що в період з 1 листопада 2017 до 30 жовтня 2018 року продовжили навчання для здобуття наступного рівня освіти або іншої спеціальності майже 63% молодших спеціалістів і понад 73% бакалаврів.
Показники працевлаштування будуть враховані в 2022 році при формульному розподілі бюджетного фінансування між ЗВО.
Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»