2021-05-12

Викладачі та студенти обговорили особливості ринкових відносин, фінансову грамотність населення та виробничий потенціал підприємств

22 квітня науково-педагогічні працівники кафедри економічної теорії та економічної кібернетики Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели секційне онлайн-засідання, під час якого обговорили перспективи децентралізації в Україні, сучасні теорії державного регулювання та застосування адаптивних моделей статистичних даних.

У рамках 73-ї наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулося секційне засідання економічної теорії та економічної кібернетики, на якому обговорили актуальні питання та перспективи розвитку національної економіки, еволюцію грошей та грошових знаків, результативність реформи по децентралізації України. До конструктивної дискусії активно долучилися викладачі, аспіранти та студенти Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту.

Під час роботи секційного засідання власні наукові напрацювання презентували дев’ять доповідачів, з них 4 викладачі та 5 студентів Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту. Голова та модератор секції – доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії та економічної кібернетики Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Віктор Дубіщев, заступник голови секції – кандидат фізико-математичних наук, доцент Микола Лисенко, секретар – кандидат економічних наук, доцент Наталія Жовнір.

До розгляду було запропоновано питання факторів впливу на економічні рішення, інституціоналізацію ринкових відносин в Україні, практика зарубіжного досвіду по формуванню фінансової грамотності населення, методики оцінювання виробничого потенціалу підприємства та прогнозування чистого доходу від реалізації продукції за допомогою адаптивної моделі. Навколо даних питань відбулася жвава дискусія.

Найкращими серед студентів визнано доповіді Дмитра Магрілова – студента групи 101-Е Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту на тему «Еволюція грошей в Україні» та студентки групи 101-ФМ Дани Черкаської «Фінансова грамотність населення: зарубіжний досвід». Студенти здійснювали дослідження під керівництвом кандидата економічних наук, доцента, завідувачки кафедри економічної теорії та економічної кібернетики Полтавської політехніки Марини Чижевської та кандидата економічних наук, доцента кафедри економічної теорії та економічної кібернетики Олени Шевченко. У своїх доповідях юні дослідники презентували історичні аспекти розвитку, еволюціонування грошей та грошових відносин та ділилися успішними кейсами формування фінансової грамотності населення європейських країн.

Актуальну наукову тематику продовжили кандидат економічних наук, доцент, завідувачка кафедри економічної теорії та економічної кібернетики Полтавської політехніки Марина Чижевська («Фактори впливу на економічні рішення»), доктор економічних наук, професор Віктор Дубіщев («Інституціоналізація ринкових відносин в Україні»), студентка групи 202-ЕФ Т. Андрієць («Реалізація кейнсіанської теорії в сучасних ринкових відносинах»), студентка групи 401-Е Н. Калєкіна («Шляхи підвищення ефективності використання земельних ресурсів України»), кандидат фізико-математичних наук, доцент Микола Лисенко («Методика оцінювання виробничого потенціалу підприємства»), кандидат економічних наук, старший викладач Світлана Щербініна («Застосування методу динамічного програмування для розв’язання оптимізаційних задач») та інші.

«Наші наукові зустрічі дають можливість науковцям та студентам обмінятися набутим досвідом, познайомитися з найактуальнішими економічними теоріями та фінансовими механізмами, обговорити особливості економічної та інвестиційної політики нашої країни», – прокоментувала завідувачка кафедри економічної теорії та економічної кібернетики Полтавської політехніки Марина Чижевська.

По завершенні роботи секційного засідання учасники визначили подальші напрями та основні тематики спільних наукових досліджень. Минулого року науковці ННІ фінансів, економіки та менеджменту обговорили фінансово-кредитну систему України, страховий ринок та реформування податкової системи.

Медіа–центр