У період з 7 по 11 жовтня 2024 року доцентки кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування Полтавської політехніки Олександра Маслій та Оксана Вовченко взяли участь у тижневому онлайн-лекторії «Школа страхування» для освітян. Захід організовано Національним банком України в межах Всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії «Знай свої права: страхування» за підтримки Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу».
Тижневий онлайн-лекторій «Школа страхування» складався з кількох сесій, присвячених важливим аспектам страхування. Подію урочисто відкрила перший заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова. У своєму вступному слові спікерка наголосила на важливості підвищення рівня фінансової грамотності серед освітян та споживачів страхових послуг.
Катерина Рожкова підкреслила, що сучасні виклики й адаптація законодавства у сфері страхування до європейських стандартів потребують від громадян більшої обізнаності в питаннях страхування, і подібні просвітницькі ініціативи допоможуть забезпечити надійний захист прав споживачів та підвищити довіру до страхових компаній.
У межах першого дня лекторію учасники мали можливість поглибити свої знання в галузі страхування та дізнатися про практичні аспекти страхування в деталях зі спікером Оленою Барановою, головним економістом Управління методології регулювання страхового ринку Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ НБУ.
Другий день лекторію був присвячений актуальним питанням вибору страхових продуктів та надійного страховика. Лекцію «Страхування від А до Я: що треба знати споживачу, купуючи страховку» провела Ольга Лобайчук, начальниця Управління захисту прав споживачів фінансових послуг Національного банку України.
Учасники отримали цінну інформацію про оновлення законодавства України у сфері страхування, ознайомилися з практичними кейсами, що стосуються вибору страхової компанії та порівняння пропозицій від різних страховиків, а також дізналися на що звертати увагу під час укладання договору страхування, де шукати і як отримувати вичерпну інформацію про страхові продукти.
Наступного навчального дня в «Школі страхування» Віктор Берлін, президент Ліги страхових організацій України, що є найбільшим об’єднанням страховиків України, яке працює над підвищенням професійних стандартів у страховій справі, розкрив особливості організації діяльності страхових компаній зсередини.
Лектор поділився найактуальнішими даними про конкуренцію в галузі та її вплив на споживчий попит, про зовнішні фактори, що впливають на діяльність страховиків, а також розкрив особливості бізнес-моделей різних компаній.
Найбільш насиченим виявився четвертий день тижневого онлайн-лекторію, в який учасники дізналися про страхові продукти і послуги, що формують тренди у страхуванні, від Дениса Ястреба, генерального директора Національної асоціації страховиків України, та разом із Олександром Берназюком, генеральним директором Моторного (транспортного) страхового бюро України, занурилися у практичні аспекти одного з найпопулярніших страхових продуктів в Україні – обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
На завершення в останній день лекторію учасники отримали нові інструменти для залучення студентів до вивчення страхування від Марти-Марії Костів, головного фахівця Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності Департаменту комунікацій Національного банку України. Особливо цінним стало обговорення використання сторітелінгу в освітньому процесі, що відкриває нові можливості для вдосконалення методики викладання дисципліни «Страхування».
Завдяки участі у такому насиченому, практикоорієнтованому заході, доцентки Олександра Маслій та Оксана Вовченко ознайомилася з актуальними тенденціями у страховій сфері та здобули практичні навички для використання у навчальному процесі під час викладання навчальної дисципліни «Страхування» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок.
Отримані під час підвищення кваліфікації корисні ресурси та матеріали допоможуть поглибити знання студентів про страхування, що зробить їхнє навчання більш інтерактивним та ефективним.
Нагадаємо, університет втретє бере участь у благодійній акції Національного банку України.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»