2023-12-11

Визначили переможців I етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Науково-педагогічні працівники кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели перший етап ХIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Звання найкращого знавця української мови виборювали студенти шести структурних підрозділів університету.

Визначили переможців  I етапу  Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді  імені Тараса Шевченка

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувся перший (університетський) етап XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, організований та проведений науково – педагогічними працівниками кафедри українознавства, культури та документознавства Полтавської політехніки. Бажання позмагатися та перевірити власні знання рідної мови виявили студенти шести  структурних підрозділів університету.

Нагадаємо, метою Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка є виявлення креативно обдарованої молоді, яка знає і любить творчість видатного Кобзаря. У наш час, коли Україна вкотре веде війну за свою незалежність, свою самостійність, зрештою, за своє існування як нації, особливо актуальними є більшість творів Тараса Григоровича  Шевченка.

Запропоновані завдання охоплювали знання творчої спадщини великого Кобзаря, учасникам запропонували  уявити  себе в ролі  редактора   інтернет-видання, який прагне, щоб молодь мала змогу ознайомитися з «Кобзарем»  без штампів, і представити один із творів Тараса Шевченка у вигляді рекламної статті. Варто відзначити високий рівень знань та презентації студентських творчих робіт, адже всі учасники надзвичайно сумлінно поставилися до виконання конкурсних завдань.

Переможцями першого етапу ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка стали:

• Оксана Зелененька, студентка групи 201-ФО факультету філології, психології та педагогіки (науковий керівник – кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри загального мовознавства та іноземних мов Світлана Галаур) – І місце;
  • Анастасія Устименко, студентка групи 101-ЕП Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління і права (науковий керівник – кандидатка філологічних наук, доцентка  кафедри українознавства, культури та документознавства Ірина Денисовець) – ІІ місце;
  • Олеся Пильгук, студентка групи 101-ФР факультету фізичної культури та спорту (науковий керівник – кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри українознавства, культури та документознавства Людмила Дерев’янко) – ІІІ місце.

За словами науковиць кафедри українознавства, культури та документознавства Полтавської політехніки, популярність конкурсу серед сучасної студентської молоді з кожним роком лише зростає, мотивуючи сучасників до нового прочитання та переосмислення  творчої спадщини відомого українця.

Щиро вітаємо креативних студенток із заслуженою перемогою,  зичимо нових вагомих здобутків і творчих злетів! Твердо переконані, що наші  переможниці гідно презентують власні знання  під час  ІІІ (обласного) етапу XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка,  який відбудеться  27 січня 2024 року.

Раніше  студенти-документознавці відвідали практичне заняття на базі Науково-технічної бібліотеки університету,  а студентки політехніки успішно пройшли мовний інтенсив у Карпатах.