Іноземному студенту кафедри нафтогазової інженерії та технологій

Іноземному студенту кафедри нафтогазової інженерії та технологій

До Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» приймаються громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які проживають на території України на законних підставах, мають відповідний освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та виявили бажання здобути вищу освіту.

В університеті здобули освіту студенти з Туркменістану, Анголи, Алжиру, Афганістану, Нігерії, Сирії, Тунісу, Марокко, Індії та інших держав. Викладання для цих студентів ведеться англійською мовою.

Підготовче відділення на базі університету здійснює підготовку іноземних громадян до вступу у вищі навчальні заклади України за інженерно-технічним та економічним спеціальностями.

Університет надає іноземним студентам житло в гуртожитку.

Прийом на навчання за програмою підготовки фахівців за ступенем вищої освіти бакалавра, магістра та доктора філософії здійснюється за спеціальністю «Нафтогазова інженерія та технології».

В університеті для здійснення освітньо-наукового процесу є: багатофункціональний Навчально-науковий полігон «Буровий майданчик»; навчально-науковий центр нафтових та газових промислів SIEMENS; тренінг центр для навчання та сертифікації фахівців нафтогазової галузі Wellsite Digital; науково-виробнича лабораторія промивальних рідин.

Випускаюча кафедра нафтогазової інженерії та технологій має сучасну навчальну базу, котра включає: лабораторію фізики нафтового, газового та газоконденсатного пласта; лабораторію пластових рідин і газів; лабораторію технології буріння і експлуатації свердловин; лабораторію бурового та нафтопромислового обладнання; навчально-науковий полігон нафти і газу.

На кафедрі впроваджені сучасні комп’ютерні технології. Створені лабораторія 3d моделювання та 3d проектування в нафтогазовій галузі та лабораторія 3d візуалізації та нафтогазової інженерії, лабораторія інтегрованого моделювання Petex,  які обладнано комп’ютерами для роботи студентів, викладачів та аспірантів з учбової та наукової роботи. В цих аудиторіях проведена університетська мережа, що дає змогу виходу до мережі Інтернет. Комп’ютерний клас лабораторії 3d моделювання та 3d проектування в нафтогазовій галузі укомплектований ліцензованими пакетами програм: Slb (Petrel, Techlog, Eclipse, PetroMod, Pipesim, Intersect, OLGA); S&P global (IHS Harmony; Kingdom); CMG (CMOST, IMEX, GEM, STARS, WINPROP); Kappa; Tnavigator; Petroleum Experts (IPM).

Лабораторія інтегрованого моделювання Petex укомплектована такими програмами: Petroleum Experts (IPM); IHS Harmony (Forecast, Reservior, Optimise); CMG (CMOST, IMEX, GEM, STARS, WINPROP); Kappa (Workstation, Emerude); Tnavigator.

Високий рівень практичної підготовки фахівців забезпечується розвиненою міжнародною співпрацею з провідними компаніями світу (Weatherford, Slb, SymOil) та потужними вітчизняними компаніями (Укргазвидобування, Укрнафта, ПрАТ «Нафтогазвидобування», Укрнаукагеоцентр тощо) в науковій і освітній сферах.

Науковий потенціал кафедр базується на винаходах та наукових працях викладачів. Сучасна технологічна база нафтогазових підприємств східноукраїнського нафтогазоносного регіону використовується випускаючими кафедрами для проведення лабораторних занять і проходження студентами технологічних практик.

Студенти залучаються до науково-дослідницької роботи. На основі інтегрованих навчальних планів студенти додатково мають можливість паралельно, починаючи з 4-го курсу, або після закінчення навчання, за 1,5 – 2 роки здобути другу вищу освіту зі спеціальностей економічного напряму. Паралельно з навчанням, студенти також мають змогу отримати робітничі професії за більш ніж 20-ма професіями нафтогазового спрямування. Випускники навчально-наукового інституту нафти і газу користуються великим попитом на ринку праці.

МОЖЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Полтава розташована центральній частині України, яка геологічно приурочена до Дніпровсько-Донецької западини, в якій зосереджена значна кількість вуглеводнів. На даний час видобувається, транспортується та переробляється до 80% нафти і газу. До регіону належать також значні частини територій Сумської, Харківської та Чернігівської областей. На цій території розташовані головні розвідувальні, бурові, видобувні, транспортувальні та переробні підприємства, на яких мають змогу працювати випускники.

Після отримання диплома бакалавра, крім роботи на виробництві, випускники можуть продовжити навчання за другим рівнем освіти для здобуття ступеня вищої освіти «магістр». Кращі випускники, які мають глибокі знання та здібності до наукової роботи, після отримання диплома магістра мають можливість вступити до аспірантури для здобуття наукового ступеню доктора філософії.

СТУПІНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ «БАКАЛАВР»

«Нафтогазова інженерія та технології»

Кваліфікація: бакалавр з нафтогазової інженерії та технологій

Основні місця роботи: технологічні, конструкторські та експлуатаційні відділи, промислові лабораторії нафтогазовидобувних, транспортувальних та переробних підприємств, нафтогазові промисли та об’єкти з переробки та транспортування, нафтогазові комерційні фірми тощо.

СТУПІНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ «МАГІСТР»

«Нафтогазова інженерія та технології»

Кваліфікація: інженер з нафтогазової інженерії та технологій

Основні місця роботи: технологічні, конструкторські та експлуатаційні відділи, промислові лабораторії, цехи капітального ремонту нафтогазовидобувних, транспортувальних та переробних підприємств, нафтогазові промисли та об’єкти з переробки та транспортування, навчальні заклади, нафтогазові комерційні фірми.

СТУПІНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ «ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ»

«Нафтогазова інженерія та технології»

Кваліфікація: доктор філософії з нафтогазової інженерії та технологій

Основні місця роботи: посади наукових і науково-педагогічних працівників в наукових установах і закладах вищої освіти, посади працівників, що потребують кваліфікації доктора філософії з нафтогазової інженерії та технологій, зокрема, провідних фахівців у науково-дослідних, проектних, конструкторських та інших установах і підрозділах підприємств, наукових консультантів та експертів в установах та організаціях нафтогазової галузі. (Посади відповідно до класифікатора професій ДК 003:2010: 2310.1 – доцент; 2310.2 – викладач закладу вищої освіти; 2147.2 (22277) – інженер з видобутку нафти і газу; 2145.2 (22211) – інженер-конструктор; 2149.1 – молодший науковий співробітник, науковий співробітник; 1229.4 (21827) – завідувач аспірантури та інші).