Міжнародне співробітництво кафедри будівельних конструкцій

Викладачі кафедри активно беруть участь в Міжнародних наукових та науково-практичних конференціях, публікують статті за результатами наукових досліджень в закордонних збірниках Міжнародних науко-метричних баз.

Запрошення до участі викладачів та аспірантів кафедри Будівельних конструкцій у щорічних наукових міжнародних наукових симпозіумах fib (Міжнародної федерації конструкційного бетону) стало традицією. І все це завдяки результатам експериментальних досліджень зразків залізобетонних конструкцій, отримуваних на унікальному обладнанні лабораторії кафедри. Основна умова включення до участі в симпозіумі – наявність якісно проведеного експерименту. Без нього наукові розробки не розглядаються.

Вперше у такому форматі розробки науковців кафедри будівельних конструкцій від Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на достатньо високому рівні разом з відомими науковими установами інших країн було успішно представлено в 2019 році на fib-симпозіумі у м. Кракові (Польща). В подальшому результати таких досліджень як очно, так і в онлайн форматі кожного наступного року презентувались на fib-симпозіумах у м. Мадрид (Іспанія), м. Париж (Франція), м. Шанхай (Китай), м. Лісабон (Португалія), м. Стамбул (Туреччина).

У серпні 2024 р. докторантка кафедри будівельних конструкцій Ольга Гарькава взяла участь у 15th PhD fib-Symposium, що проходив у Будапештському університеті технологій та економіки (м. Будапешт).

Міжнародний науковий захід зібрав понад 250 науковців із 72 університетів світу. Полтавська політехніка стала єдиним учасником з України. Ольга Гарькава представила на симпозіумі результати наукової роботи під керівництвом д.т.н., професора Андрія Павлікова. Вона презентувала доповідь на тему «Experimental Research of Biaxially Bended Reinforced Concrete Columns Manufactured on Granite Sifting» («Експериментальні дослідження косо стиснутих залізобетонних колон, виготовлених на гранвідсіві»).

У доповіді Ольга Гарькава представила результати експериментальних випробувань колон із дрібнозернистого бетону на основі гранітного відсіву, проведених у лабораторії кафедри будівельних конструкцій. Вона відмітила, що на каменедробильних заводах при виготовленні щебеню кількість побічного продукту виробництва, а саме: гранітного відсіву, може сягати 16% від основного продукту. Так як за своїми властивостями гранітний відсів не поступається щебеню з того ж каменю, але його вартість за один кубічний метр відчутно нижча, тому гранітна крихта є поширеною сировиною. З огляду на це застосування гранвідсіву при виробництві різноманітних залізобетонних конструкцій є перспективним напрямом.

Участь у важливому Міжнародному симпозіумі дозволила збагатитися досвідом та підвищити свій науковий рівень, а також дала змогу гідно представити результати теоретичних та експериментальних досліджень, що проводяться в лабораторії кафедри будівельних конструкцій Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

В рамках академічної мобільності Erasmus+ KA171 – Мобільність студентів і персоналу вищої освіти доцентка кафедри будівельних конструкцій Ольга Гарькава пройшла стажування в Poznan University of Technology (м. Познань, Польща).

Під час міжнародної мобільності Ольга Гарькава мала можливість представити власні професійні та наукові досягнення в галузі будівництва, зокрема, пов’язані з її роботою над докторським дисертаційним дослідженням за темою «Синтез каркасних конструктивних систем будівель та основи розрахунку їх елементів». Серед презентованих студентам Poznan University of Technology лекцій були: «Synthesis of Reinforced Concrete Structural Building Systems», «Functional Analysis of the Precast Frame Structural System with Flat Plate Floor», «Slab Design of Precast Flat Plate Floor System by Yield Line Method», «Design of the Biaxially Bended Columns of the Frame Structural System with Flat Plate Floor».

Викладачі кафедри активно беруть участь в Міжнародних наукових та науково-практичних конференціях, публікують статті за результатами наукових досліджень в закордонних збірниках Міжнародних науко-метричних баз.

Запрошення до участі викладачів та аспірантів кафедри Будівельних конструкцій у щорічних наукових міжнародних наукових симпозіумах fib (Міжнародної федерації конструкційного бетону) стало традицією. І все це завдяки результатам експериментальних досліджень зразків залізобетонних конструкцій, отримуваних на унікальному обладнанні лабораторії кафедри. Основна умова включення до участі в симпозіумі – наявність якісно проведеного експерименту. Без нього наукові розробки не розглядаються. Вперше у такому форматі розробки науковців кафедри будівельних конструкцій від Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на достатньо високому рівні разом з відомими науковими установами інших країн було успішно представлено в 2019 році на fib-симпозіумі у м. Кракові (Польща). В подальшому результати таких досліджень як очно, так і в онлайн форматі кожного наступного року презентувались на fib-симпозіумах у м. Мадрид (Іспанія), м. Париж (Франція), м. Шанхай (Китай), м. Лісабон (Португалія).

З 05 по 07 червня 2023 року у fib-Symposium в Стамбульському технічному університеті (м. Стамбул, Туреччина) очно взяла участь докторантка кафедри будівельних конструкцій О.В. Гарькава.

О.В. Гарькава представила на симпозіумі результати наукової роботи колективу авторів співробітників та аспірантів кафедри будівельних конструкцій у складі д.т.н., професора А.М. Павлікова, к.т.н. О.В. Гарькавої, Д.І. Данича, Мухаммада Сані Газалі, і Абдулсалама Дабо. Вона презентувала доповідь на тему «Precast Flat Plate Analysis by Kinematic Method» («Розрахунок безбалкового перекриття кінематичним методом»).

У роботі розглянуто й проаналізовано впроваджений у м. Полтава за участю викладачів кафедри збірний залізобетонний безкапітельно-безбалковий каркас для зведення житлових будівель. Було висвітлено особливості розрахунку збірних плит перекриття в складі залізобетонного каркасу на основі кінематичної схеми за методом граничної рівноваги. Також презентовані доведені до проектного застосування елементи збірного перекриття – плоскі плити-диски зі значною економією витрат арматури в них.

На симпозіумі, як завжди, були створені чудові творчі умови для спілкування, обговорення та представлення нових ідей, обміну досвідом між науковцями та виробничниками будівельної галузі.

У Симпозіумі взяли участь 472 науковців із 55 країн світу, заслухано 17 лекцій провідних фахівців із ключових проблем проектування та застосування залізобетонних конструкцій.

За результатами участі в Симпозіумі отримано Міжнародний сертифікат та опубліковано від імені Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» наукову статтю у збірнику «Building for the Future: Durable, Sustainable, Resilient. Proceedings of the fib Symposium 2023».

З 14 по 16 червня 2021 року в Лісабоні в Міжнародному fib (Міжнародна федерація конструкційного бетону) симпозіумі Concrete Structures: New Trends for Eco-Efficiency and Performance з науковцями та інженерами-будівельниками з 52 країн світу взяв участь і колектив кафедри в складі Андрія Павлікова, Ольги Гарькавої, Наталії Пінчук, Юлії Усенко та Богдана Бариляка за темою «Determination of the crack formation moment in expanded clay concrete members during their biaxial deformation». Презентаційну доповідь від колективу зробила Ольга Гарькава.

Презентаційна доповідь Ольги Гарькавої та її обговорення на Міжнародному fib симпозіумі в Лісабоні, 2021 р.

У листопаді 2020 року науковці кафедри під керівництвом завідувача кафедри А.М. Павлікова взяли участь у Міжнародному симпозіумі із залізобетону в Китаї (м. Шанхай), учасниками якого були вчені з понад 40 країн світу. Його учасниками було обговорено нагальні проблеми в будівельній галузі, зокрема, у проектуванні, виготовленні та спорудженні залізобетонних конструкцій.

Доповідь Ольги Гарькавої на тему «Structural deformability of concrete» на Міжнародному симпозіумі fib у Китаї, 2020 р.

Аспіранти кафедри будівельних конструкцій у 2020 році під керівництвом наукових керівників взяли участь онлайн у Міжнародному fib PhD симпозіумі у Парижі. Аспіранти Усенко Юлія, Усенко Дмитро, Кузнєцова Ірина та Бариляк Богдан, виступили під керівництвом Павлікова А.М., Довженко О.О., Погрібного В.В., Гарькавої О.В. До обговорень наукових проблем долучилися також Микитенко С.М. та Гасенко А.В.

Це був дуже важливий досвід на шляху до успішної наукової кар’єри аспірантів.

Спільне фото учасників симпозіуму: Гасенко А.В. (зверху – третій ряд третій ліворуч), Гарькава О.В. (знизу – перший ряд перша праворуч)

Доповідь аспірантки Юлії Усенко за темою «The change of stress-strain state in biaxial bended reinforced concrete –section beams depending on the load»