Міжнародне співробітництво кафедри будівельних конструкцій

Викладачі кафедри активно беруть участь в Міжнародних наукових та науково-практичних конференціях, публікують статті за результатами наукових досліджень в закордонних збірниках Міжнародних науко-метричних баз.

Запрошення до участі викладачів та аспірантів кафедри Будівельних конструкцій у щорічних наукових міжнародних наукових симпозіумах fib (Міжнародної федерації конструкційного бетону) стало традицією. І все це завдяки результатам експериментальних досліджень зразків залізобетонних конструкцій, отримуваних на унікальному обладнанні лабораторії кафедри. Основна умова включення до участі в симпозіумі – наявність якісно проведеного експерименту. Без нього наукові розробки не розглядаються. Вперше у такому форматі розробки науковців кафедри будівельних конструкцій від Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на достатньо високому рівні разом з відомими науковими установами інших країн було успішно представлено в 2019 році на fib-симпозіумі у м. Кракові (Польща). В подальшому результати таких досліджень як очно, так і в онлайн форматі кожного наступного року презентувались на fib-симпозіумах у м. Мадрид (Іспанія), м. Париж (Франція), м. Шанхай (Китай), м. Лісабон (Португалія).

З 05 по 07 червня 2023 року у fib-Symposium в Стамбульському технічному університеті (м. Стамбул, Туреччина) очно взяла участь докторантка кафедри будівельних конструкцій О.В. Гарькава.

О.В. Гарькава представила на симпозіумі результати наукової роботи колективу авторів співробітників та аспірантів кафедри будівельних конструкцій у складі д.т.н., професора А.М. Павлікова, к.т.н. О.В. Гарькавої, Д.І. Данича, Мухаммада Сані Газалі, і Абдулсалама Дабо. Вона презентувала доповідь на тему «Precast Flat Plate Analysis by Kinematic Method» («Розрахунок безбалкового перекриття кінематичним методом»).

У роботі розглянуто й проаналізовано впроваджений у м. Полтава за участю викладачів кафедри збірний залізобетонний безкапітельно-безбалковий каркас для зведення житлових будівель. Було висвітлено особливості розрахунку збірних плит перекриття в складі залізобетонного каркасу на основі кінематичної схеми за методом граничної рівноваги. Також презентовані доведені до проектного застосування елементи збірного перекриття – плоскі плити-диски зі значною економією витрат арматури в них.

На симпозіумі, як завжди, були створені чудові творчі умови для спілкування, обговорення та представлення нових ідей, обміну досвідом між науковцями та виробничниками будівельної галузі.

У Симпозіумі взяли участь 472 науковців із 55 країн світу, заслухано 17 лекцій провідних фахівців із ключових проблем проектування та застосування залізобетонних конструкцій.

За результатами участі в Симпозіумі отримано Міжнародний сертифікат та опубліковано від імені Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» наукову статтю у збірнику «Building for the Future: Durable, Sustainable, Resilient. Proceedings of the fib Symposium 2023».

З 14 по 16 червня 2021 року в Лісабоні в Міжнародному fib (Міжнародна федерація конструкційного бетону) симпозіумі Concrete Structures: New Trends for Eco-Efficiency and Performance з науковцями та інженерами-будівельниками з 52 країн світу взяв участь і колектив кафедри в складі Андрія Павлікова, Ольги Гарькавої, Наталії Пінчук, Юлії Усенко та Богдана Бариляка за темою «Determination of the crack formation moment in expanded clay concrete members during their biaxial deformation». Презентаційну доповідь від колективу зробила Ольга Гарькава.

Презентаційна доповідь Ольги Гарькавої та її обговорення на Міжнародному fib симпозіумі в Лісабоні, 2021 р.

У листопаді 2020 року науковці кафедри під керівництвом завідувача кафедри А.М. Павлікова взяли участь у Міжнародному симпозіумі із залізобетону в Китаї (м. Шанхай), учасниками якого були вчені з понад 40 країн світу. Його учасниками було обговорено нагальні проблеми в будівельній галузі, зокрема, у проектуванні, виготовленні та спорудженні залізобетонних конструкцій.

Доповідь Ольги Гарькавої на тему «Structural deformability of concrete» на Міжнародному симпозіумі fib у Китаї, 2020 р.

Аспіранти кафедри будівельних конструкцій у 2020 році під керівництвом наукових керівників взяли участь онлайн у Міжнародному fib PhD симпозіумі у Парижі. Аспіранти Усенко Юлія, Усенко Дмитро, Кузнєцова Ірина та Бариляк Богдан, виступили під керівництвом Павлікова А.М., Довженко О.О., Погрібного В.В., Гарькавої О.В. До обговорень наукових проблем долучилися також Микитенко С.М. та Гасенко А.В.

Це був дуже важливий досвід на шляху до успішної наукової кар’єри аспірантів.

Спільне фото учасників симпозіуму: Гасенко А.В. (зверху – третій ряд третій ліворуч), Гарькава О.В. (знизу – перший ряд перша праворуч)

Доповідь аспірантки Юлії Усенко за темою «The change of stress-strain state in biaxial bended reinforced concrete –section beams depending on the load»

Доповідь аспірантки Ірини Кузнєцової за темою «Influence of the sizes and the loading platform form on the strength of concrete elements at local compression»

Доцент кафедри Ольга Гарькава 26 – 28 вересня 2019 року взяла участь у International fib Symposium on Conceptual Design of Structures в Мадриді (Іспанія) за результатами наукової роботи колективу співробітників кафедри залізобетонних і кам’яних конструкцій та опору матеріалів у складі д.т.н., професора А.М. Павлікова, к.т.н. О.В. Гарькавої та аспірантів Б.А. Бариляка і Ю.О. Приходько. У роботі розглянуто й проаналізовано впроваджуваний у м. Полтава залізобетонний безконсольно-безкапітельно-безбалковий каркас для будівництва доступного житла. Висвітлені особливості роботи та розрахунку збірних плит перекриття в складі залізобетонної каркасної будівлі. Розглянуто проблеми в проектуванні безкапітельно-безбалкового каркасу з метою підвищення його надійності.

Постер-презентація на тему «Highly constructed precast flat slab frame structural system of buildings and research of its slabs» («Високотехнологічна збірна каркасна безконсольно-безкапітельно-безбалкова конструктивна система будівель та дослідження її плит»)

На симпозіумі були створені найкращі умови для спілкування, обговорення нових ідей та обміну досвідом науковців та виробничників будівельної галузі.

Викладач Ольга Гарькава з колегами зі Словаччини, Фінляндії та Великобританії

У Симпозіумі взяли участь 160 науковців з 30 країн світу. Було проведено 4 ключові лекції провідними фахівцями у сфері будівництва та архітектури. Підвищенню практичних навиків з проектування та зведення будівельних конструкцій сприяли цікаві воркшопи, націлені на найширше впровадження комп’ютерних, хмарних технологій та технологій 3D-друку в будівельну галузь.

У травні 2019 року доценти кафедри Ольга Гарькава та Наталія Пінчук відвідали fib Symposium 2019 CONCRETE: Innovations in Materials, Design and Structures, що проходив у м. Краків, Польща.

Урочисте відкриття Симпозіуму

На Симпозіумі вони мали змогу обмінятися досвідом проектування, розрахунку та зведення сучасних будівельних конструкцій із залізобетону з понад 500 науковців та виробничників з численних професійних, наукових і адміністративних організацій 48 країн світу.

Доцент кафедри Ольга Гарькава робить доповідь на тему «Calculation of Reinforced Concrete Members Strength by New Concept» («Розрахунок міцності залізобетонних елементів за новою концепцією») авторів А. Павлікова, Д. Кочкарьова та О. Гарькавої

Доцент С.М. Микитенко у травні 2018 року взяв участь у І Міжнародній азербайджансько-українській конференції «Building Innovations-2018», організаторами якої виступили ПолтНТУ спільно з Азербайджанським архітектурно-будівельним університетом.

Доцент С.М. Микитенко робить доповідь на тему «Эффективная конструктивная система для строительства зданий доступного жилья»

Доцент кафедри залізобетонних і кам’яних конструкцій та опору матеріалів Наталія Пінчук у червні 2018 року прийняла участь у програмі Erasmus+ Staff Mobility For Teaching, Познанський технологічний університет (Politechnika Poznanska) м. Познань, Польща.

Відповідно до програми мобільності Пінчук Н.М. провела 8 годин лекційних занять для студентів університету. Мова лекцій – англійська. Основними темами були «Concrete and masonry structures and their role in construction», «Materials for concrete structures and their properties», «Reinforcement for RC structures», «Properties of reinforced concrete», «Limit state design of RC structures».

Викладач Наталія Пінчук зі студентами третього року навчання та викладачем курсу залізобетонні конструкції Познаньського технологічного університету д.т.н. Терезою Грабовец-Мізера

Отримано сертифікат участі в програмі Erasmus+ Staff Mobility, що підтверджує високий рівень проведеного обміну досвідом фахівцями Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та колегами Познанського технологічного університету.

Викладачі кафедри забезпечили організацію та проведення 8-ої Міжнародної науково-технічної конференції «Науково-технічні проблеми сучасного залізобетону» у жовтні 2017 року (присвяченій 120-річчю Торяника М.С.).

У конференції взяли участь науковці та виробничники з Києва, Одеси, Львова, Харкова, Рівного, Тернополя, Сум, Дніпра, а також закордонні гості з Турції та Хорватії.

Доцент кафедри Микитенко С.М. у червні 2016 року взяв участь у Міжнародній конференції «Сучасні проблеми дослідження матеріалів, технології та організації будівництва в транскордонному відношенні», котра проходила в Білостоцькому технічному університеті (Польща). На цій конференції він виступив від колективу авторів у складі: д.е.н., проф. Онищенко В.О.; д.т.н., проф. Павліков А.М.; к.т.н., доц. Микитенко С.М.

Доповідь на тему «Implementation of flat slab column reinforced concrete frames in low cost housing construction» на Міжнародній конференції у Польщі (2016 р.)

У доповіді розглянуто й проаналізовано впроваджуваний у Полтавській області залізобетонний безкапітельно-безбалковий каркас для будівництва доступного житла. Висвітлені особливості роботи та розрахунку збірного безкапітельно-безбалкового перекриття в складі залізобетонної каркасної будівлі. Розглянуто проблеми в проектуванні безкапітельно-безбалкового каркасу з метою підвищення його надійності. Наведені пропозиції щодо напрямів удосконалення розрахунків безкапітельно-безбалкової каркасної будівлі.

Подібні заходи, на яких науковці мають можливість обмінюватися досвідом проектування залізобетонних конструкцій та викладання дисциплін у навчальному процесі, сприяють налагодженню міжнародних зв’язків та покращенню співпраці з вищими навчальними закладами Європи.