Міжнародне співробітництво кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування

Міжнародна діяльність кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування здійснюється у відповідності до Стратегії розвитку університету по таких основних напрямах: наукове та науково-технічне співробітництво із закордонними організаціями, участь у міжнародних конференціях, співпраця з міжнародними грантоутворюючими організаціями, публікації наукових робіт у зарубіжних виданнях, підготовка методичного забезпечення та викладання дисциплін для іноземних студентів, підготовка фахівців для зарубіжних країн (навчальна сфера), міжуніверситетське співробітництво та міжнародна науково-технічна діяльність.

Кафедрою фінансів, банківського бізнесу та оподаткування налагоджено міжнародне співробітництво з Білостоцьким технологічним університетом (Польща), Опольським політехнічним університетом (Польща), Університетом ISMA (Латвія), Університетом національного та світового господарства (Болгарія), Університетом Північ (Хорватія), University of Alba Iulia  (Румунія). Колектив кафедри є постійним учасником міжнародних науково-практичних  конференцій та симпозіумів. У рамках міжнародної співпраці викладачі підвищують свій кваліфікаційний рівень під час стажувань, набуваючи досвіду та поширюючи в інших країнах інформацію про діяльність кафедри.

Розвиток міжнародних спільних освітніх програм, зокрема програм «подвійного» диплому, є одним з пріоритетних напрямів діяльності кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування.

У сфері співпраці на міжнародному рівні активна робота проводиться ректором університету д.е.н., професором кафедри Онищенком В.О. і проректором з наукової та міжнародної роботи, к.е.н., доцентом кафедри Сівіцькою С.П. Це, зокрема, робочі візити до Великобританії з метою вивчення досвіду провідного університету світу University of Oxford, університету Гринвічу, старшої школи Gainesville High School Коледжу Санта Фе штату Флорида, США; участь у конференціях, виставках, форумах, котрі проходять на базі провідних університетів Великобританії, Азербайджану, США, країн ЄС, КНР.

Кафедра фінансів, банківського бізнесу та оподаткування залучає в навчальний процес закордонних фахівців. Щороку почесний професор університету Гюнтер Штоль та банкір-практик Уве Шраг проводять лекції для студентів Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права з актуальних тем, зокрема: «Особливості функціонування банківської системи Німеччини»; «Німецькі програми іпотечного кредитування»; «Оцінка надійності позичальників – фізичних осіб на придбання житла та будівельних компаній на здійснення будівництва з використанням рейтингових оцінок»; «Управління житловим фондом в Німеччині»; «Енергоефективність в житловому будівництві».

Викладачі кафедри є членами редакційних колегій у зарубіжних наукових виданнях.

Представник від НУПП (ПІБ) Назва закордонного видання / країна
Онищенко В.О., проф. Economics and Management / Польща
Онищенко В.О., проф. Przegląd Nauk Stosowanych/ Польща
Птащенко Л.О., проф. International Journal of Innovative Technologies in Economy (IJITE) / Польща
Птащенко Л.О., проф. Black sea scientific journal of academic research / Georgia

Викладачі кафедри постійно беруть участь у міжнародних проєктах, зокрема у Програмі «Розвиток лідерського потенціалу університетів України», яка є результатом партнерства British Council в Україні, Leadership Foundation (Сполучене Королівство) та Інституту вищої освіти НАПН України. Також усі викладачі кафедри пройшли стажування за кордоном.

Кафедра є абсолютним лідером в університеті та регіоні щодо участі у міжнародних освітніх проєктах програм “Еразмус+” Європейського Союзу та Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Університет у 2019 році отримав грант «Виклики енергоефективності: співробітництво України і ЄС» за програмою ERASMUS+ Jеan Monnet Modules, який реалізовується викладачами кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування спільно з кафедрою економіки, підприємництва та маркетингу. Викладачі презентують результати досліджень на міжнародних конференціях, зокрема, на Міжнародній науково-практичній конференції «Україна - Європейський союз: від партнерства до асоціації під егідою програми ім.Жана Монне Еразмус+ у рамках проекту “Reformatting the environmental, energy, economic and financial spheres of Ukraine in the European integration conditions”.

У 2022 році було також отримано грант “European experience in ensuring information and economic security under growing external threats” за програмою ERASMUS+ Jеan Monnet Modules, який реалізовується викладачами кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування спільно з кафедрою економіки, підприємництва та маркетингу. Реалізація даного гранту відбуватиметься протягом 2022-2025 років.

У 2022 році також виграно гранти за програмою Erasmus+: «Ensuring environmental, economic and information security: EU experience for Ukraine» (Керівник: Чичучіна К.В. Виконавець Скриль В.В., Міняйленко І.В., Максюта Н.С.), реалізація гранту відбуватиметься протягом 2022-2025 років з фінансуванням в розмірі 30 тис. євро.; «Ensuring environmental, economic and information security: the EU experience for Ukraine» (Керівник: Онищенко С.В. Виконавці: Глушко А.Д., Маслій О.А., Максюта Н.С.) реалізація гранту відбуватиметься протягом 2023-2026 років з фінансуванням в розмірі 30 тис. євро.; «European Experience of Information security and information protection systems under present large-scale cyber-attacks conditions» (Керівник: Янко А.С. Виконавці: Вергал К.Ю., Онищенко С.В., Глушко А.Д.) з фінансуванням в розмірі 30 тис. євро. Реалізація гранту відбуватиметься протягом 2023-2026 років.

Наукова робота, студентки Інни Бикової

Студенти також приймають активну участь у міжнародній діяльності. Так, студентка Інна Бикова, виборола третє призове місце з роботою «Кластерна модель управління відходами для Полтавської області на основі європейської концепції «циркуляційної економіки» (науковий керівник -  кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування Віталія Скриль) у конкурсі студентських наукових робіт «Інноваційні рішення для циркулярної економіки», який проводився в рамках проєкту «Rethink waste week» програми Erasmus+ Jean Monnet Project «Продукування та поширення ідей циркулярної економіки відповідно до Плану дій ЄС» у Сумському національному аграрному університеті.

Упродовж 18-26 вересня 2021 року Лобач Данило Анатолійович  прийняв участь у молодіжному екологічному тренінгу за програмою Erasmus+ «Переробка сміття: міжнародний досвід», що проводився на базі Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». 36 учасників з України, Румунії, Туреччини та Болгарії обговорили міжнародний досвід та найкращі практики з переробки сміття, відвідали воркшопи та майстер-класи, прибирали у Прирічковому парку та познайомилися з культурами країн-учасниць.

Студент групи 301-ЕФ Лобач Данило Анатолійович  24-30 жовтня 2021 року у столиці Туреччини став учасником  міжнародного тренінгу за програмою Erasmus+ «Нове покоління – нові технології». 28 учасників з України, Румунії, Туреччини та Болгарії обговорили практичні кейси діджиталізації та цифровізації освітнього процесу в умовах пандемії, відвідали воркшопи та майстер-класи і познайомилися з культурою країн-учасниць.

30-31 березня 2022 року д.е.н., професор Онищенко С.В. прийняла участь у засіданні Комітету міжнародного співробітництва та Президії Конференції ректорів академічних шкіл Польщі (KRASP) за участю міністра освіти і науки Польщі Пшемислава Чарнека, представників польського уряду та ректорів провідних польських університетів. Науковиця, звернувшись до польської академічної спільноти, представила ситуацію в українській освіті в умовах війни та закликала підтримати спрощений вступ України до ЄС.

Триває робота у напрямі розширення міжнародної академічної мобільності

  • Студенка 2 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» Лоза А. з 27 лютого по 16 червня 2023 р. знаходилася на навчанні у University of Alba Iulia  (Румунія) за програмою Erasmus+ KA171.
  • Студентка 3 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» Хрипко В. начається з 01 вересня 2023 року по 31 січня 2024 року у Vilniaus kolegija / Higher Education Institution (м. Вільнюс, Литва) за програмою Erasmus+ KA171.
  • Студентка 3 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» Лоза А. з 01 жовтня 2023 року по 12 лютого 2024 р. знаходилася на навчанні у University of Alba Iulia  (Румунія) за програмою Erasmus+ KA171.