Міжнародне співробітництво кафедри міжнародних економічних відносин та туризму

Міжнародне співробітництво є одним із пріоритетних напрямів роботи кафедри Міжнародних економічних відносини та туризму.

Міжнародна діяльність кафедри спрямована на: публікацію спільно із зарубіжними науковцями статей та монографій, активізацію грантової роботи, проведення міжнародних конференцій, підготовку іноземних студентів, підвищення кваліфікації НПП на кордоном, реалізацію спільних із зарубіжними партнерами проектів у науковій та освітній сфері та ін.

Усі науково-педагогічні працівники кафедри мають публікації у зарубіжних фахових журналах та виданнях, що входять до міжнародних НМБД, у т.ч. SCOPUS та Web of Science, а також спільні наукові публікації разом із зарубіжними вченими.  

НПП кафедри Міжнародних економічних відносин та туризму протягом останніх п’яти років пройшли підвищення кваліфікації або стажування у зарубіжних закладах вищої освіти, зокрема: ISMA University, Латвія; Вища школа педагогіки та адміністрування імені Мешка І, Познань, Польща; Mykolas Romeris University, Вільнюс, Литва; Malopolska School of Public Administration, Краків, Польща, Європейський інститут інноваційного розвитку, Острава, Чехія та ін.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», зокрема кафедра міжнародних економічних відносин та туризму, активно співпрацює із закордонними закладами вищої освіти.

7-8 жовтня 2021 року кафедрою була проведена VІIІ Міжнародна науково-практична конференція «Управління туристичною індустрією: методологія і практика» на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», співорганізаторами якої виступили такі іноземні ЗВО: Азербайджанський Державний економічний університет (UNEC), Білостоцька політехніка (Польща), Вроцлавська Політехніка (Польща), Університет Грінвіч (Великобританія), Університет ISMA (Латвійська Республіка), Університет Національної та світової економіки (Болгарія), Університет «North»(Хорватія).

Кафедра Міжнародних економічних відносин та туризму в рамках Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції «Сталий розвиток: виклики та загрози в умовах воєнного стану»,  яка відбулася 15 червня 2023 року, організувала роботу секції «Міжнародна економічна діяльність України: сучасний стан і перспективи розвитку».

Щорічно викладачами і студентами кафедри Міжнародних економічних відносин та туризму подаються і виграються колективні та індивідуальні заявки на отримання міжнародних грантів.

Доктор філософії Левченко І.В. (12.11.-18.12.2022 р.) та к.е.н. Маховка В.М. пройшли Міжнародне стажування "Фандрейзинг та організація проектної діяльності в закладах освіти: європейський досвід" (дистанційне стажування - Україна-Польща).

Викладачі кафедри та студенти спеціальностей «Міжнародні економічні відносини» та «Туризм» прийняли участь у міжнародному освітньому проекті – Міжнародній онлайн школі «Business Processes and Marketingin the Field of Tourism: Modern Cases of Ukraine and EU Member States» 07.10.2021 - 18.10.2021 рр.

Триває робота у напрямі розширення міжнародної академічної мобільності.  

Студентка шостого курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Софія Давидович взяла участь у короткостроковому молодіжному обміні Erasmus+ «Youth Workers Going Green», що проходив у Польщі. Молодіжний обмін проходив упродовж 11-19 вересня 2023 року в мальовничому селищі Заґуже-Шльонське серед гір та лісів, аби учасники мали змогу якомога більше об’єднатися з природою. До участі в проєкті долучилася молодь з різних країн Європи – України, Румунії, Польщі, Грузії, Литви та Болгарії.

Студенти 2 курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Лаптєва О., Кушніренко Л., Сторчова В., Ширяєва А. з 13 лютого по 30 червня 2023 р. знаходилися на навчанні у Transport and Telecommunication Institute (Riga, Latvia) за програмою Erasmus+ KA171.

У рамках Довгострокової програми академічного обміну Erasmus+ KA171  Management &Law проходить навчання студентка 2 курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Дана Шолох в  Laurea University of Applied Sciences (Фінляндія).

Магістрантка Ксенія Коломієць та студентка 3 курсу Вероніка Мельник у першому семестрі 2023/2024 навчального року проходять навчання в рамках Академічної програми обміну Erasmus+ «European Economic Policy» в  Fachhochschule des BFI Wien (Відень, Австрія).

Відбувається співпраця із зарубіжним університетом-партнером – Білостоцьким технологічним університетом. Так, завідувач кафедри Ірина Чичкало-Кондрацька перебувала з робочим візитом в Білостоцькому технологічному університеті з метою обговорення подальших напрямів співробітництва. Студент спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Єгор Рябокінь у 2021-22 н.р. навчався в університеті «Білостоцька політехніка» за грантовою програмою ERASMUS+. У 2017 - 2019 рр.

Магістрант спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Ростислав Дикань навчався у Білостоцькому технологічному університеті за програмою міжнародної мобільності. Студенти Ганна Гончарова та Ростислав Дикань відвідали літню економічну школу у Білостоцькому технологічному університеті.

19-21 вересня 2021 року науково-педагогічні працівники, аспіранти та студенти кафедри міжнародних економічних відносин та туризму в рамках 11th International Conference on ENGINEERING, PROJECT AND PRODUCTION MANAGEMENT, що відбувалася на базі Білостоцького технологічного університету, провели спільне з польськими колегами засідання секції конференції.

Кафедрою здійснюється підготовка іноземних студентів. За спеціальністю «Міжнародні економічні відносини» в останні роки навчалися студенти з Туркменістану, Азербайджану, Нігерії, Кот-Д’Івуару, Коморських островів, Танзанії та інших країн світу.

Окремі дисципліни викладаються англійською мовою: «Європейська інтеграція», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародна торгівля», «Зовнішньоекономічна діяльність підприємств», «Транснаціональні корпорації», «Лідерство та ефективні комунікації», «Міжнародний менеджмент», «Міжнародна інвестиційна діяльність» та інші.

Викладачі та студенти кафедри Міжнародних економічних відносин та туризму є активними учасниками EU Study Days від Представництва Європейського Союзу в Україні. Вони розробляють та реалізовують власні мініпроєкти, беруть участь у різноманітних заходах.

Доброю традицією стало проведення різноманітних заходів до Днів Європи в Україні. Одним із них є брейн-ринг на тему «Європейський Союз: відоме і невідоме», де студенти можуть продемонструвати свої знання щодо організаційної структури Євросоюзу, економіки, політики, культури країн ЄС та власне бачення євроінтеграційних процесів України.

Для того, щоб студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» краще вивчили досвід регулювання економічних відносин у різних країнах, освоїли іноземні мови та могли бути мобільними протягом навчання, для проведення занять з різних дисциплін запрошувалися викладачі із зарубіжних країн. Наприклад, професор Юрген Швіль викладав курс лекцій із дисципліни «Міжнародний інноваційний менеджмент»; навичкам складання бізнес-плану за міжнародними стандартами навчала професор Дайана Дейнерт. Для набуття студентами практичних навичок проведення бізнес-перемовин професор Вищої технічної школи м. Бранденбург (Німеччина) Регіна Шалінські читала лекції з «Міжкультурного менеджменту».

У 2022 та 2023 роках викладачі кафедри активно приймали  участь у міжнародних наукових проектах.

Зокрема, доцент  Буряк А.А. отримала сертифікат про участь у Міжнародній школі педагогічної майстерності Create Creative Entrepreneurs Leaders School, яка була організована Британською Радою, 01.11.2022 – 17.11.2022.

У жовтні 2022 року доктор філософії Левченко І.В. взяла участь у Міжнародному освітньому заході – серія семінарів, присвячених питанням інноваційних методів навчання, передового досвіду використання зелених і цифрових технологій, а також отримання нових професійних розвиток компетенцій студентів: «Впровадження зелених та цифрових технологій у міжнародне освітнє середовище», співорганізаторами якого були Національний Еразмус+ офіс в Україні та Рада молодих учених при МОН України, Жешувський технологічний університет – Польща, Варшавський технічний університет – Польща, Університет Думлупінар – Турецька Республіка, Технічний університет у Кошицях – Словаччина, Державна агенція управління мінеральними ресурсами республіки Азербайджан – Азербайджанська Республіка.

Маховка В.М. взяла участь у Міжнародному науково-практичному форумі «Індустрія гостинності: стан, тенденції розвитку та перспективи галузі в умовах війни, 19-21.04.2023 р., у воркшопі «How to use AI - MICHAEL PATSAN», 5.05.2023 р. та у модулі європейського проекту ERASMUS+  Жан Моне  «Business Models for Sustainability: Challenges and Digital Transformations» («Бізнес-моделі сталого розвитку: виклики та цифрова трансформація») (BeSustainAble), 8.02-24.05.2023.

Буряк А.А. та Левченко І.В. взяли участь у міжнародному освітньому проекті Jean Monet Chair «Sustainable, lnclusive and Smart Development» за тематикою «Сталий, інклюзивний та розумний розвиток в умовах децентралізації: досвід ЄС» з 01.03.2023 р. по 15.03.2023 р. та у міжнародному освітньому проекті Офісу підтримки вченого «Школа ментора» з 20.02.2023 р. по 24.02.2023 р.

Викладачі кафедри взяли участь в обоготворенні проекту співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Проект співпраці має назву «Інтегрований розвиток міст в Україні» та фінансується Урядами Німеччини і Швейцарії. Під час зустрічі учасники обговорювали питання розвитку туризму, рекреації та культури в місті Полтава.