Наукова діяльність кафедри будівництва та цивільної інженерії

(керівник напрямку – д.т.н., професор Семко Олександр Володимирович).

Спеціальність 05.23.01 – «Будівельні конструкції, будівлі та споруди».

Досліджені імовірнісні аспекти несучої здатності комплексних конструкцій з поєднанням огороджуючих та несучих властивостей сталевих та залізобетонних конструкцій, а також різних типів їх поєднання. Розроблено 6 нових типів конструктивних комплексних елементів промислових та цивільних каркасів з використанням збірного та монолітного залізобетону та сталевої несучої опалубки. Проаналізовані методи забезпечення сумісної роботи та анкеровки залізобетону.

Про конкурентоспроможність свідчать впроваджені у виробництво 18 каркасів будівель. Отримано більше 10 патентів на винаходи та корисні моделі за тематикою досліджень.

Дослідження здійснюються з питань:

  • вивчення надійності комплексних конструкцій при врахуванні та забезпеченні сумісної роботи  несучих і огороджувальних елементів;
  • дослідження надійності конструкцій, що утворюються при підсиленні та реконструкції будівель і споруд;
  • вивчення страхових ризиків при проектуванні, будівництві, реконструкції та підсиленні будівель і споруд.

Метою досліджень є підвищення надійності та зменшення матеріаломісткості будівельних конструкцій, оптимізація конструктивних рішень каркасів будівель.

У результаті досліджень за останні роки розроблені сталеві, збірно-монолітні сталезалізобетонні каркаси, які дають змогу прискорити будівництво, зменшити вартість будівель.

Зараз здійснюються роботи щодо вивчення вузлів та засобів з’єднання в сталезалізобетонних конструкціях.

Розробки впроваджені на багатьох об’єктах України, Казахстану та інших держав.

Результати наукових досліджень включені до лекційного матеріалу курсів «Сталезалізобетонні конструкції», «Технічна експлуатація», «Металеві конструкції» та використовуються під час курсового й дипломного проектування.

За результатами досліджень зроблено ряд доповідей на міжнародних конференціях в Одесі, Києві, Львові, Рівному, Кривому Розі, Макіївці, Харкові та ін.

Найбільш вагомі з отриманих результатів роботи по цій тематиці впроваджені до Державних Будівельних Норм та Державних Стандартів України.

Науковими дослідженнями зараз займаються 1 доктор наук, 10 кандидатів наук, 4 аспіранти та до 10-ти студентів.

За результатами досліджень захищено 15 кандидатських та 1 докторська дисертація, опубліковано понад 260 наукових робіт. Отримано 20 авторських свідоцтв і патентів.

(керівник напрямку – д.т.н., професор Семко Олександр Володимирович, д.т.н., доцент Філоненко Олена Іванівна)

Спеціальність 05.23.01 – «Будівельні конструкції, будівлі та споруди».

Результати досліджень постійно публікуються у фахових вітчизняних та закордонних виданнях, знаходять відображення в нормативних документах.

Науково-педагогічними працівниками кафедри розроблено пакет документів та рекомендації з термомодернізації корпусів університету для отримання позики від Европейського інвестиційного банку.

НПП проведено енергоаудити з використанням інфрачервоного методу навчальних корпусів та гуртожитків Національного університету імені Юрія Кондратюка та беруть участь у робочих комісіях з розробкою звітів та рекомендацій щодо утеплення, енергопаспортів будівель університету.

Захищено дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.23.01 – Будівельні конструкції, будівлі та споруди Філоненко О.І. «Динамічні теплові характеристики огороджувальних конструкцій будівель», науковий консультант д.т.н., проф. Фаренюк Г.Г. – директор ДП НДІБК, 2021 р., Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Основні напрямки наукових досліджень:

  • Вплив інсоляції, природного освітлення та транспортного шуму на об’ємно-планувальне  та конструктивне рішення житлових будинків.

Мета роботи: з метою зменшення питомої вартості будівництва та експлуатації за рахунок раціонального використання міських територій провести наукові дослідження направлені на подальше удосконалення будівельних норм містобудування з вивченням питань впливу інсоляції на температурно - вітровий режим в локальних зонах житлової забудови різної об'ємно - планувальної структури, а також інсоляції, природного освітлення і шуму на щільність житлового фонду в залежності від рівня досконалості об'ємно - планувальних рішень будинків і інших факторів;

– Розробка огороджувальних конструкцій і підлог промислових холодильників з прогнозованими експлуатаційними якостями. Розробка технічних систем, які включають огороджувальні конструкції холодильних камер, систему підбору і відведення вологи із утеплювачів з метою забезпечення нормативного температурно - вологого режиму в камерах зберігання продуктів харчування;

– Енергозберігаючі конструктивні рішення огорож будівель. Удосконалення енергозберігаючих конструктивних рішень шарованих зовнішніх огорож будівель на основі теоретичних, експериментальних та натуральних досліджень їх експлуатаційних якостей. Забезпечення їх широкого впровадження в будівництво;

Конструктивна оптимізація експлуатаційних якостей фасадних систем будівель. Дослідження теплозахисних властивостей зовнішніх огороджень при їх термомодернізації з застосуванням фасадних систем;

– температурно-вологісний режим огороджувальних конструкцій при термомодернізації житлового фонду.

Найбільш вагомі з отриманих результатів роботи по цій тематиці впроваджені до Державних Будівельних Норм та Державних Стандартів України.

(керівник напрямку – д.т.н., професор Новохатній Валерій Гаврилович)

Спеціальність 05.23.04 – водопостачання і водовідведення.

Метою досліджень є підвищення надійності та збільшення терміну служби споруд та систем водопостачання, оптимізація роботи споруд водопостачання на етапах проектування, будівництва та експлуатації.

Основні напрямки наукових досліджень:

  • функціонування сучасних систем водопостачання та роль окремих водопровідних споруд; обґрунтування вибору основних показників надійності для трубопровідних систем; розрахунку надійності водогонів та отримання кількісних значень безвідмовності та відновлюваності.
  • вибір типу системи та визначення розрахункових витрат води; вибір та побудова схеми системи водопостачання з підземним/поверхневим водозабором; Розрахунок безперервності та  відновлюваності водопостачання диктувальних споживачів.
  • розроблення схем та вибір насосного обладнання; класифікація насосних та компресорних станцій за основними показниками надійності; Розрахунок ремонтопридатності насосних та компресорних станцій; розрахунок безвідмовності насосних та компресорних станцій.

За результатами досліджень цієї тематики захищено 1 докторську та 5 кандидатських дисертацій, опубліковано близько 120 наукових праць.

Новизна технічних розробок захищена патентами й авторськими свідоцтвами на винаходи. Апробація теоретичних досягнень здійснюється на науково-технічних конференціях, симпозіумах, конкурсах.

За останні 5 років кафедрою по дослідницькій тематиці одержано 12 авторських свідоцтв та патентів на винаходи, було видано 2 підручника, 3 навчальних посібники та 15 методичних розробок. Результати проведених наукових досліджень колективу кафедри відображені у більш ніж 75 наукових статтях у вітчизняних журналах та збірниках тез міжнародних науково-технічних конференцій. Розроблено та впроваджено в навчальний процес програмне забезпечення для ЕОМ з розрахунку основних показників надійності розгалужених водопровідних мереж невеликих населених пунктів та насосних станцій.

Результати наукової діяльності викладачів кафедри за напрямками досліджень впроваджуються при виконанні госпдоговірних робіт та держбюджетних тем.

Аналіз надходжень від виконання госпдоговірних робіт та держбюджетних тем, тис. грн.

За останні роки викладачі кафедри прийняли участь у розробці таких держбюджетних тем:

  • «Енергоефективні конструктивні рішення елементів будівель», державний реєстраційний номер 0121U109497, виконання у 2021-2022 рр., керівник – д.т.н., професор Семко О.В.;
  • «Комплексні конструктивні рішення забезпечення енергоефективності громадських будівель в умовах євроінтеграції», державний реєстраційний номер 0118U001097, виконання у 2018-2019 рр., керівник – д.т.н., професор Семко О.В.;
  • «Ресурсоекономні технології відновлення й реконструкції житлових, громадських і виробничих будівель та захисних споруд цивільної оборони», державний реєстраційний номер 0116U002567, виконання у 2016-2017 рр., керівник – д.т.н., професор Семко О.В.;
  • «Конструктивна і теплова надійність несучих і огороджувальних комплексних конструкцій», державний реєстраційний номер 0115U002417, виконання у 2015-2016 рр., керівник – д.т.н., професор Пічунін С.Ф.;
  • «Регулювання надійністю та ризиками будівельних конструкцій», державний реєстраційний номер 0113U000382, виконання у 2013-2014 рр., керівник – д.т.н., професор Пічунін С.Ф.;
  • «Оцінювання надійності та ризиків несучих та огороджуючих будівельних конструкцій», державний реєстраційний номер 0111U000839, виконання у 2012-2013 рр., керівник – д.т.н., професор Пічунін С.Ф.

Виконання госпдоговірних робіт має позитивну тенденцію до зростання кожного року, для їх виконання кафедра має сертифікованого експерта з технічного обстеження будівель і споруд, сертифікованого інженера-проектувальникасертифікованого енергоаудитора, основні напрями роботи:

  • Обстеження та паспортизація будівель і споруд.
  • Складання енергетичних паспортів будівель.
  • Розробка проектів термодернізації будівель.
  • Розробка проектів реконструкції, капітальних ремонтів будівель.
  • Оцінка технічного стану будівель і споруд.
  • Розробка проектів окремих несучих конструкцій.
  • Розробка проектів будівель та споруд.
  • Виконання розрахунків несучої здатності, теплових, вологісних характеристик різних типів конструкцій.
  • Розробка серій на типові конструкції.
  • Розробка нормативних документів (ДБН, ДСТУ).
  • Розробка проектно-кошторисної документації на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт будівель.
  • Випробування та дослідження конструкцій, їх елементів.
  • Інструментальні обстеження будівель (тепловізійна зйомка, дефектоскопія, визначення міцності матеріалів, інженерно-геодезичні вишукування, інженерно-геологічні дослідження).
  • Розробка рекомендацій з безаварійної експлуатації будівель і споруд.
  • Підготовка фахівців з ОСББ на базі вищої освіти.
  • Підготовка до професійної атестації та професійна атестація осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем (https://nupp.edu.ua/page/pao-yaki-mayut-namir-provaditi-diyalnist-iz-seeois.html)
  • Курси підвищення кваліфікації «Технічна експлуатація та утримання житлового будинку» (основи технічної експлуатації житлового будинку, утримання будинку та прибудинкової території, утримання інженерних мереж, основи енергозбереження)

Сумісно з кафедрою теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики проводяться курси з підготовки до професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем. За час утворення атестаційної комісії проведено професійну атестацію для 15 осіб у 2019 році (на госпдоговірній основі на загальну суму 120 тис. грн.), для 4 осіб у 2020 році (на госпдоговірній основі на загальну суму 32 тис. грн.), для 16 осіб у 2021 році (на госпдоговірній основі на загальну суму 102,75 тис. грн.), вони отримали атестати, що гадають право провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем.

За роботу «Конструктивне забезпечення надійності складних будівельних систем: безпековий аспект» присуджено премію Президента України для молодих вчених, серед нагороджених – Юрій Авраменко, к.т.н, доцент та Олександр Зима, к.т.н., доцент. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 903/2019 "Про присудження премій Президента України для молодих вчених 2019 року" (https://nupp.edu.ua/page/laureati-premii-prezidenta-ukraini.html)

За результатами наукових досліджень публікуються статті у фахових виданнях України, закордонних виданнях та виданнях, що індексуються НМБД. Так, станом на лютий 2023 року, науково-педагогічні працівники кафедри мають такі показники по публікаціям в НМБД Scopus:

Крім статей, НПП кафедри видають навчальні посібники, монографії, приймають участь у написанні колективних монографій:

  • Гасенко А.В. Самонапружені сталезалізобетонні конструкціїї: Монографія. – Полтава: ПП «Астрая», 2022. – 310 с.
  • Semko O.V. Analytical determination and interpretation of thermal comfort. / O.V. Semko, O.I. Filonenko, O.I. Yurin, N.M. Mahas, A.R. Norka // Findings of modern engineering research and developments: Scientific monograph. Riga, Latvia: «Baltija Publishing», 2022, pp. 437-455. https://doi.org/10.30525/978-9934-26-207-4-16
  • Лінійні теплопровідні включення в будівельних конструкціях: Навч. посібник / Олександр СЕМКО, Олена ФІЛОНЕНКО, Олег ЮРІН, Наталія МАГАС. - Полтава: Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», 2022. - 175 с. http://dx.doi.org/10.13140/RG.2.2.36405.14562
  • Редкін О.В. Виробничий та операційний менеджмент. Частина 1. Виробничий і операційний менеджмент сучасного підприємства та управління його розвитком: навч. посібник / О.В.Редкін, О.В. Комеліна. – Полтава: НУ ПП ім. Юрія Кондратюка, 2022. – 329 с.
  • Редкін О.В. Виробничий та операційний менеджмент. Частина 2. Організація та управління поточним виробництвом на сучасному підприємстві: навч. посібник / О.В.Редкін, О.В. Комеліна. – Полтава: НУ ПП ім. Юрія Кондратюка, 2022. – 249 с.
  • Філоненко О.І. Енергоефективні конструктивні рішення елементів будівель в умовах змінних теплових впливів: Монографія. – Полтава: ПП «Астрая», 2021. – 303 с.
  • Корозійні руйнування мостових конструкцій України: Монографія / В.Д. Макаренко, Ю.Л. Винников, Т.А. Галінська, І.М. Чеботар, В.В. Чигарьов. Під ред. проф. В.Д. Макаренко. – К.: НУБіП України. – 2021. – 288 с.
  • Корозійні руйнування морських та річкових причалів: Монографія / В.Д. Макаренко, С.Ю. Максимов, В.В. Чигарьов. В.П. Хоружий, С.І. Білик, Ю.Л. Винников, М.О. Харченко, Т.А. Галінська. Під ред. проф. В.Д. Макаренко. – К.: НУБіП України. – 2021. – 280 с.
  • Bondar Viktor , Bondar Lyudmila, Popovich Natalia. Non-destructive corrosion determination methods for concrete structures reinforcement (Неруйнуючі методи визначення корозії арматури залізобетонних конструкцій)/ Innovative Approaches to Ensuring the Quality of Education, Scientific Research and Technological Processes// Publishing House of University of Technology, Katowice, 2021, с.56-65.(15-19 лютого)   ISBN 978 – 83 – 957298 – 6 – 7.
  • Avramenko Yu. O. Engineering structures of underground transport infrastructure. / Yu. O. Avramenko, A. Yu.  Zyhun // Perspective trajectory of scientific research in technical sciences: Collective monograph. Riga, Latvia : “Baltija Publishing”, 2021, Р. 9-29. https://doi.org/10.30525/978-9934-26-085-8-1
  •  Zyhun A. Determination of factors which are affecting for the formation of the territory of filling stations / A. Zyhun, T. Galinska, Yu. Avramenko // Intellectual capital is the foundation of innovative development.  Monographic series «EUROPEAN SCIENCE», 2021 Book 6. Part 3. Chapter 7. P 67-76. https://doi.org/10.30890/2709-2313.2021-06-03
  • Семко П.А. Исследования трубобетонных конструкций со стыками [Текст] : монография / П.А. Семко, Р.В. Раздуй. – LAP LAMBERT Academic Publishing, 2019. – 140 с. ISBN 978-620-201-921-7
  • Будівельна фізика: захист від шуму. Навчальний посібник / О.І. Філоненко, Н.М. Магас. – Полтава: ПП «Астрая», 2019. – 322 с. http://dx.doi.org/10.13140/RG.2.2.28441.75366
  • Навчальний посібник «Надійність водопостачання малих населених пунктів (основи теорії та методи розрахунків)» / В.Г. Новохатній, О.В. Матяш, О.С. Костенко. – Полтава: ПолтНТУ, 2019.– 103 с.
  • Енергетична ефективність будинків: навчальний посібник / Юрін О.І., Філоненко О.І. – Полтава: АСМІ, 2018. – 484 с. ISBN: 978-617-7669-21-9
  • Утеплення, ремонт та реконструкція плоских покрівель цивільних будівель : посібник / Авраменко Ю.О., Лещенко М.В., Магас Н.М. [та ін.] ; за ред. О. Семка. Полтава : ПП «Астрая», 2017. – 238 с. ISBN: 978-617-7669-00-4 http://dx.doi.org/10.13140/RG.2.2.13440.56328
  • Будівельна теплофізика огороджувальних конструкцій будівель: навчальний посібник / О.І. Філоненко, О.І. Юрін - Полтава, 2015. – 220 с.

Приймають участь у розробці нормативних документів:

та інші.

Результати наукових досліджень доповідаються на всеукраїнських та міжнародних конференціях:

міжнародних наукових конференціях

  • International Scientific and Practical Conference «ENVIRONMENT RECOVERY AND RECONSTRUCTION: WAR CONTEXT 2022» 17 – 18 листопада 2022
  • ІІІ Міжнародні академічні конференції EcoComfort і поточні оцінки громадського технічного терміну: September 14-16, 2022
  • XIV МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «КОМПЛЕКСНІ КОМПОЗИТНІ КОНСТРУКЦІЇ БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ» (CSCS-2022) 20-22 червня 2022 року, м. Полтава
  • III Міжнародної науково-практичної конференції «ЕНЕРГООЩАДНІ МАШИНИ І ТЕХНОЛОГІЇ» 17 - 19 травня 2022 КНУБА, Київ
  • 13 th International Scientific Conference "Transbaltica 2022: Transportation Science and Technology"(Vilniaus Gedimino technikos universitetas), Литва, 15.09.2022.
  • VIII International scientific and practical conference «Modern scientific research: achievements, innovations and development prospects» January 23-25, 2022, Berlin, Germany
  • XI International scientific and practical conference «Results of modern scientific research and development» January 16-18 2022, Madrid, Spain.
  • ХX  Міжнародної науково-технічної конференції «Фізичні процеси та поля технічних і біологічних об’єктів», 12–14 листопада 2021 року  – Кременчук:  КрНУ, 2021
  • VI International scientific and practical conference «Innovative technologies in science and practice» October, 26-29 2021, Haifa, Israel
  • XІV Міжнародна науково-практична конференція «Академічна й університетська наука: результати та перспективи» (09 грудня 2021 р.). – Полтава
  • ІI Міжнародна науково-практична конференція «Екологія.Довкілля. Енергозбереження», присвяченої 203-річчю Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (2-3 грудня 2021 року). Полтава
  • Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «BUILD-MASTER-CLASS-2021». (Київ: КНУБА 01-03 грудня 2021 р.).
  • 9-а Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми надійності та довговічності інженерних споруд і будівель на залізничному транспорті», Харків, 17-19 листопада 2021 р.
  • ХX  Міжнародна науково-технічна конференція «Фізичні процеси та поля технічних і біологічних об’єктів», 12–14 листопада 2021 року. Кременчук.
  • XIX міжнародної науково-практичної конференції  «Інноваційні технології у будівництві, цивільній інженерії та архітектурі» (19-22 вересня 2021 р.).
  • XXІI  МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ, присвячена 450-річчю з дня народження ЙОГАНА КЕПЛЕРА 13 – 17 вересня 2021 р. Україна, Херсон 2021.
  • ІV міжнародної науково-практичної конференції  «Експлуатація та реконструкція будівель і споруд» (09-11 вересня 2021 р.)
  • International Scientific Symposium «Intellectual capital is the foundation of innovative development ‘2021». Germany, August 30-31, 2021
  • 2 nd International scientific and practical conference “Modern scientific research: achievements, innovations and development prospects” (August 1-3, 2021) MDPC Publishing, Berlin, Germany, 2021.
  • 1 st International scientific and practical conference “International scientific innovations in human life” (July 28-30, 2021) Cognum Publishing House, Manchester, United Kingdom, 2021
  • 5 th International scientific and practical conference ―Results of modern scientific research and development‖ (July 25-27, 2021) Barca Academy Publishing, Madrid, Spain, 2021
  • II Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «ENVIRONMENTAL PROTECTION - 2021», присвячена Всесвітньому дню охорони довкілля, 5 червня 2021 року.
  • Міжнародна науково-технічна конференція «Гідротехнічне і транспортне будівництво» (Одеса 03-04 червня 2021 р.).
  • XXII Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ГЕОМЕТРИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ», 1-4 червня 2021 р. — Україна, Мелітополь — 2021.
  • V міжнародної науково-практичної конференції «ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В АРХІТЕКТУРІ І ДИЗАЙНІ» (Харків, 20-21 травня 2021 р.)
  • ІV Міжнародна українсько-азербайджанська науково-практична конференція «BUILDING INNOVATIONS – 2021», 20 – 21 травня 2021 року
  • Міжнародна науково-практична конференція з технічних наук (м. Прага, Чеська Республіка). 12-13 березня 2021 р. International scientific and practical conference «Science, engineering and technologies: current issues and research»: Conference proceedings, Marc 12-13, 2021. Prague
  • І Міжнародна науково-практична конференція «Наука. Інновації. Якість» на базі кафедри фізики та методики навчання фізики Бердянського державного педагогічного університету 15 - 19 лютого 2021 року
  • The V International Science Conference «Theoretical and scientific bases of development of scientific thought», February 16 – 19, 2021, Rome, Italy
  • The IV International Science Conference «Prospects and achievements in applied and basic sciences», February 9 – 12, 2021, Budapest, Hungary
  • ІІІ Міжнародна наукова конференція «З електронного навчання та освіти», 1– 4 лютого 2021 року, Лісабон, Португалія.
  • VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Безпека життєдіяльності на транспорті і виробництві – освіта, наука, практика» (SLA – 2020) на базі Херсонської державної морської академії 9-12 вересня 2020 року
  • Open Science International online roundtable «Science for and with Society in Terms of Pandemic»
  • 13th fib PhD online symposium 2020.  Held in Paris, France. Thursday, August 27th 2020. 15h30-16h. Webinar room A.
  • "AVIATION IN THE XXI-st CENTURY" – "Safety in Aviation and Space Technologies" September 22, 2020 – National Aviation University
  • International Scientific Symposium. «Heritage of European science», 30-31 July,2020– Karlsruhe, Germany
  • XXII Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ГЕОМЕТРИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ», 22 вересня 2020 р. — Україна, Мелітополь — 2020.
  • XXI  Міжнародна конференція з математичного моделювання. 14 – 18 вересня 2020 р. Україна, Херсон 2020.
  • Міжнародна науково-практична online-конференція «ENVIRONMENT PROTECTION-2020», присвячена Всесвітньому дню охорони довкілля. 5 червня 2020р. КНУБА
  • ІІІ Міжнародна українсько-азербайджанська конференція «BUILDING INNOVATIONS – 2020», 1-2 червня 2020 р.
  • VI міжнародна науково-практична конференція “Transfer of Innovative Technologies 2020”, 20-21 травня 2020 року, КНУБА
  • Міжнародна науково-практична конференція учених та студентів «Проблеми інтегрованого розвитку міст» (Луцьк, 29-31 січня 2020 року)
  • ІІ Міжнародна українсько-азербайджанська конференція «BUILDING INNOVATIONS – 2019». – Полтава, 23-24 травня 2019 р.
  • ІІІ міжнародна конференція «Експлуатація та реконструкція будівель і споруд». – Одеса : ОДАБА, 26-28 вересня 2019 р.
  • ХІ Міжнародна науково-практична конференція «ПРОБЛЕМИ Й ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ АКАДЕМІЧНОЇ ТА УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ НАУКИ» присвячена 100-річчю Національної академії наук України. – Полтава, 20-21.12.2018.
  • 7-ма міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми надійності та довговічності інженерних споруд і будівель на залізничному транспорті присвячена 110-річчю зі дня народження Заслуженого діяча науки і техніки України д.т.н., професора Ангелейка В.І.»
  • ХІІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Сталезалізобетонні конструкції: дослідження, проектування, будівництво, експлуатація». – Полтава, 24-25 жовтня 2018 р.
  • ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Архітектура: естетика + екологія + економіка». – Полтава, 2018 р.
  • І Міжнародна українсько-азербайджанська конференція «BUILDING INNOVATIONS – 2018». – Баку, Азейбарджан, 23-24 травня 2018 р.
  • Міжнародна науково-практична конференція «TECHNOLOGY, ENGINEERING AND SCIENCE – 2018». –  Лондон Великобританія, 24-25 жовтня 2018 р
  • Х Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки». – Полтава : ПолтНТУ, 6-8 грудня 2017 р.
  • ІІ міжнародна конференція «Експлуатація та реконструкція будівель і споруд». – Одеса : ОДАБА, 16-17 листопада 2017 р.
  • Міжнародна науково-практична конференція «Kondratyuk Innovations XX-XXI» (до 120-ї річниці з дня народження Юрія Кондратюка Олександра Шергея). – ПолтНТУ: Полтава, 23-26 травня 2017 р.
  • VI Міжнародна науково-технічна конференція «ПРОБЛЕМИ НАДІЙНОСТІ ТА ДОВГОВІЧНОСТІ ІНЖЕНЕРНИХ СПОРУД ТА БУДІВЕЛЬ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ». – м. Харків, 19-21 квітня 2017 р.

всеукраїнських наукових конференціях, круглих столах:

  • наукових конференціях професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів університету (Полтава, щорічно);
  • «Академічна наука» в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні рецепції світоглядно-ціннісних орієнтирів Григорія Сковороди» 2-4 грудня 2022 року
  • Круглий стіл на тему:  «Актуальні проблеми судової будівельно - технічної експертизи в умовах воєнного стану» Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України  2 3 вересня 2022
  • ІІ-а Всеукраїнська інтернет конференція «Новітні тенденції розвитку міського будівництва та господарства » м. Рівне, Національний університет водного господарства та природокористування, 19-20 травня 2022 року
  • Актуальні проблеми безпеки життєдіяльності в сучасному суспільстві: матеріали Всеукраїнської науково-теоретичної інтернет-конференції, м. Миколаїв, 24 листопада 2021 р.
  • Всеукраїнська науково-практична  інтернет-конференція молодих учених та студентів „Сучасні проблеми містобудування. Перспективи та пріоритети розвитку”, 19 листопада 2021 року у Луцькому НТУ
  • ІІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Досвід впровадження у навчальний процес сучасних комп'ютерних технологій» (Кропивницький: ЦНТУ, 28-29 жовтня 2021 р.)
  • Круглий стіл «Актуальні проблеми судової будівельно-технічної експертизи: відповідність будівельно-монтажних робіт проектним рішенням» Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України 24 вересня 2021 р.Всеукраїнська науково-технічна інтернет-конференція «Новітні тенденції розвитку міського будівництва та господарства» (Рівне, НУВГтаП, 21-22 квітня 2021 р.)
  • Круглий стіл «Актуальні проблеми судової будівельно-технічної експертизи: особливості проектних рішень при ремонтах та реконструкції» Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України 29 березня 2021 р.
  • Онлайн – семінар «Жінка у науці 2021» Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України, 11 лютого 2021 р.
  •  
  • Круглий стіл «Судова будівельно-технічна експертиза: актуальність, проблематика проведення та економічні аспекти» Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України
  • Участь у серії вебінарів "Енергоефективність будівель: Законодавча база і практичний досвід" в рамках «Реформи у сфері енергоефективності в Україні» від GIZ 15, 17, 18, 25, 30 червня 2020 р.
  • Онлайн-марафон: Стан та перспективи розвитку будівельної галузі 2020
  • Науково-практичний семінар «Сучасні підходи до проєктування та будівництва автомобільних доріг», 11 червня 2020 р.
  • Форум «Міські бесіди #1. Принципи інтегрованого міського розвитку
  • "Український урбаністичний форум 2020"
  • IV Всеукраїнська інтернет-конференція молодих учених і студентів «ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО БУДІВНИЦТВА». – ПолтНТУ: Полтава, 27 квітня 2017 р.

та інших.