Науково-дослідна робота кафедри економіки, підприємництва та маркетингу

Наукова робота викладачів  кафедри підпорядкована плановій науково-дослідній темі «Моделювання динаміки соціально-економічного розвитку регіонів України» (державний реєстраційний номер 0120U101496)

Зусилля професорсько-викладацького колективу зосереджені на дослідженнях таких основних наукових напрямків:

  • розроблення моделей економічного розвитку регіонів України в умовах глобалізації;
  • стратегічні напрями інноваційного розвитку регіонів в післявоєнний період;
  • економічні аспекти енергозбереження: проблеми та шляхи їх вирішення;
  • проблеми та особливості розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності в сучасних умовах господарювання;
  • цінова політика суб’єктів господарювання на національних і міжнародних ринках;
  • особливості формування digital маркетингу в Україні.

Науково-педагогічні працівники кафедри беруть участь у роботі експертних, громадських рад, групах розробки проектів стратегії розвитку ОТГ Полтавської області, робочих групах з розробки Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 рр., редакційних та наукових радах журналів тощо.

Науково-дослідна діяльність кафедри вносить важливий внесок у розвиток економічної науки і спрямована як на теоретичну оцінку поточних та довгострокових викликів глобальної економіки, так і на підготовку пропозицій з реалізації практичних заходів на різних рівнях економіки: національному, регіональному, галузевому, окремого підприємства. Поряд з теоретичними фундаментальними дослідженнями, особлива увага приділяється науковій роботі, яка має прикладний характер. В рамках госпдоговірної тематики на замовлення підприємств виконуються дослідження за різними економічними напрямами.

За результатами наукових досліджень викладачів кафедри  за останні п'ять років розроблено та видано 374 друкованих праць в тому числі 165 статей в фахових та закордонних виданнях, що входять до наукометричних баз даних, видано 19 монографій, 12 навчальних посібників. Загальна кількість публікацій у виданнях, що входять до МНБД Scopus та WoS  46.

Доброю традицією колективу кафедри є участь у організації та проведенні всеукраїнських та міжнародних конференцій. Спільно з науковими установами НАН України (Державна установа «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України, Державна установа «Інститут економіки та прогнозування НАН України») щорічно проводиться Всеукраїнська  науково-практичних Інтернет-конференції  «Сучасна економічна наука: теорія і практика» та Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Сталий розвиток: виклики та загрози в умовах сучасних реалій»

На кафедрі функціонує науково-методологічний семінар, на якому розглядаються найважливіші проблеми сучасної економіки. Матеріали роботи семінару регулярно висвітлюються у Науковому віснику Національного  університету імені Юрія Кондратюка «Економіка і регіон» та фахових та закордонних виданнях, що індексуються в НМБД.

На кафедрі економіки, підприємництва та  маркетингу організована науково-дослідна робота студентів. У системі організації науково-дослідної роботи студентів важливе місце займають олімпіади, конференції, конкурси студентських наукових робіт, наукова студія.

Діяльність наукової студії спрямована на формування наукового світогляду та основ загальної наукової культури, а також та популяризацію науково-дослідної роботи серед здобувачів. На засіданнях наукової студії розглядаються найактуальніші проблеми економіки, підприємництва та маркетингу.

За результатами функціонування наукової студії студентами під керівництвом викладачів кафедри протягом останніх п’ять кроків опубліковано297 наукових публікацій, з них 76 статей і 221 тез.

Список студентів, які посіли призові місця у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2022/2023 н.р.

П.І.П. керівника роботи

П.І.П. студента-автора

Назва студентської наукової роботи

1

к.е.н., доцент Чижевська М.Б

Красун Я.А.

Економіко-математичне моделювання собівартості послуг

АТ «Полтавагаз»

2

к.е.н., доцент Кобець С.П.

Филипась Т.К.

Прогнозування рівня врожайності сільськогосподарських культур

3

к.е.н., доцент Кузьменко О.К.

Мірошниченко В.В.

Моделювання інформаційного середовища підприємства на основі теорії графів

4

к.е.н., доцент Шевченко О.М.

Марченко М.О.

Економіко-математичне моделювання діяльності підприємства роздрібної торгівлі»

5

к.е.н., доцент Щербініна С.А.

Гребцов В.О.

Економіко-математичне моделювання показників діяльності ПП «Крячківка-Агро-Плюс»

6

к.е.н., доцент Івасенко О.А.

Кубрак Н.С.

Оцінка конкурентоспроможності відеоігри

7

к.т.н., доцент Васюта В.Б.

Житник О.М.

401-ЕП

Особливості діяльності малого підприємництва в умовах порушення макроекономічної стабільності

8

ст..викладач Галайда Т.О.

Чорновол Н.С.

301-ЕП

Формування ефективної системи оцінювання персоналу підприємств мережевої торгівлі

9

к.е.н., доцент Хадарцев О.В.

Путря А.М.

301-ЕП

Формування ефективної бізнес-моделі підприємницької діяльності суб’єкта господарювання

10

к.т.н., доцент

Чичуліна К.В.

Горбунова М.Р.

301-ЕП

Впровадження європейських практик економіки замкненого циклу в управлінні твердими побутовими відходами

11

к.е.н., доцент Міняйленко І.В.

Ткаченко А.О.

301-ЕП

Механізм підвищення ефективності інноваційного розвитку підприємства (на прикладі ПАТ «Козуб»)

12

к.е.н., доцент Міняйленко І.В.

Кравченко О.М.

501-ЕП

Формування портфеля інноваційних проектів на підприємстві

13

к.е.н., доцент Валявський С.М.

Чорноус Я.В.

301-ЕР

Управління доходами підприємства за допомогою маркетингової товарної політики (на матеріалах ТОВ «ЮГФУД»)

14

к.е.н., доцент Левченко І.В.

Даніленко А.В.

301-ЕР

Інтернет-маркетинг як інструмент залучення нових покупців у товарному бізнесі

15

к.т.н., доцент Добрянська  В.В.

Бур`ян А.С.

501-ЕР

Маркетингове планування на рівні територіальної громади

 

16

к.т.н., доцент

Чичуліна К.В.

Бикова Інна

601-ЕП

«Кластерна модель управління відходами для Полтавської області на основі європейської концепції «циркуляційної економіки»

НА МІЖНАРОДНОМУ РІВНІ

1

Міняйленко І.В.

Ткаченко Анастасія

 

Механізм підвищення інноваційного розвитку підприємств на прикладі ПАТ «Козуб»

2

Чичуліна К.В.

Горбунова Марина

301-ЕП

«Впровадження європейських практик економіки замкненого циклу в управлінні твердими побутовими відходами для підприємств Полтавського регіону»

Студенти спеціальностей 051 «Економіка», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та 075 «Маркетинг» брали активну участь у роботі міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях, щорічних науково-практичних конференціях професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Протягом 2022-2023 н.р. студентами спільно з викладачами кафедри було опубліковано у фахових виданнях України статті на актуальну тематику, що відповідає профілю кафедри та спеціальностям.

На сьогодні студентська наукова робота реалізується за такими напрямками:

1. Зростання публікаційної активності.

- підготовка доповідей за результатами власних наукових досліджень і приймання активної участі у засіданнях студентського наукового гуртка;

- спільно з викладачами кафедри готують і публікують наукові статті, у тому числі у фахових виданнях України та закордоном.

- підготовка доповідей та участь у щорічних університетських, всеукраїнських та міжнародних конференціях.

2. Розширення спектру наукових досліджень та участі студентів у Всеукраїнських і Міжнародних конкурсах студентських наукових робіт.

3. Покращення результативності участі студентів спеціальності 051 «Економіка», 075 «Маркетинг» і 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» у ІІ турах Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт.

4. Збільшення обсягів госпдоговірних робіт із залученням студентів.

5. Поєднання теоретичної підготовки та здобуття практичних навичок при стажуванні на провідних підприємствах України, студентських наукових гуртках («Економіст», «Креативна студія «Digital marketing»» «Економіка бізнесу»).

07.11.2024

Полтавська політехніка об’єднала науковців на ХIV Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції

7 листопада 2024 року у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася ХIV Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція з міжнародною участю «Сучасна економічна наука: теорія і практика»

У рамках відзначення Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку науково-педагогічні працівники кафедри економіки, підприємництва та маркетингу провели ХIV Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Сучасна економічна наука: теорія і практика».

Захід зібрав понад 100 вітчизняних науковців, представників влади та органів місцевого самоврядування, практиків, викладачів, студентів, аспірантів з Києва, Одеси, Полтави, Харкова, Херсона та зарубіжних науковців з Польщі, Литви, Латвії, Словенії, Болгарії, Хорватії та Словаччини.

Учасники представили широкий спектр тем, що включали питання макро- та мікроекономіки, інноваційного розвитку, проблем економічної політики, сталого розвитку, фінансових технологій, перспективи цифровізації економіки, а також обговорили можливості впровадження сучасних економічних підходів у практику.

Відкрила конференцію заступниця директора Навчально-наукового інституту, к.е.н., доцент Ірина Крекотень, яка зазначила, що освіта та наука є невід'ємної складової нормалізації життя. Побажала цікавих доповідей, плідної дискусії, наснаги та натхнення на нові наукові звершення  й плідної співпраці.

Роботу пленарного засідання та наукові дискусії модерувала  завідувач кафедри економіки, підприємства та маркетингу, к.е.н., доцент Марина  Чижевська.

З вітальним словом на початку заходу виступили: доктор, доцент Вільнюського технічного університету імені Гедимінаса (Литва) Крістіна Чижюніене; доктор, доцент, експерт з інновацій та управління ідеями, керівник Інституту інновацій «Ідея» (Латвія) Еліна Мікельсоне; доктор, доцент Університету в Нове Місто (Словенія) Франсі Авсек; доктор, професор Тракійського університету (Болгарія) Тодорка Атанасова; завідувач відділу секторальних прогнозів та кон’юнктури ринків Державної установи «Інститут економіки та прогнозування НАН України», д.е.н., с.н.с. Віталій Венгер; головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій,  д.е.н., професор Ярослава Левченко; голова Ради молодих вчених Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, голова Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації, професор кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, д.е.н., професор Наталія Маслій; завідувач кафедри маркетингу та торговельного підприємництва Навчально-наукового інституту «Українська інженерно-педагогічна академія» Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, д.е.н., професор Вікторія Чобіток; а також студентки кафедри Богдана Курило і Дарія Шурдук, які знаходяться на навчанні за програмою міжнародної академічної мобільності в Університеті прикладних наук Бургенланд (Австрія).

Під час пленарного засідання учасники заслухали д.е.н., професора, наукового співробітника відділу соціально-економічних досліджень Центру міграційних досліджень Варшавського університету (Польща) Марину Дем’янчук з доповіддю на тему «Підприємництво мігрантів на тлі військових конфліктів: висновки з огляду літератури»; головного наукового співробітника відділу економіки природокористування та екологічної безпеки Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, д.е.н., с.н.с. Ганну Обиход з доповіддю на тему: «Інституційні інструменти досягнення резильєнтності екологічної безпеки сфери природокористування»; заступника директора Херсонського навчально-наукового інституту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, д.е.н., професора Ірину Надточій з доповіддю на тему: «Формування ефективної моделі організації інноваційної діяльності на підприємствах». Від представників бізнесу з доповіддю «Стратегічний розвиток металургійної галузі України» виступив директор Полтавської філії ТОВ «МеталХолдінгТрейд» Віктор Товстун. Від органів місцевого самоврядування виступив заступник голови з питань діяльності виконавчого органу Київської районної в м. Полтаві ради Андрій Лямін з доповіддю «Економічні орієнтири розвитку територіальних громад». Своє наукове дослідження і доповідь на тему «Застосування блокчейн-технології в аграрному бізнесі» представив аспірант кафедри Назар Мирний.

Захід відбувся у змішаному форматі, що дозволило залучити широку аудиторію і дати можливість доєднатися до обговорень зарубіжним колегам і тим, хто не зміг приїхати особисто.

Учасники відзначили високу наукову цінність конференції, важливість отриманих знань та перспективу для подальшої співпраці.

На завершення конференції організатори подякували всім учасникам і партнерам заходу, підкресливши, що такі події сприяють розвитку сучасної економічної науки в Україні і світі та стимулюють дослідників до нових наукових досягнень.

Деталі за посиланням: https://nupp.edu.ua/news/politekhnika-obednala-naukovtsiv-na-vseukrainskiy-naukovo-praktichniy-internet-konferentsii.html?fbclid=IwY2xjawGhm11leHRuA2FlbQIxMAABHVS42ytPS9Pu6L7N-3Jb5QpUp2jONDeJdFbPOJF_8k6XnsoJMVGXxJfMAQ_aem_aM23hrIeEQeNNUXzsZBohQ


16.05.2024

16 травня 2024 року в рамках проведення 76-ї наукової конференції конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», відбулося засідання Секції економіки, підприємництва та маркетингу, на котрому було заслухано доповіді за результатами наукових розробок здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників.

У роботі секції взяли участь 57 осіб. Учасники презентували результати досліджень у сфері функціонування сучасного бізнес-середовища та формування стратегії розвитку компаній; застосування економіко-математичних методів та моделей в аналізі діяльності економічних систем; аналізі досвіду повоєнної відбудови країн світу; перспектив розвитку циркулярної економіки та проблем енергозбереження й відновлення ресурсів; оцінювання конкурентоспроможності бізнес-структур; формування ефективних маркетингових стратегій підприємств; управління людськими ресурсами компаній та використання сучасних HR-інструментів і технологій; формування стратегій інноваційного розвитку підприємств в умовах воєнного стану та повоєнної відбудови економіки України.

Презентували результати своїх досліджень переможці І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

Визначний інтерес викликав звіт про результати діяльності студентської наукової студії кафедри.

Під час засідання учасники вели активну та емоційну  дискусію та демократично визначали кращі доповіді.

30.11.2023

Науковці обговорили сучасні проблеми та перспективи розвитку економічної науки в Україні в умовах війни

Учені ННІ фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки провели ХІІІ Всеукраїнську науково-практичну Інтернет-конференцію з міжнародною участю «Сучасна економічна наука: теорія і практика», присвячена 205-річчю провідного класичного університету.

Вчені, економісти-практики, викладачі та здобувачі вищої освіти провідних університетів України, Німеччини, Румунії, Грузії обговорили особливості сталого розвитку України в умовах повномасштабного вторгнення:

Деталі: https://nupp.edu.ua/.../naukovtsi-obgovorili-problemi-ta...