Науково-дослідницька робота студентів кафедри будівельних конструкцій

Студенти спеціальності 192 « Будівництво та цивільна інженерія» на кафедрі отримують у повному об’ємі необхідні знання, щоб уміти проектувати, здійснювати дослідження та діагностику технічного стану, виконувати реконструкцію та підсилення, забезпечувати експлуатацію та обслуговування будівель і споруд. Після навчання студенти стають висококваліфікованими спеціалістами: володіють достатніми знаннями для проектування, дослідження та створення нових видів залізобетонних, кам’яних, металевих та дерев’яних конструкцій, уміють розробляти нові технології з виготовлення таких конструкцій і ведення будівництва.

Залучення студентів до наукової роботи на кафедрі будівельних конструкцій за активного сприяння завідувача кафедри Андрія Павлікова сприяє підвищенню їх рівня підготовки та формує прагнення до самовдосконалення й руху вперед.

Окрім цього, студенти-учасники наукового гуртка «Дослідження роботи елементів залізобетонних конструкцій» (керівник к.т.н., професорка Оксана Довженко) та магістранти кафедри беруть участь у наукових заходах як у нашому університеті зокрема у Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки», Міжнародній азербайджансько-українській науково-практичній конференції, Науковій конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», так і в інших навчальних та наукових закладах України.

За результатами наукових досліджень студентів в рамках роботи наукового гуртка під керівництвом викладачів кафедри щорічно публікуються 3 – 5 статей та 5 – 10 тез у збірниках наукових праць різного рівня, зокрема у таких: «Галузеве машинобудування, будівництво», «Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди», «Збірник наукових праць УкрДУЗТ» та інших.

За результатами наукової роботи на кафедрі студентка групи 501-БП Катерина Андрієць здобула диплом бронзового призера Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» 2021 року. Студентка презентувала дослідження коефіцієнта зміцнення залізобетону у складі трубобетонних елементів.

На конкурс зі спеціалізації «Промислове та цивільне будівництво» було подано 43 студентські наукові роботи із різних закладів вищої освіти України.

Доповідь студентки групи 501-БП Катерини Андрієць на науковій конференції Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

За результатами конкурсного оцінювання наукова робота магістрантки спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Катерини Андрієць «Аналіз міцності залізобетону в замкнутому просторі металевої труби», виконана під керівництвом к.т.н., доцентки Ольги Гарькавої, здобула диплом III ступеня.

Під керівництвом к.т.н., доцента Володимира Погрібного студентами архітектурного напряму Тетяною Совенко та Катериною Костроміцькою виконана студентська наукова робота на тему «Вдосконалені стикові з’єднання в збірно-монолітних перекриттях будівель доступного житла», за котру автори здобули ІІ місце на ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020 року.

Студентка Катерина Андрієць за результатами своїх досліджень під керівництвом к.т.н., доцентки Ольги Гарькавої у 2020 році оформила та подала студентську наукову роботу на тему «Дослідження напружено-деформованого стану залізобетонних конструкцій, що працюють при складних деформаціях» на ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, за результатами якого здобула диплом переможця ІІІ ступеня.

На кафедрі також функціонує студентський науковий гурток «Моделювання роботи будівельних конструкцій за допомогою комп’ютерних програм» під керівництвом к.т.н., доцента Олексія Фенка. Активні учасники гуртка проводять наукові дослідження, беруть участь у наукових конференціях, семінарах, конкурсах та олімпіадах.

Щорічно на кафедрі проводиться І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Опір матеріалів», переможці якого беруть участь у ІІ етапі. До участі в ІІ етапі Олімпіаді студентів готують к.т.н., доценти Володимир Кириченко та Олексій Фенко.

Навчальний процес на кафедрі супроводжується науковою та експериментальною роботою в лабораторіях кафедри.

Викладачі Сергій Микитенко та Володимир Погрібний проводять лабораторну роботу зі студентами-будівельниками 4-го курсу

Виконані студентами магістерські роботи мають великий практичний інтерес і можуть застосовуватись у виробництві.

Фрагменти магістерської роботи Ю.О. Приходько на тему «Розрахунок несучої здатності підкранових балок лабораторії кафедри ЗБіККтаОМ ПолтНТУ (у складі технопарку)», 2017 р. (науковий керівник д.т.н., проф. А.М. Павліков)

Фрагменти магістерської роботи А.Ф. Бутта на тему «Cast in site voided biaxial slab of the office block in Kremenchuk», 2020 р. (науковий керівник к.т.н., доцент О.В. Гарькава)

Фрагменти магістерської роботи Марини Малик на тему «Технічний стан будівлі навчального корпусу «Ф» Національного університету імені Юрія Кондратюка», 2021 р. (науковий керівник к.т.н., професорка Оксана Довженко)

Фрагменти магістерської роботи Інни Мелешко на тему «Удосконалене конструктивне рішення вузла з'єднання багатопустотних плит з монолітним ригелем багатоповерхових будівель», 2021 р. (науковий керівник к.т.н., професорка Оксана Довженко)