Навчальний курс 029МОК1 Філософія культури

Мета навчальної дисципліни – вивчення розуміння категорії культури як системи, ознайомлення з традиційними та новітніми філософськими концепціями, формування вміння орієнтуватися в сучасній літературі, в світовому та вітчизняному соціокультурних процесах, самостійно осмислювати та оцінювати події та суспільні явища

1 курс, 1 семестр, Екзамен

Передумови для навчання:

Попередньо опановані дисципліни: дисципліни з переліку ОК ОПП бакалаврського рівня за цією ж спеціальністю, зокрема «Філософія», «Історія української культури», «Філософські проблеми інформаційного суспільства».

Тема 1. Філософія культури: зміст та походження поняття, проблематика, специфіка.

Тема 2. Філософія культури в історико-філософському осмисленні.

Тема 3. Культура як об’єкт цілісного філософського уявлення.

Тема 4. Антропологічний вимір філософії культури.

Тема 5. Культура і цивілізація.

Тема 6. Традиційна та нетрадиційна культура.

Тема 7. Елітарна та масова культура.

Тема 8. Міжкультурні комунікації. Культура і сучасність.

1. Гатальська С.М. Філософія культури. Київ : Либідь, 2005. 328 с.
  2. Герчанівська П. Е. Культурологія: Навч. посіб. для дистанційного навчання / За ред. В. І. Панченко. 2-ге вид., випр. і доп. Київ : Університет «Україна», 2006. 323 с.
  3. Гончарук Т.В. Культурологія. Тернопіль : ТНЕУ, 2004. 321 с.
  4. Іванова К. А., Лантух А. П., Хіріна Г. О., Шитов С. І., Якуба А. О. Історія світової та української культури навч. посібник Харків: Золоті сторінки, 2012. 520 с.
  5. Кордон М.В. Українська та зарубіжна культура. Навчальний посібник. 3-тє видання. Київ : Центр учбової літератури, 2010. 584 с.
  6. Культурологія. Навчальний посібник / За редакцією Т.Б.Гриценко. Київ : Центр учбової літератури, 2009. 390 с.
  7. Культурологія: теорія та історія культури. Навчальний посібник. Видання 3-тє / За ред. І.І. Тюрменко. Київ : Центр учбової літератури, 2010. 370 с.
  8. Левчук Л.Т., Гриценко В.С. Історія світової культури. Київ : Либідь, 2003. 521 с.
  9. Пальм Н.Д. Культурологія. Навчальний посібник / Н.Д. Пальм, Т.Є. Гетало, Д.Ю. Михайличенко, Ю.І. Потоцька. Харків, 2008. 412 с.
  10. Петрушенко В.Л., Пінда Л.А., Подольська С.А. Культурология. Навчальний посібник / За заг. ред. Проф. В.М. Пічі Львів, 2005. 360 с.
  11. Подольська Є.А., Лихвар В.Д., Погорілий Д.Є. Кредитно-модульний курс культурології. Навчальний посібник. Київ: Фірма «Інкос», 2006. 368 с.
  12. Чорненький Я.Я. Культурологія. Теорія. Практика. Самостійна робота. Навчальний посібник. Київ: Центр навчальної літератури, 2004. 392 с.
  13. Шевнюк О.Л. Культурологія. Навч. посіб. Київ : Знання-Прес, 2004. 353 с.
  14. Шабанова Ю. О. Філософія культури : підручник / Ю. О. Шабанова. Дніпро : ЛІРА, 2019. 240 с.
  15. The History of World and Ukrainian Culture (Credit-Module Course): manyal for students of higher schools Khakiv: NUPH: Golden Pages, 2012. 360 p.

Вивчення навчальної дисципліни потребує роботи з інформаційними джерелами, підготовки до лекцій і семінарських занять, виконання усіх завдань згідно з навчальним планом.

Підготовка до семінарських занять передбачає: ознайомлення з питаннями, які виносяться на заняття з відповідної теми; вивчення лекційного матеріалу, опрацювання контенту, поданого на дистанційній платформі. Присутність здобувачів вищої освіти на практичних і лекційних заняттях є обов’язковою, важливою також є їхня участь в обговоренні всіх питань теми. Пропущені заняття мають бути відпрацьовані. Здобувач вищої освіти повинен дотримуватися навчальної етики, шанобливо ставитися до учасників процесу навчання, дотримуватися дисципліни й часових (строкових) параметрів навчального процесу.

Координатор Syllabus