Навчальний курс 071Б1М8 Облік зовнішньоекономічної діяльності

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни «Облік зовнішньоекономічної діяльності» спрямовано на формування у студентів системи теоретичних знань та набуття практичних навичок з обліку зовнішньоекономічної діяльності.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми;

Здатність працювати в міжнародному контексті;

Здатність формувати фінансову звітність за міжнародними стандартами, коректно інтерпретувати, оприлюднювати і використовувати відповідну інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень;

Здатність формулювати завдання, удосконалювати методи та впроваджувати сучасні методи фінансового та управлінського обліку, аналізу, аудиту і оподаткування у відповідності з стратегічними цілями підприємства.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Облік зовнішньоекономічної діяльності» є:

Вміти розвивати та підвищувати свій загальнокультурний та професійний рівень, самостійно освоювати нові методи роботи та знання щодо комплексного бачення сучасних проблем економіки та управління;

Формування фінансової звітності за національними та міжнародними стандартами для суб’єктів господарювання на корпоративному рівні, оприлюднювати і використовувати відповідну інформацію для прийняття управлінських рішень.

Вивчення навчальної дисципліни повинно ґрунтуватися на знанні теорії обліку. Необхідно попереднє вивчення таких навчальних дисциплін: Бухгалтерський облік (загальна теорія) та Фінансовий облік.

Тема 1. Теоретичні і правові основи зовнішньоекономічної діяльності та обліку

Тема 2. Зовнішньоекономічні контракти й особливості відображення інформації в системі бухгалтерського обліку.

Тема 3. Міжнародні розрахунки та їх облік у зовнішньоекономічній діяльності підприємств України.

Тема 4. Загальні засади експортно-імпортних операцій.

Тема 5. Облік валютних операцій у зовнішньоекономічній діяльності.

Тема 6. Облік експортних операцій.

Тема 7. Облік імпортних операцій

Тема 8. Облік бартерних (товарообмінних) операцій та операцій з давальницькою сировиною.

Тема 9. Особливості обліку інших зовнішньоекономічних операцій.

Тема 10. Облік операцій на підприємствах з іноземними інвестиціями.

Координатор Syllabus