Навчальний курс 071Б2М5 Митний контроль

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Митний контроль» спрямоване на формування у здобувачів вищої освіти системи знань, необхідних для розуміння особливостей процедур митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України, розрахунку митної вартості та нарахування митних платежів при здійсненні експортно-імпортних операцій.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів  компетентностей:

- здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями;

- знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності;

- здатність досліджувати тенденції розвитку економіки за допомогою інструментарію макро- та мікроекономічного аналізу, робити узагальнення стосовно оцінки прояву окремих явищ, які властиві сучасним процесам в економіці;

- застосовувати знання права та податкового законодавства в практичній діяльності суб’єктів господарювання;

- здійснювати зовнішній та внутрішній контроль діяльності підприємства та дотримання ним законодавства з бухгалтерського обліку і оподаткування.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Митний контроль» є:

- знати та розуміти економічні категорії, закони, причинно-наслідкові та функціональні зв’язки, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем;

- розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств;

- визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль і місце в господарській діяльності;

- володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування господарської діяльності підприємств;

- розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Митний контроль» базується на знаннях теорії права та податкової системи. Необхідно попереднє вивчення таких навчальних дисциплін: «Правознавство», «Правове регулювання державного контролю», «Податки і податкова система».

Тема 1. Державне регулювання митної справи в Україні в умовах глобалізації.

Тема 2. Митні режими та умови їх застосування.

Тема 3. Митно-тарифні та нетарифні засоби регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Тема 4. Основні положення здійснення митного оформлення та декларування товарів.

Тема 5. Роль товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності в системі митного регулювання.

Тема 6. Митна вартість як основа митного оподаткування.

Тема 7. Митні платежі – основні інструменти системи митного оподаткування.

Тема 8. Організація та здійснення митного контролю.

Тема 9. Порядок переміщення і пропуск через митний кордон України товарів та предметів.

Тема 10. Функціонування авторизованого економічного оператора: переваги та спрощення.

Тема 11. Відповідальність за порушення митних правил та контрабанду.

Координатор Syllabus