Навчальний курс 071БОК17 Менеджмент

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (18 академічних годин), практичні заняття (18 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни «Менеджмент» спрямоване на формування у студентів знань щодо сучасного управлінського мислення та системи спеціальних знань у галузі менеджменту, відповідних компетенцій на основі засвоєння основних теоретичних положень та набуття необхідних практичних навичок, розуміння концептуальних основ системного управління організаціями.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

ІК: Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю умов.

ЗК01. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями

ЗК03. Здатність працювати в команді.

ЗК06. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).

ЗК07. Здатність бути критичним та самокритичним.

ЗК11. Навички використання сучасних інформаційних систем і комунікаційних технологій.

СК08. Ідентифікувати та оцінювати ризики недосягнення управлінських цілей суб’єкта господарювання, недотримання ним законодавства та регулювання діяльності, недостовірності звітності, збереження й використання його ресурсів.

СК09. Здійснювати зовнішній та внутрішній контроль діяльності підприємства та дотримання ним законодавства з бухгалтерського обліку і оподаткування.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Менеджмент» є:

ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.

ПР08. Розуміти організаційно-економічний механізм управління підприємством та оцінювати ефективність прийняття рішень з використанням обліково-аналітичної інформації.

ПР09. Ідентифіковувати та оцінювати ризики господарської діяльності підприємств.

ПР13. Усвідомлювати особливості функціонування підприємств у сучасних умовах господарювання та демонструвати розуміння їх ринкового позиціонування.

ПР17. Вміти працювати як самостійно, так і в команді, проявляти лідерські якості та відповідальність у роботі, дотримуватися етичних принципів, поважати індивідуальне та культурне різноманіття.

ПР20. Виконувати професійні функції з урахуванням вимог соціальної відповідальності, трудової дисципліни, вміти планувати та управляти часом.

Навчальна дисципліна «Менеджмент» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітнього ступеня «бакалавр». Потребує попереднього опанування дисципліни «Макроекономіка».

Тема 1. Менеджмент як наукова система управління

Тема 2. Організація як об’єкт управління

Тема 3. Процес управління

Тема 4. Планування як загальна функція менеджменту

Тема 5. Організація як загальна функція менеджменту

Тема 6. Мотивація як загальна функція менеджменту

Тема 7. Контроль як загальна функція менеджменту

Тема 8. Інформація і комунікація в менеджменті

Тема 9. Керівництво та лідерство

Координатор Syllabus