Навчальний курс 071БОК21 Історія обліку і оподаткування

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (24 академічні години), практичні заняття (24 академічні години)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни «Історія обліку і оподаткування» спрямовано на формування у студентів системи теоретичних знань про сутність та історію розвитку бухгалтерського обліку та оподаткування.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:

ЗК 01. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями;

ЗК08. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності;

ЗК15. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, вести здоровий спосіб життя.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Історія обліку і оподаткування» є:

ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств;

ПР03. Визначити сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль в господарській діяльності;

ПР18. Аналізувати розвиток, систем, моделей і методів бухгалтерського обліку на національному та міжнародному рівнях, з метою обґрунтування їх застосування на підприємстві;

ПР23. Зберігати та примножувати досягнення і цінності суспільства на основі розуміння місця предметної області у загальній системі знань, використовувати різні види та форми рухової активності для ведення здорового способу життя.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Історія бухгалтерського обліку» ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема з такими як: «Макроекономіка», «Історія України та історія української культури».

Тема 1. Початок зародження бухгалтерського обліку і оподаткування.

Тема 2.   Формування бухгалтерського обліку як науки.

Тема 3. Формування бухгалтерських шкіл в Європі та США.

Тема 4. Історія виникнення і розвиток форм бухгалтерського обліку.

Тема 5. Облікові теорії та світові бухгалтерські школи.

Тема 6. Історія становлення бухгалтерського обліку в Україні.

Тема 7. Господарський облік виробництва та торгівлі в Галичині, Буковині, Закарпатті в дорадянський період.

Тема 8. Становлення національної системи бухгалтерського обліку в Україні на основі його гармонізації та стандартизації.

Тема 9. Історичний розвиток оподаткування та основні засади побудови обліку в системі оподаткування суб’єктів підприємницької діяльності.

Координатор Syllabus