Навчальний курс 071БОК26 Електронний документообіг і звітність підприємства

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 7 кредитів (210 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (42 академічні години), практичні заняття (26 академічних годин), лабораторні роботи (16 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Електронний документообіг і звітність підприємства» спрямовано на формування у студентів здатності вчитися і оволодівати сучасними знаннями про склад, структуру, зміст, порядок заповнення і подання фінансової, статистичної та спеціальної звітності відповідним органам управління та методикою складання звітності в умовах автоматизації.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:

ІК. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю умов.

ЗК01. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

ЗК04. Здатність працювати автономно.

ЗК08. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

ЗК11. Навички використання сучасних інформаційних систем і комунікаційних технологій.

СК03. Здатність до відображення інформації про господарські операції суб’єктів господарювання в фінансовому та управлінському обліку, їх систематизації, узагальнення у звітності та інтерпретації для задоволення інформаційних потреб осіб, що приймають рішення.

СК06. Здійснювати облікові процедури із застосуванням спеціалізованих інформаційних систем і комп’ютерних технологій.

СК12. Здатність здійснювати облік, аналіз, аудит і оподаткування бізнес-процесів суб’єкта господарювання і забезпечувати захист облікової інформації в умовах цифрової економіки, з використанням сучасних інформаційних систем.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Електронний документообіг і звітність підприємства» є:

ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.

ПР04. Формувати й аналізувати фінансову, управлінську, податкову і статистичну звітність підприємств та інтерпретувати  отриману інформацію для прийняття управлінських рішень.

ПР05. Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту, та оподаткування господарської діяльності підприємств.

ПР06. Розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності.

ПР07. Знати механізми функціонування бюджетної і податкової систем України та враховувати їх особливості з метою організації обліку, вибору системи оподаткування та формування звітності на підприємствах.

ПР12. Застосовувати спеціалізовані інформаційні системи і комп’ютерні технології для обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування.

ПР17. Вміти працювати як самостійно, так і в команді, проявляти лідерські якості та відповідальність у роботі, дотримуватися етичних принципів, поважати індивідуальне та культурне різноманіття.

ПР24. Використовувати сучасні цифрові технології для забезпечення ефективного функціонування і надійного захисту систем обліку, аудиту, контролю, оподаткування.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Електронний документообіг і звітність підприємства» ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема з такими як: «Бухгалтерський облік (загальна теорія)», «Фінансовий облік», «Діджитал-технології в обліку», «Захист обліково-аналітичної інформації».

Тема 1. Поняття та призначення звітності підприємств, вимоги до неї та принципи її складання.

Тема 2. Структура, зміст та методика заповнення балансу (звіту про фінансовий стан).

Тема 3. Структура, зміст та методика заповнення звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід).

Тема 4. Структура, зміст та методика заповнення звіту про рух грошових коштів.

Тема 5. Структура, зміст та методика заповнення звіту про власний капітал.

Тема 6. Склад та порядок заповнення приміток до річної фінансової звітності.

Тема 7. Правила виправлення помилок у фінансовій звітності та перевірка порівнянності показників.

Тема 8. Основи складання консолідованої фінансової звітності.

Тема 9. Склад та порядок формування показників статистичної та спеціальної звітності.

Тема 10. Електронний документообіг та електронний цифровий підпис.

Координатор Syllabus