Навчальний курс 071БОК29 Діджитал-технології в обліку

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 6 кредити (180 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (36 академічних годин), лабораторні заняття (36 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Діджитал-технології в обліку» спрямовано на формування у студентів набуття здобувачами теоретичних знань про діджитал-технології в обліку та формування практичних навичок застосування спеціалізованих інформаційних систем і комп’ютерних технологій для ведення обліку.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:

ІК. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю умов.

ЗК01. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

ЗК08. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

ЗК11. Навички використання сучасних інформаційних і комунікаційних технологій.

СК06. Здатність здійснювати облікові процедури із застосуванням спеціалізованих інформаційних систем і комп’ютерних технологій.

СК11. Демонструвати розуміння вимог щодо професійної діяльності, зумовлених необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Діджитал-технології в облік» є:

ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.

ПР05. Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту, та оподаткування господарської діяльності підприємств.

ПР06. Розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності.

ПР12. Застосовувати спеціалізовані інформаційні системи і комп’ютерні технології для обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування.

ПР24. Використовувати сучасні цифрові технології для забезпечення ефективного функціонування і надійного захисту систем обліку, аудиту, контролю, оподаткування.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Діджитал-технології в обліку» ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема з такими як: «Бухгалтерський облік (загальна теорія)».

Тема 1.  Інформаційні системи і технології та їх роль в управлінні економікою.

Тема 2. Інформаційні технології обробки економічної інформації.

Тема 3. Практична технологія ефективності автоматизації бухгалтерського обліку.

Тема 4. Місце та роль обліку в інформатизації процесів управління господарством.

Тема 5. Облікова інформація – основа створення комп’ютерних інформаційних систем обліку.

Тема 6. Головні засади побудови та використання автоматизованих інформаційних систем обліку.

Тема 7. Комп’ютеризація аудиторської діяльності.

Координатор Syllabus