Навчальний курс 071БОК30 Облік і звітність в оподаткуванні

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 5 кредитів (150 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (30 академічних годин), практичні заняття (30 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Облік і звітність в оподаткуванні» спрямовано на формування у студентів поняття податкового обліку і набуття достатнього досвіду нарахування податків і відображення їх у бухгалтерському і податковому обліку та в податковій звітності підприємства.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

ІК. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю умов.

ЗК 01. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями;

ЗК02. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу

ЗК08. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності;

СК04. Здатність застосовувати знання права та податкового законодавства в практичній діяльності суб’єктів господарювання.

СК09. Здійснювати зовнішній та внутрішній контроль діяльності підприємства та дотримання ним законодавства з бухгалтерського обліку і оподаткування

Програмними результатами вивчення дисципліни «Облік і звітність в оподаткуванні» є:

ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.

ПР03. Визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль в господарській діяльності.

ПР04. Формувати й аналізувати фінансову, управлінську, податкову і статистичну звітність підприємств та інтерпретувати отриману інформацію для прийняття управлінських рішень.

ПР05. Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту, та оподаткування господарської діяльності підприємств.

ПР06. Розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності.

ПР07. Знати механізми функціонування бюджетної і податкової систем України та враховувати їх особливості з метою організації обліку, вибору системи оподаткування та формування звітності на підприємствах.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Облік і звітність в оподаткуванні» ґрунтується на знанні теорії обліку та податкового законодавства. Необхідно попереднє вивчення таких навчальних дисциплін: Бухгалтерський облік (загальна теорія), Фінансовий облік, Податки і податкова система.

Тема 1. Основні засади побудови обліку в системі оподаткування суб’єктів підприємницької діяльності та законодавчо-нормативна база його ведення.

Тема 2.   Облік податку на додану вартість та порядок складання декларації з ПДВ.

Тема 3. Облік і звітність за податком на прибуток підприємства.

Тема 4. Облік і звітність оподаткування доходів фізичних осіб.

Тема 5. Облік інших загальнодержавних податків і зборів.

Тема 6. Облік ресурсних платежів.

Тема 7. Облік місцевих податків та зборів.

Координатор Syllabus