Навчальний курс 071М1ММ2 Ділове адміністрування

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни «Ділове адміністрування» спрямоване на формування у студентів необхідних компетенції з менеджменту і адміністрування підприємницької діяльності, оволодіння ними знаннями, вміннями та навичками забезпечення ефективного управління та забезпечення сталого розвитку підприємств, організацій; формування у майбутніх фахівців сучасного системного мислення та комплексу спеціальних знань у галузі управління підсистемами організації на всіх стадіях її життєвого циклу у взаємозв’язку із зовнішнім та внутрішнім середовищем; підготовка професійних управлінських кадрів нового стилю мислення, які розуміють особливості економіки, мають знання, вміння та навички, які необхідні для прийняття та реалізації ефективних управлінських рішень.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів загальних та фахових компетентностей:

ЗК01. Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми.

ЗК06. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.

ЗК08. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).

СК02. Здатність організовувати обліковий процес та регламентувати діяльність його виконавців у відповідності з вимогами законодавства та менеджменту підприємства.

СК05. Здатність застосовувати методи і методики аналітичного забезпечення сучасних систем менеджменту з урахуванням стратегії розвитку підприємства в умовах невизначеності, ризику та/або асиметричності інформації.

СК08. Здатність виконувати адміністративно-управлінські функції у сфері діяльності суб’єктів господарювання, органів державного сектору. Програмними результатами вивчення дисципліни «Ділове адміністрування» є:

ПР01. Вміти розвивати та підвищувати свій загальнокультурний і професійний рівень, самостійно освоювати нові методи роботи та знання щодо комплексного бачення сучасних проблем економіки та управління.

ПР05. Володіти інноваційними технологіями, обґрунтовувати вибір та пояснювати застосовування нової методики підготовки і надання облікової інформації для потреб управління суб’єктом господарювання.

ПР11. Розробляти та оцінювати ефективність системи контролю суб’єктів господарювання.

ПР16. Здійснювати публічні ділові і наукові комунікації задля вирішення комунікативних завдань державною та іноземними мовами.

ПР18. Дотримуватися норм професійної та академічної етики, підтримувати врівноважені стосунки з членами колективу (команди), споживачами, контрагентами, контактними аудиторіями.

ПР19. Вміти проектувати, планувати і проводити пошукові і розвідувальні роботи, здійснювати їх інформаційне, методичне, матеріальне, фінансове та кадрове забезпечення

Передумовою вивчення дисципліни «Ділове адміністрування» є засвоєння матеріалу дисципліни «Міжнародні стандарти фінансової звітності».

Тема 1. Економічна сутність підприємництва. Організаційно-правові форми підприємницької діяльності.

Тема 2. Державне регулювання та адміністрування бізнесу в сучасних умовах господарювання.

Тема 3. Еволюція організації.

Тема 4. Управління змінами. Роль менеджменту в управлінні змінами.

Тема 5. Діагностика управління, організаційний інжиніринг та організаційний дизайн.

Тема 6. Управління проєктами в системі менеджменту організації.

Тема 7. Управлінські моделі, керівництво та адміністрування в організації.

Тема 8. HR-менеджмент. Управління талантами.

Тема 9. Ризикозахищеність організації. Управління та адміністрування в умовах кризи.

Тема 10. Управління результативністю менеджменту організації.

Координатор Syllabus