Навчальний курс 071М1ММ5 Податковий менеджмент

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни «Податковий менеджмент» спрямоване на формування у студентів теоретичних знань та практичних навичок з питань податкової діяльності, необхідних майбутнім фахівцям для здійснення управління у сфері оподаткування.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів загальних та фахових компетентностей:

ЗК01. Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми.

ЗК04. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.

ЗК06. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.

ЗК11. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.

СК01. Здатність формувати та використовувати облікову інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень на всіх рівнях управління підприємством в цілях підвищення ефективності, результативності та соціальної відповідальності бізнесу.

СК02. Здатність організовувати обліковий процес та регламентувати діяльність його виконавців у відповідності з вимогами законодавства та менеджменту підприємства.

СК03. Здатність застосовувати теоретичні, методичні і практичні підходи щодо організації обліку, контролю, планування та оптимізації податкових розрахунків.

СК07. Здатність формулювати завдання, удосконалювати методики та впроваджувати сучасні методи фінансового та управлінського обліку, аналізу, аудиту і оподаткування у відповідності зі стратегічними цілями підприємства.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Податковий менеджмент» є:

ПР01. Вміти розвивати та підвищувати свій загальнокультурний і професійний рівень, самостійно освоювати нові методи роботи та знання щодо комплексного бачення сучасних проблем економіки та управління.

ПР02. Знати теорію, методику і практику формування облікової інформації за стадіями облікового процесу і контролю для сучасних і потенційних потреб управління суб’єктами господарювання з урахуванням професійного судження.

ПР04. Організовувати, розвивати, моделювати системи обліку і координувати діяльність облікового персоналу з урахуванням потреб менеджменту суб’єктів господарювання.

ПР08. Обґрунтовувати вибір оптимальної системи оподаткування діяльності суб’єкта господарювання на підставі діючого податкового законодавства.

ПР15. Застосовувати наукові методи досліджень у сфері обліку, аудиту, аналізу, контролю та оподаткування та імплементувати їх у професійну діяльність та господарську практику.

Передумовою вивчення дисципліни «Податковий менеджмент» є засвоєння матеріалу дисципліни «Міжнародні стандарти аудиту і податкове консультування».

Тема 1. Теоретичні, правові та організаційні засади податкового менеджменту.

Тема 2. Економічна сутність та функції податків.

Тема 3. Організація та функціонування податкової системи.

Тема 4. Облік платників податків та податкових надходжень.

Тема 5. Податкове прогнозування та планування. Податкове регулювання.

Тема 6. Податковий контроль. Відповідальність платників податків за порушення податкового законодавства.

Тема 7. Теоретичні основи корпоративного податкового менеджменту. Податкове планування на мікрорівні.

Тема 8. Оптимізація податкових платежів. Податкове бюджетування. Податковий облік і податкове рахівництво.

Тема 9. Персональний податковий менеджмент. Розрахунок податкового навантаження на мікро- та макрорівні.

Тема 10. Узгодження податкових зобов’язань платника податків, порядок їх сплати та оскарження рішень органів контролю.

Координатор Syllabus