Навчальний курс 071МОК5 Міжнародні стандарти фінансової звітності

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (24 академічні години), практичні заняття (24 академічні години)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Міжнародні стандарти фінансової звітності» формування у студентів закріплення, розвиток та придбання функціонально-практичних знань, умінь та навичок з бухгалтерського і податкового обліку та організації контролю на підприємстві.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:

ЗК02. Здатність спілкуватися іноземною мовою;

ЗК07. Здатність працювати в міжнародному контексті;

СК04. Здатність формувати фінансову звітність за міжнародними стандартами, коректно інтерпретувати, оприлюднювати і використовувати відповідну інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Міжнародні стандарти фінансової звітності» є:

ПР02. Знати теорію, методику і практику формування облікової інформації за стадіями облікового процесу і контролю для сучасних і потенційних потреб управління суб’єктами господарювання з урахуванням професійного судження;

ПР03. Вільно спілкуватися іноземною мовою усно і письмово при обговоренні результатів досліджень та інновацій;

ПР07. Розробляти внутрішньофірмові стандарти і форми управлінської та іншої звітності суб’єктів господарювання;

ПР09. Формування фінансової звітності за національними та міжнародними стандартами для суб’єктів господарювання на корпоративному рівні, оприлюднювати і використовувати відповідну інформацію для прийняття управлінських рішень.

Оволодіння знаннями з вивчення дисципліни «Міжнародні стандарти фінансової звітності» ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема з такими як: «Бухгалтерський облік (загальна теорія)», «Фінансовий облік», «Управлінський облік», «Звітність підприємства» та ін.

Тема 1. Сутність і концептуальна основа МСФЗ.

Тема 2. Перехід на міжнародні стандарти фінансової звітності та адаптація вітчизняної системи обліку і звітності до міжнародних вимог.

Тема 3. Загальні вимоги до фінансової звітності.

Тема 4. Облік активів, зобов’язань та інструментів капіталу.

Тема 5. Облік доходів, витрат і податків на прибуток.

Тема 6. Вплив коливань курсів валют.

Координатор Syllabus