Навчальний курс 071МОК9 Облікові інформаційні системи в управлінні підприємством

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (24 академічні години), практичні заняття (24 академічні години)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни «Облікові інформаційні системи в управлінні підприємством» спрямоване на формування у студентів здатності вчитися і оволодівати сучасними знаннями, працювати автономно, мати знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності, проведення досліджень на відповідному рівні, отримання навичок використання сучасних управлінських інформаційних і комунікаційних технологій, оволодіння системою теоретичних і практичних знань у галузі побудови і функціонування управлінських інформаційних систем і комп’ютерних технологій, формування практичних навичок ефективного використання автоматизованих систем обробки економічної інформації в різних галузях економіки.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:

ЗК03. Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій;

СК01. Здатність формувати та використовувати облікову інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень на всіх рівнях управління підприємством в цілях підвищення ефективності, результативності та соціальної відповідальності бізнесу;

СК04. Здатність формувати фінансову звітність за міжнародними стандартами, коректно інтерпретувати, оприлюднювати й використовувати відповідну інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Облікові інформаційні системи в управлінні підприємством» є:

ПР05. Володіти інноваційними технологіями, обґрунтовувати вибір та пояснювати застосовування нової методики підготовки і надання облікової інформації для потреб управління суб’єктом господарювання.

ПР06. Визначати інформаційні потреби користувачів облікової інформації в управлінні підприємством, надавати консультації управлінському персоналу суб’єкта господарювання щодо облікової інформації.

ПР09. Формувати фінансову звітність за національними та міжнародними стандартами для суб’єктів господарювання на корпоративному рівні, оприлюднювати й використовувати відповідну інформацію для прийняття управлінських рішень.

ПР10. Збирати, оцінювати та аналізувати фінансові та нефінансові дані для формування релевантної інформації в цілях прийняття управлінських рішень.

ПР12. Обґрунтовувати інноваційні підходи до інформаційного забезпечення системи контролю використання ресурсного потенціалу суб’єктів господарювання та органів державного сектору з урахуванням стратегії розвитку бізнесу.

ПР14. Обґрунтовувати вибір і порядок застосування управлінських інформаційних технологій для обліку, аналізу, аудиту та оподаткування в системі прийняття управлінських рішень з метою їх оптимізації.

Оволодіння знаннями з вивчення дисципліни «Облікові інформаційні системи в управлінні підприємством» ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема з такими як: «Бухгалтерський облік (загальна теорія)», «Фінансовий облік», «Управлінський облік», «Інформаційні системи і технології в обліку, аудиті та оподаткуванні» та ін.

Тема 1. Інформаційні системи та вдосконалення управління економікою.

Тема 2. Характеристика інформаційних систем в управлінні економікою.

Тема 3. Організація позамашинної інформаційної бази.

Тема 4. Організація машинної інформаційної бази .

Тема 5. Основи створення комп’ютерних технологій.

Тема 6. Організаційно-методичні основи створення та функціонування інформаційних систем.

Тема 7. Управлінські інформаційні системи обліку.

Тема 8. Системи підтримки прийняття рішень.

Координатор Syllabus