|
Вивчення дисципліни «Організація діяльності суб’єкта підприємництва» спрямоване на засвоєння здобувачами вищої освіти основних теоретичних й методичних принципів та отримання навичок організації діяльності суб’єкта підприємництва для забезпечення ефективного управління бізнесом.
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:
ІК1 Здатність розв’язувати складні спеціалізовані завдання та проблеми у сфері підприємницької, торговельної діяльності або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів організації і функціонування підприємницьких, торговельних структур і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.
ЗК2 Здатність застосовувати отримані знання в практичних ситуаціях
ЗК6 Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
СК1 Критичне осмислення теоретичних засад підприємницької та торговельної діяльності.
СК4 Здатність застосовувати інноваційні підходи в діяльності підприємницьких та торговельних структур.
СК5 Здатність визначати та оцінювати характеристики товарів і послуг в підприємницькій та торговельній діяльності.
СК7 Здатність визначати і виконувати професійні завдання з організації діяльності підприємницьких та торговельних структур.
СК10 Здатність до бізнес-планування, оцінювання кон'юнктури ринків і результатів діяльності у сфері підприємництва та торгівлі з урахуванням ризиків
СК11 Здатність аналізувати, оцінювати, обирати і застосовувати ефективні методи та інструменти ведення бізнесу, визначати перспективні напрямки і шляхи розвитку підприємництва та торгівлі, обґрунтовувати доцільність їх реалізації.
Програмними результатами вивчення дисципліни «Організація діяльності суб’єкта підприємництва» є:
ПРН2. Застосовувати набуті знання для виявлення, постановки, вирішення завдань за різних практичних ситуацій в підприємницькій та торговельній діяльності.
ПРН5. Організовувати пошук, самостійний відбір, якісну обробку інформації з різних джерел для формування банків даних у сфері підприємництва та торгівлі.
ПРН12 Володіти методами та інструментарієм для обґрунтування управлінських рішень щодо створення й функціонування підприємницьких та торговельних структур.
ПРН15 Оцінювати характеристики товарів і послуг у підприємницькій та торговельній діяльності за допомогою сучасних методів.
ПРН17 Вирішувати професійні завдання з організації діяльності підприємницьких та торговельних структур і розв’язувати проблеми у кризових ситуаціях з урахуванням зовнішніх та внутрішніх впливів.
ПРН20 Знати основи бізнес-планування, оцінювання кон’юнктури ринків та результатів діяльності підприємницьких і торговельних структур з урахуванням ризиків.
ПРН22 Визначати і застосовувати ефективні методи та інструменти ведення бізнесу, визначати та обґрунтовувати перспективні напрямки і шляхи розвитку підприємництва та торгівлі.
Передумовами для вивчення дисципліни «Організація діяльності суб’єкта підприємництва» є навчальна дисципліна, яка має бути вивчені студентами раніше: «Аналіз підприємницької діяльності» та «Виробнича практика».
Тема 1. Сутність і організаційно-методичні основи планування діяльності суб’єкта підприємництва.
Тема 2. Виробнича програма суб’єкта підприємництва.
Тема 3. Виробнича інфраструктура.
Тема 4. Персонал і оплата праці.
Тема 5. Планування витрат виробництва та фінансів суб’єкта підприємництва.
Тема 6. Виробничий процес і принципи його раціональної організації.
Тема 7. Організація допоміжних виробництв і обслуговуючих господарств.
Тема 8. Організація та нормування праці.
Тема 9. Методи організації діяльності суб’єкта підприємництва.
Тема 10. Організаційне забезпечення якості і продукції. Комплексна підготовка до випуску нової продукції.