Навчальний курс 103Б1М8 Матеріали та реагенти нафтогазовидобутку

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 10 Природничі науки
Спеціальність 103 Науки про Землю
Освітня програма Геологія нафти і газу
Обсяг дисципліни 3
Види аудиторних занять лекції (14 академічних годин), практичні (10 академічних годин), лабораторні (8 академічних годин)
Форма контролю Залік

Мета навчальної дисципліни – ознайомити студентів із основними освітніми компонентами освітньої програми, формами організації освітнього процесу та вимогами до осіб, які навчаються за програмою, що необхідні для досягнення визначених в освітній програмі результатів навчання; призначенням та функціями промивних і буферних рідин і тампонажних розчинів та матеріалів; ознайомлення з  хімічними реагентами для їх обробки, типами промивних і буферних рідин і тампонажних розчинів та матеріалів; умовами їх застосуванням та основними властивостами;  технологією приготування та очистки промивних рідин від шламу; хімічними методами боротьби з корозією, солеутворенням, гідратоутворенням, АСПВ та водоприпливом сферами практичної діяльності; основними досягненнями і проблемами в галузі.

У результаті вивчення навчальної дисципліни:

студент повинен знати:

інформацію про призначення та функції промивних і буферних рідин і тампонажних розчинів та матеріалів, хімічні реагенти для їх обробки, типи промивних і буферних рідин і тампонажних розчинів та матеріалів, умови їх застосування та основні властивості, технологію приготування і очистки промивних рідин від шламу, технологію приготування тампонажних розчинів; хімічними методами боротьби з корозією, солеутворенням, гідратоутворенням, АСПВ та водоприпливом.

студент повинен вміти:

застосовувати технологічні знання про бурові промивальні рідини і тампонажні розчини при бурінні нафтових і газових свердловин, капітальному ремонті свердловин та розробці проектів на буріння свердловин; хімічні методами боротьби з корозією, солеутворенням, гідратоутворенням, АСПВ та водоприпливом при бурінні, капітальному ремонті та розробці проектів інтенсифікації на свердловинах.

Тема 1. Матеріали для приготування бурових розчинів.

Тема 2. Типи бурових промивних рідин та умови їх застосування.

Тема 3. Основні властивості бурових промивних рідин.

Тема 4. Хімічні реагенти на основі неорганічних і органічних сполук.

Тема 5. Обважнювачі промивних рідин

Тема 6. Базові,модефіковані тампонажні матеріали та буферні рідини.

Тема 7. Хімічні методи боротьби з корозією, солеутворенням, гідратоутворенням, АСПВ та водоприпливом.

Координатор Syllabus