Навчальний курс 103БОК13 Вступ в спеціальність (науки про Землю)

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 10 Природничі науки
Спеціальність 103 Науки про Землю
Освітня програма Геологія нафти і газу
Обсяг дисципліни 3
Види аудиторних занять Лекції (20 академічних годин), практичні (16 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Мета навчальної дисципліни – ознайомити студентів із основними освітніми компонентами освітньої програми, формами організації освітнього процесу та вимогами до осіб, які навчаються за програмою, що необхідні для досягнення визначених в освітній програмі результатів навчання; основними поняттями спеціальності та видатними вченими, науковцями, викладачами, геологами-практиками, які внесли найбільший вклад в розвиток геології; значенням геологічної науки для розвитку мінерально-сировинної бази держави та розвитку економіки; сферами практичної діяльності; основними досягненнями і проблемами в галузі.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:

К 01 Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.

К 03 Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

К 04 Знання та розуміння області наук про Землю та розуміння професійної діяльності.

К 08 Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

К 13 Знання та розуміння теоретичних основ наук про Землю як комплексну природну систему.

Програмними результатами вивчення дисципліни є:

ПР01 Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю.

ПР12 Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації.

ПР13 Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації, звіти та повідомлення.

Тема 1. Структура та компоненти освітньої програми «Геологія нафти і газу» спеціальності 103 «Науки про Землю».  Документи освітнього процесу закладів вищої освіти.

Тема 2. Структура та офіційні положення університету.

Тема 3. Учасники освітнього процесу, їх права та обов’язки.

Тема 4. Геологічні науки та спеціальності.

Тема 5. Наука та наукове дослідження.

Тема 6. Історія розвитку геології. Видатні вчені.

Тема 7. Екзогенні та ендогенні процеси. Поняття про гірські породи та мінерали.

Тема 8. Мінерально-сировинна база України.

Тема 9. Геологорозвідувальний процес.

Тема 10. Геологорозвідувальні та видобувні компанії.

Syllabus Координатор Координатор