Навчальний курс 103БОК17 Математична статистика та обробка геологічної інформації

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 10 Природничі науки
Спеціальність 103 Науки про Землю
Освітня програма Геологія нафти і газу
Обсяг дисципліни 4
Види аудиторних занять Лекції (18 академічних годин), практичні (30 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Метою вивчення дисципліни є вивчення імовірнісно-статистичних методів обробки геологічних (нафтогазогеологічних) даних із застосуванням сучасної комп’ютерної техніки; набуття студентами навичок імовірнісно-статистичного підходу до вивчення геологічних об’єктів та явищ; оволодіння методами статистичного аналізу геологічних даних; питання класифікації об’єктів і розпізнавання образів.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:

К07. Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій.

К14. Здатність застосовувати базові знання фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні Землі та її геосфер.

К16. Здатність застосовувати кількісні методи при дослідженні геосфер, геологічних процесів та об’єктів.

Програмними результатами вивчення дисципліни є:

ПР01.  Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю.

ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю, геології, геології нафти і газу.

ПР09.  Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу.

Тема 1. Основні поняття теорії ймовірностей.

Тема 2. Випадкові величини.

Тема 3. Розподіл і числові характеристики випадкових величин.

Тема 4. Багатовимірні випадкові величини. Кореляція.

Тема 5. Статистичні оцінки.

Тема 6. Метод найменших квадратів.

Тема 7. Перевірка статистичних гіпотез.

Тема 8. Фільтрація випадкових функцій.

Тема 9. Автоматизація статистичного аналізу засобами обчислювальної техніки.

Syllabus Координатор