Навчальний курс 103БОК2 Українська мова (за професійним спрямуванням)

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 10 Природничі науки
Спеціальність 103 Науки про Землю
Освітня програма Геологія нафти і газу
Обсяг дисципліни 3
Види аудиторних занять лекції (8 академічних годин), практичні  (22 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» удосконалення здатності спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово, застосовувати знання у практичних ситуаціях, спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня, здатності до пошуку, опрацювання та аналізу інформації з різних джерел, формування комунікативної компетентності студентів, набуття комунікативного досвіду, вироблення навичок оптимальної мовної поведінки у професійній сфері.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:

К 01 Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.

К 02 Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.

К 04 Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

К 05 Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

К 12 Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).

Програмними результатами вивчення дисципліни є:

ПР 02 Використовувати усно і письмово професійну українську мову.

ПР 13 Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації, звіти та повідомлення

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» ґрунтується на знаннях, уміннях та навичках, одержаних під час вивчення шкільного курсу української мови.

Тема 1. Державна мова – мова професійного спілкування. Культура українського професійного мовлення.

Тема 2. Офіційно-діловий стиль української літературної мови у професійному спілкуванні.

Тема 3. Науковий стиль і його засоби у професійному спілкуванні.

Тема 4. Українська термінологія в професійному спілкуванні.

Syllabus Координатор Дерев’янко Людмила Іванівна Координатор Мартиросян Людмила Іванівна