Навчальний курс 103БОК27 Економічна геологія

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 10 Природничі науки
Спеціальність 103 Науки про Землю
Освітня програма Геологія нафти і газу
Обсяг дисципліни 4
Види аудиторних занять лекції (18 академічних годин), практичні (30 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Метою вивчення дисципліни є - формування у фахівців з вищою освітою необхідних знань та вмінь із геолого-економічної оцінки родовищ корисних копалин та геологічного простору; методів та інструментів державного регулювання використання надр. В процесі навчання проводиться ознайомлення студентів з основними інструментами та нормативними документами, які діють в геологічній галузі у сфері державного управління надрокористуванням. Розглядаються етапи і стадії геологічного, техніко-економічного вивчення надр; чинники, які визначають промислову цінність родовищ і ділянок надр.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:

К03. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

К04. Знання та розуміння області наук про Землю та розуміння професійної діяльності.

К14. Здатність застосовувати базові знання фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні Землі та її геосфер.

К16. Здатність застосовувати кількісні методи при дослідженні геосфер, геологічних процесів та об’єктів.

К21. Здатність до планування, організації та проведення досліджень,  підготовки звітності.

К27. Здатність використовувати профільні знання й практичні навички  щодо визначення  при геолого-економічному оцінюванні родовищ та покладів вуглеводнів

Програмними результатами вивчення дисципліни є:

ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю, геології, геології нафти і газу.

ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу.

ПР12. Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи геологічних наук, зокрема геології нафти і газу.

ПР13. Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації, звіти та повідомлення.

ПР14. Брати участь у розробці проектів і практичних рекомендацій в галузі геології нафти і газу.

ПР16. Знати нормативно-правові основи проведення геологорозвідувальних робіт, у тому числі на нафту і газ, законодавства України в галузі геології й надрокористування.

ПР18. Знати та розуміти методи оцінювання геолого-економічних умов родовищ паливно-енергетичної сировини; аналізу та підрахунку складу та запасів нафти і газу на основі геохімічних досліджень вуглеводнів та органічних сполук.

Вступ. Об’єкт та предмет, завдання курсу «Економічна геологія».

Тема 1. Геологічне вивчення надр. Запаси та ресурси корисних копалин.

Тема 2. Етапи і стадії геологічного вивчення надр.

Тема 3. Підрахунок запасів корисних копалин.

Тема 4. Геологічні ризики в процесі геологорозвідувальних робіт та їх характеристика

Тема 5. Чинники, які визначають промислову цінність родовищ корисних копалин.

Тема 6. Економічна оцінка родовищ корисних копалин. Вивчення і економічна оцінка геологічного простору

Тема 7. Економічна оцінка збитків при використанні надр. Фактори впливу на довкілля при використанні  надр.

Тема 8. Економічні механізми та система державного регулювання використання надр.

Syllabus Координатор Гошовський Сергій Координатор Вовк Марина Олександрівна