Навчальний курс 103БОК30 Практика з загальної геології з елементами топографії

Практика студентів є одним із важливих видів навчальної роботи і здійснюється з метою закріплення теоретичних знань з загальної геології, формування професійних вмінь, здатність приймати рішення, самостійно, в польових умовах. Оволодіння сучасними методами проведення геологічних досліджень.

Польові геологічні дослідження і спостереження є основою комплексного вивчення своєї місцевості, вони покликані ознайомити студентів з системою геологічних явищ, потрібних для розуміння генезису рельєфу, його еволюції, історії формування, закономірностей і взаємозв’язків між геологічними процесами та іншими явищами природи. Для успішного проведення польових досліджень студенти повинні набути навичок роботи з геологічним обладнанням, навчитись описувати геологічні відслонення і відбирати зразки гірських порід, вести польовий щоденник, описувати різні геолого-геоморфологічні об’єкти, складати колекції.

Комплекс топографічних робіт включає: ознайомлення із технікою безпеки на топографо-геодезичних роботах; рекогностування місцевості; складання абрисів; створення знімальної основи шляхом прокладання теодолітного ходу; виконання тахеометричного знімання; знімання ситуації; складання топографічного плану; вирішення інженерних задач: нівелювання траси за програмою IV класу та побудова профілю; визначення відстані до недоступної точки.

Завданням практики є отримання навичок, які знадобляться спеціалісту в подальшій професійній діяльності.

Перший рік, літо — 3 кредити (0–6) Залік

Зміст практики охоплює ознайомчу, навчальну і організаційну роботу.

1. Польові геологічні дослідження і спостереження (ознайомлення з основними мінералами та гірськими породами Полтавщини).

2. Робота з топографічними картами (визначення масштабів топографічних карт їх розграфлення і номенклатуру). Побудова поздовжнього профіля по заданій на навчальній карті лінії.

Координатор Асистент координатора