Практика студентів є одним із важливих видів навчальної роботи і здійснюється з метою набуття виробничих навиків приймати самостійно рішення в реальних виробничих умовах. Вона покликана підготувати майбутніх спеціалістів до реальної практичної роботи, забезпечити належний рівень їхньої професійної підготовки.
Метою практики є ознайомлення зі специфікою проведення бурових робіт. Вивчення геологічної будови, ознайомитися з правилами підбору бурового інструменту, та вибору режиму буріння. Поглиблення і розширення знань з теоретичних дисциплін та їх застосування до розв'язання актуальних проблем; одержання навиків проведення конкретних розрахунків, проведення різного роду експериментів; підготовка до майбутньої роботи за спеціальністю.
Завданням практики є вивчення структури та організації діяльності установ за місцем проходження практики: ознайомлення з питаннями наукової організації праці; засвоєння методів вирішення поставлених задач, спрямованих на розв'язування конкретних виробничих проблем; вивчення технічної документації та ознайомлення з вимогами до її оформлення; поглиблення навиків роботи з технікою набуття практичних навиків на робочих місцях.
Практика готує майбутніх спеціалістів до самостійного виконання обов’язків на першій посаді, де вони працюватимуть. Внесок молодих спеціалістів у практичну діяльність підприємств, установ, організацій відповідної галузі прямо залежить від їхньої підготовленості до роботи, теоретичного кругозору й практичних навичок.
Базою практики є установа (підприємство, організація) будь-якої форми власності, яка забезпечує виконання програми практики для відповідного кваліфікаційного рівня. Практика проводиться на підставі договорів на її проведення, а тривалість може визначатися як на період конкретного виду практики, так і на більш тривалий термін.
Проходження практики дає можливість остаточно переконатися в правильності зробленого ним вибору. Під час її проходження він може перевірити свій професіоналізм. Звичайно, особливо важливих і відповідальних завдань молодий фахівець може й не отримати, але він цілком здатний працювати рядовим виконавцем і брати участь у вирішенні загальних виробничих завдань.
Практикант під час роботи на виробництві має можливість вивчити реальні ситуації та перевірити отримані під час навчання знання. Він може самостійно приймати рішення, обґрунтовуючи правильність своїх висновків перед керівником практики. Майбутній спеціаліст навчається субординації, роботі в колективі, отримує навички професійного спілкування.
Другій рік, осінь - 3 кредити (1 – 1) Залік
Зміст практики охоплює ознайомчу, навчальну і організаційну роботу.
Студенти на базі практики знайомляться з правами та обов’язками, правилами внутрішнього розпорядку. Під час практики студенти знайомляться зі специфікою проведення бурових робіт, ознайомлюються на підприємстві з правилами підбору бурового інструменту, та вибору режиму буріння тощо.
Формування уявлення про напрямок діяльності окремих ланок підприємства, та про порядок організації робіт.
Оволодіння практичними навиками роботи, та збирання інформації для звіту.
Аналіз зібраного матеріалу, та діяльності підприємства загалом.