Навчальний курс 103БОК31 Практика з загальної геології з елементами топографії

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 10 Природничі науки
Спеціальність 103 Науки про Землю
Освітня програма Геологія нафти і газу
Обсяг дисципліни 3
Види аудиторних занять Самостійна робота  - 90 годин
Форма контролю Диференційований залік

Метою вивчення дисципліни є - фахова підготовка студентів, які навчаються за спеціальністю «Науки про Землю» включає формування і розвиток компетенцій, які спрямовані на отримання необхідного обсягу теоретичних знань, набуття практичних навиків за спеціальністю.

Завданням практики - поглиблення і закріплення студентами теоретичних знань із загальної геології з основами геоморфології та топографії.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:

К03. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

К04. Знання та розуміння області наук про Землю та розуміння професійної діяльності.

К08. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями

К09. Здатність працювати в команді.

К13. Знання та розуміння теоретичних основ наук про Землю як

комплексну природну систему.

К15. Здатність здійснювати збір, реєстрацію і аналіз даних за допомогою відповідних методів і технологічних засобів у польових і лабораторних умовах.

К16. Здатність застосовувати кількісні методи при дослідженні геосфер, геологічних процесів та об’єктів.

К18. Здатність інтегрувати польові та лабораторні спостереження з теорією у послідовності: від спостереження до розпізнавання, синтезу і моделювання.

К19. Здатність проводити моніторинг природних процесів.

К20. Здатність самостійно досліджувати мінерали, гірські породи, нафту і газ, буровий розчин, геологічні тіла та об’єкти  в польових і лабораторних умовах, описувати, аналізувати, документувати і звітувати про результати.

К22. Здатність ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти у геосферах, їх властивості та притаманні їм процеси.

 

Програмними результатами вивчення дисципліни є:

ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю.

ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю, геології, геології нафти і газу.

ПР05. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження.

ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів, у тому числі геологічних об’єктів та гірських порід, порід-колекторів, вуглеводнів.

ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу.

ПР11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень геологічних об’єктів та гірських порід, порід-колекторів, вуглеводнів.

ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.

  1. Проходження інструктажу з техніки безпеки та охорони праці.
  2. Опис відслонень та рельєфу з визначенням основних рельєфоутворюючих факторів.
  3. Збір зразків гірських порід, їх аналіз та опис в лабораторних умовах.
  4. Закріплення практичних навичок роботи з основними геодезичними приладами: налаштування, зйомка, збір та обробка інформації  (складання профілів та топографічних планів місцевості).
  5. Складання звіту та презентація отриманих результатів.

Практика студентів є одним із важливих видів навчальної роботи і здійснюється з метою закріплення теоретичних знань з загальної геології, формування професійних вмінь, здатність приймати рішення, самостійно, в польових умовах. Оволодіння сучасними методами проведення геологічних досліджень.

Польові геологічні дослідження і спостереження є основою комплексного вивчення своєї місцевості, вони покликані ознайомити студентів з системою геологічних явищ, потрібних для розуміння генезису рельєфу, його еволюції, історії формування, закономірностей і взаємозв’язків між геологічними процесами та іншими явищами природи. Для успішного проведення польових досліджень студенти повинні набути навичок роботи з геологічним обладнанням, навчитись описувати геологічні відслонення і відбирати зразки гірських порід, вести польовий щоденник, описувати різні геолого-геоморфологічні об’єкти, складати колекції.

Комплекс топографічних робіт включає: ознайомлення із технікою безпеки на топографо-геодезичних роботах; рекогностування місцевості; складання абрисів; створення знімальної основи шляхом прокладання теодолітного ходу; виконання тахеометричного знімання; знімання ситуації; складання топографічного плану; вирішення інженерних задач: нівелювання траси за програмою IV класу та побудова профілю; визначення відстані до недоступної точки.

Завданням практики є отримання навичок, які знадобляться спеціалісту в подальшій професійній діяльності.

Syllabus Координатор Координатор Координатор Координатор