Практика студентів є одним із важливих видів навчальної роботи і здійснюється з метою оволодіння сучасними методами проведення геологічних дасліджень. Вона покликана підготувати майбутніх спеціалістів до реальної практичної роботи, забезпечити належний рівень їхньої професійної підготовки.
Завданням практики полягає в отриманні навичок для подальшої професійної діяльності. Для цього студенти повинні вміти розшифровувати склад та будову елементів Земної кори, мати уявлення про ендогенні та екзогенні процеси, знати специфіку геологічної роботи підземних вод.
Практика готує майбутніх спеціалістів до самостійного виконання обов’язків на першій посаді, де вони працюватимуть. Внесок молодих спеціалістів у практичну діяльність підприємств, установ, організацій відповідної галузі прямо залежить від їхньої підготовленості до роботи, теоретичного кругозору й практичних навичок.
Геологозйомча практика дає можливість остаточно переконатися в правильності зробленого ним вибору. Під час її проходження він може перевірити свій професіоналізм. Звичайно, особливо важливих і відповідальних завдань молодий фахівець може й не отримати, але він цілком здатний працювати рядовим виконавцем і брати участь у вирішенні загальних виробничих завдань.
Третій рік, осінь - 3 кредити (1 – 1) Залік
Зміст практики охоплює ознайомчу, навчальну і організаційну роботу.
Студенти на підприємствах ознайомлюються із наявними зйомками ситуації і рельєфу та геологічною інформацією.
Оволодіння практичними навиками роботи, та збирання інформації для звіту та його оформлення.