Навчальний курс 103БОК34 Практика геологорозвідувальна

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 10 Природничі науки
Спеціальність 103 Науки про Землю
Освітня програма Геологія нафти і газу
Обсяг дисципліни 6
Види аудиторних занять Самостійна робота  - 180 годин
Форма контролю Диференційований залік

Метою вивчення дисципліни є – вивчення напрямків діяльності та організації роботи установ та відділів, в обов’язки яких входить складання геологічних проектів, аналіз зразків гірських порід, мінералів, підземних вод тощо, складання карт та геологічних розрізів: закріплення та поглиблення і розширення знань з теоретичних дисциплін та їх застосування до розв'язання актуальних проблем; одержання навиків проведення конкретних розрахунків, проведення різного роду експериментів; підготовка до майбутньої роботи за спеціальністю.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:

К03. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

К04. Знання та розуміння області наук про Землю та розуміння професійної діяльності.

К08. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями

К09. Здатність працювати в команді.

К14. Здатність застосовувати базові знання фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні Землі та її геосфер.

К15. Здатність здійснювати збір, реєстрацію і аналіз даних за допомогою відповідних методів і технологічних засобів у польових і лабораторних умовах.

К16. Здатність застосовувати кількісні методи при дослідженні геосфер, геологічних процесів та об’єктів.

К17. Здатність до всебічного аналізу складу і будови геосфер.

К18. Здатність інтегрувати польові та лабораторні спостереження з теорією у послідовності: від спостереження до розпізнавання, синтезу і моделювання.

К19. Здатність проводити моніторинг природних процесів.

К20. Здатність самостійно досліджувати мінерали, гірські породи, нафту і газ, буровий розчин, геологічні тіла та об’єкти  в польових і лабораторних умовах, описувати, аналізувати, документувати і звітувати про результати.

К21. Здатність до планування, організації та проведення досліджень,  підготовки звітності.

К22. Здатність ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти у геосферах, їх властивості та притаманні їм процеси.

Програмними результатами вивчення дисципліни є:

ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю.

ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю

ПР05. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження.

ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів.

ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу.

ПР11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень геологічних об’єктів та гірських порід, порід-колекторів, вуглеводнів.

ПР14. Брати участь у розробці проектів і практичних рекомендацій в галузі наук про Землю.

ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних

ПР16. Знати нормативно-правові основи проведення геологорозвідувальних робіт, у тому числі на нафту і газ, законодавства України в галузі геології й надрокористування.

ПР17. Визначати за геологічним розрізом потенційні місця накопичення вуглеводнів, виділення порід-колекторів; формувати вихідні дані для моделювання та прогнозування геологічних процесів за результатами розвідки

ПР19. Використовувати на базовому рівні програмні засоби для моделювання геологічних процесів.

Для проходження практики студенти направляються в проектні інститути, підприємства та державні установи. Місця практики визначаються відповідно до двосторонніх договорів між університетом та організаціями.

Завданням практики студентів - поглиблення і закріплення студентами теоретичних знань із спеціальних дисциплін щодо знань та вмінь з геологорозвідувальних робіт при пошуку нафти і газу та інших корисних копалин.

Зміст:

  1. Ознайомити студентів із завданням та програмою практики та іншою необхідною − документацією (щоденний практики, направлення на практику, договір із організацією);
  2. Проходження інструктажу з техніки безпеки та охорони праці.
  3. Знайомство зі структурою підприємства та/або місцем проходження практики (лабораторія, відділ, територія досліджень тощо).
  4. Збір матеріалів (зразків гірських порід, води, даних для побудови карт та розрів), їх аналіз та опис; аналіз архівних даних.
  5. Закріплення практичних навичок з геологічного картування, опису геологічної будови місцевості, прогнозування корисних копалин, складання геологічної документації різних стадій геологорозвідувальних робіт.
  6. Складання звіту за результатами проходження практики та презентація отриманих результатів.

 

Практика студентів є одним із важливих видів навчальної роботи і здійснюється з метою оволодіння сучасними методами проведення геологічних дасліджень. Вона покликана підготувати майбутніх спеціалістів до реальної практичної роботи, забезпечити належний рівень їхньої професійної підготовки.

Завданням практики полягає в отриманні навичок для подальшої професійної діяльності. Для цього студенти повинні вміти аналізувати геологічну будову території, а також результати геофізичних, літологічних, геохімічних, гідрогеологічних та інших досліджень, прогнозувати корисні копалини.

Практика готує майбутніх спеціалістів до самостійного виконання обов’язків на першій посаді, де вони працюватимуть. Внесок молодих спеціалістів у практичну діяльність підприємств, установ, організацій відповідної галузі прямо залежить від їхньої підготовленості до роботи, теоретичного кругозору й практичних навичок.

Syllabus Координатор Вольченкова Алла Координатор Марина Вовк