Навчальний курс 103БОК36 Виконання кваліфікаційної роботи

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 10 Природничі науки
Спеціальність 103 Науки про Землю
Освітня програма Геологія нафти і газу
Обсяг дисципліни 12
Види аудиторних занять Самостійна робота  - 360 годин
Форма контролю Захист кваліфікаційної роботи

Метою вивчення дисципліни є - узагальнення та систематизація  теоретичних знань та практичний умінь, отриманих під час навчання, шляхом виконання самостійного дослідження (опрацювання  обраної теми) та презентації отриманих результатів.

Завдання – поглибити й розширити теоретичні і практичні знання, уміння вирішувати прикладні проблеми, уміння доносити результати діяльності до аудиторії, виконувати презентації, опрацьовувати літературні джерела.

 

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:

К03. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

К04. Знання та розуміння області наук про Землю та розуміння професійної діяльності.

К05. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

К07. Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій.

К08. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями

К13. Знання та розуміння теоретичних основ наук про Землю як комплексну природну систему.

К14.Здатність застосовувати базові знання фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні Землі та її геосфер.

К15. Здатність здійснювати збір, реєстрацію і аналіз даних за допомогою відповідних методів і технологічних засобів у польових і лабораторних умовах.

К16. Здатність застосовувати кількісні методи при дослідженні геосфер, геологічних процесів та об’єктів.

К17. Визначати за геологічним розрізом потенційні місця накопичення вуглеводнів,

виділення порід-колекторів; формувати вихідні дані для моделювання та прогнозування геологічних процесів за результатами розвідки.

К18. Здатність інтегрувати польові та лабораторні спостереження з теорією у послідовності: від спостереження до розпізнавання, синтезу і моделювання.

К20. Здатність самостійно досліджувати мінерали, гірські породи, нафту і газ, буровий розчин, геологічні тіла та об’єкти  в польових і лабораторних умовах, описувати, аналізувати, документувати і звітувати про результати.

К21. Здатність до планування, організації та проведення досліджень,  підготовки звітності.

К24. Здатність використовувати  профільні знання й практичні навички  щодо визначення генезису родовищ та аналізу особливостей промислових типів та геологічної будови родовищ нафти і газу.

К25. Здатність використовувати профільні знання й практичні навички  щодо аналізу типів та особливостей родовищ і покладів нафти і газу та оцінювання  колекторських властивостей гірських порід.

К26. Здатність використовувати профільні знання й практичні навички в галузі пошуку і розвідки нафтових і газових родовищ, геологічного супроводу розробки та експлуатації родовищ вуглеводнів.

К27. Здатність використовувати профільні знання й практичні навички  щодо визначення  при геолого-економічному оцінюванні родовищ та покладів вуглеводнів

Програмними результатами вивчення дисципліни є:

ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю.

ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю, геології, геології нафти і газу.

ПР05. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження.

ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів, у тому числі геологічних об’єктів та гірських порід, порід-колекторів, вуглеводнів.

ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу.

ПР11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень геологічних об’єктів та гірських порід, порід-колекторів, вуглеводнів.

ПР12. Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи геологічних наук, зокрема геології нафти і газу.

ПР13. Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації, звіти та повідомлення.

ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.

ПР16. Знати нормативно-правові основи проведення геологорозвідувальних робіт, у тому числі на нафту і газ, законодавства України в галузі геології й надрокористування.

ПР17. Визначати за геологічним розрізом потенційні місця накопичення вуглеводнів, виділення порід-колекторів; формувати вихідні дані для моделювання та прогнозування геологічних процесів за результатами розвідки.

ПР18. Знати та розуміти методи оцінювання геолого-економічних умов родовищ паливно-енергетичної сировини; аналізу та підрахунку складу та запасів нафти і газу на основі геохімічних досліджень вуглеводнів та органічних сполук.

ПР19. Використовувати на базовому рівні програмні засоби для моделюваннягеологічних процесів.

Кваліфікаційна робота бакалавра є самостійно виконаним студентом навчально–науковим дослідженням за спеціальністю 103 «Науки про Землю». Вона завершує перший етап трьохступеневої системи навчання студентів в університеті, а її успішний захист є підставою для присвоєння студенту кваліфікації бакалавра з наук про Землю.

Бакалаврська робота є навчально–кваліфікаційною та передбачає розв’язання складної спеціалізованої задачі або практичної проблеми у предметній області наук про Землю або у процесі навчання із застосуванням сучасних теорій та методів дослідження геологічних об’єктів та процесів із використанням міждисциплінарних даних.

При виконанні кваліфікаційної роботи студент повинен продемонструвати:

  • свої знання і уміння, отримані у процесі навчання, володіння геологічною термінологією;
  • здатність до кваліфікованого узагальнення різноманітних геологічних і геолого–геофізичних даних;
  • спроможність самостійно та на сучасному рівні вирішувати наукові та науково–практичні завдання, застосовуючи при цьому оптимальну методику досліджень, логічно і грамотно викладати спеціальну інформацію та результати власних наукових досліджень,
  • вміння захищати свої наукові та практичні досягнення перед аудиторією.

 

Атестація випускників освітньо-професійної програми спеціальності 103 «Науки про Землю» проводиться у формі захисту кваліфікаційної роботи та завершується видачею документів встановленого зразка про присудження йому ступеня бакалавра із присвоєнням освітньої кваліфікації: Бакалавр з наук про Землю.

Атестація здійснюється відкрито і публічно.

Syllabus Координатор