Освітній рівень | Перший (бакалаврський) |
Програма навчання | Обов’язкова |
Галузь знань | 13 Механічна інженерія |
Спеціальність | 133 Галузеве машинобудування |
Освітня програма | Галузеве машинобудування |
Обсяг дисципліни | 3 кредити ECTS (90 академічних годин) |
Форма контролю | диференційований залік |
Мета практики
Закріплення теоретичних знань, отриманих здобувачами вищої освіти в результаті вивчення дисциплін, які формують компетентності майбутньої спеціальності, набуття практичних навичок та виробничого досвіду при виконанні основних виробничих процесів, ознайомлення із технологією виробничих процесів, зі складовими елементами технологічних процесів, з особливостями роботи відділів підприємства, службою охорони праці, порядком та термінами виконання робіт на виробництві, готовністю до самостійної творчої інженерної роботи, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень у процесі професійної діяльності, яка пов’язана із галузевим машинобудуванням.
Завдання практики
Практика (фахова) використовується для формування наступних компетентностей, визначених освітньою програмою:
загальні компетентності:
ЗК 2 Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
ЗК 3 Здатність планувати та управляти часом.
ЗК 4 Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
ЗК 6 Здатність проведення досліджень на певному рівні.
ЗК 9 Здатність мотивувати людей та рухатися до спільної мети.
ЗК 11 Здатність працювати в команді.
фахові компетентності:
ФК 2 Здатність застосовувати фундаментальні наукові факти, концепції, теорії, принципи для розв’язування професійних задач і практичних проблем галузевого машинобудування.
ФК 3 Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.
ФК 6 Здатність оцінювати техніко-економічну ефективність типових систем та їхніх складників на основі застосовування аналітичних методів, аналізу аналогів та використання доступних даних.
ФК 7 Здатність приймати ефективні рішення щодо вибору конструкційних матеріалів, обладнання, процесів та поєднувати теорію і практику для розв'язування інженерного завдання.
ФК 8 Здатність реалізовувати творчий та інноваційний потенціал у проектних розробках в сфері галузевого машинобудування.
Передумови для проходження практики
«Основи екології», «Безпека людини», «Технологія конструкційних матеріалів та матеріалознавство», «Теорія механізмів і машин», «Електротехніка, електроніка та мікросхемотехніка», «Деталі машин», «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання», «Двигуни внутрішнього згорання, автомобілі та трактори», «Гідравліка, гідро- та пневмопривод», «Будівельна техніка», «Основи наукових досліджень у галузі», «Організація, планування і основи менеджменту», «Підйомно-транспортні машини та складське обладнання», «Експлуатація, обслуговування та якість машин», «Машини для виробництва будівельних матеріалів та механізований інструмент», «Будівельна механіка та проєктування металевих конструкцій», «Машини для земляних та меліоративних робіт», «Практика (друга технологічна)».
Програмні результати навчання
У результаті проходження практики (фахової) очікувані результати навчання згідно освітньої програми наступні:
РН 2. Знання та розуміння механіки і машинобудування та перспектив їхнього розвитку.
РН 3. Знати і розуміти системи автоматичного керування об'єктами та процесами галузевого машинобудування, мати навички їх практичного використання.
РН 4. Здійснювати інженерні розрахунки для вирішення складних задач і практичних проблем у галузевому машинобудуванні.
РН 5. Аналізувати інженерні об’єкти, процеси та методи.
РН 6. Відшуковувати потрібну наукову і технічну інформацію в доступних джерелах, зокрема, іноземною мовою, аналізувати і оцінювати її.
РН 7. Готувати виробництво та експлуатувати вироби, застосовуючи автоматичні системи підтримування життєвого циклу.
РН 8. Розуміти відповідні методи та мати навички конструювання типових вузлів та механізмів відповідно до поставленого завдання.
РН 9. Обирати і застосовувати потрібне обладнання, інструменти та методи.
РН 11. Вільно спілкуватися з інженерним співтовариством усно і письмово державною та іноземною мовам.
РН 12. Застосовувати засоби технічного контролю для оцінювання параметрів об'єктів і процесів у галузевому машинобудуванні.
РН 15. Розв’язувати задачі формування трудових ресурсів та професійного розвитку персоналу; виявляти резерви підвищення ефективності праці співробітників.