Навчальний курс 141БОК29 Практика (навчальна)

Практика студентів є одним із важливих видів навчальної роботи і здійснюється з метою закріплення теоретичних знань з обов’язкової дисципліни «Обчислювальна техніка та програмування», формування професійних вмінь, здатність приймати рішення, самостійно, у виробничих умовах.

Метою практики є підготувати студентів до ефективного використання сучасної комп’ютерної техніки в процесі розв’язання інженерних завдань, закріпити навички практичної роботи на комп’ютерах, а також ознайомитись з процесами постановки технічних завдань, їх формалізації та алгоритмізації.

Студенти повинні засвоїти основні заходи формалізації та алгоритмізації завдань, що виникають в інженерній практиці, оволодіти програмними засобами розв’язування завдань такого типу.

Задачі практики передбачають відпрацювання практичних завдань по темам обов’язкової дисципліни «Обчислювальна техніка та програмування».

Практика (навчальна) для здобувачів вищої освіти спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» галузі знань 14 «Електрична інженерія» проходить на базі комп’ютерних лабораторій Національного університету імені Юрія Кондратюка.

Перший рік, весна – 3 кредити. Диференційований залік

Перелік дисциплін, які є передумовою вивчення курсу:

  • 141БОК6 Вища математика
  • 141БОК25 Обчислювальна техніка та програмування

Перелік дисциплін, для яких курс є передумовою:

  • Дисципліни циклу професійної підготовки за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та виконання кваліфікаційної роботи

  1. Більш глибоке вивчення мови програмування MathCAD та її застосування при розв’язанні прикладних інженерних задач.
  2. Ознайомлення з числовими методами виконання математичних завдань.
  3. Побудова алгоритмів числових методів:
    • розв’язання нелінійних рівнянь;
    • інтерполяції, екстраполяції та апроксимації;
    • розв’язування систем лінійних рівнянь та реалізація алгоритмів лінійної алгебри;
    • знаходження інтегралів;
    • розв’язування звичайних диференційних рівнянь.
  4. Реалізація алгоритмів числових методів на ПЕОМ з використанням мови MathCAD.

Базова

  1. Лєві Л.І. Методичні рекомендації до проведення навчальної практики з дисципліни «Обчислювальна техніка та програмування» для студентів спеціальності 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка. – Полтава: Національний університет імені Юрія Кондратюка, 2020. – 7 с.
  2. MathCad в інженерних розрахунках. Частина 1. Посібник для студентів інженерних спеціальностей НТУ / Укл. В.В. Гавриленко, К.С. Величко, К.М. Алєксєєнко. – К.: НТУ, 2004. – 127 с.
  3. MathCad в інженерних розрахунках. Частина 2. Посібник для студентів інженерних спеціальностей НТУ / Укл. В.В. Гавриленко, К.С. Величко, К.М. Алєксєєнко. – К.: НТУ, 2002. – 108 с.
  4. Інформатика: конспект лекцій у чотирьох частинах. – Частина 4: Обробка інженерної інформації за допомогою математичного пакета MathCAD / Укладач А.В. Булашенко. – Суми: Вид-во СумДУ, 2010. – 123 с.

Допоміжна

  1. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології / під ред. Г.А. Шинкаренко. Київ: Каравела, 2011. – 592 с.
  2. Караванова Т.П. Інформатика: основи алгоритмізації та програмування: 777 задач з рекомендаціями та прикладами / за заг. ред. М.З. Згуровського. Київ: Генеза, 2006. – 286 с.
  3. Ковалюк Т.В. Основи програмування. Київ: Видавнича група BHV, 2005. – 384 с.
  4. Корчук О.Ю., Косяк В.І. Основи інформатики та обчислювальної техніки: навч. посіб. Київ: НАУ, 2018. – 160 с.

Координатор Syllabus