Навчальний курс 141БОК30 Практика (І технологічна)

Практика студентів є одним із важливих видів навчальної роботи і здійснюється з метою закріплення теоретичних знань з фахових дисциплін, формування професійних вмінь, здатність приймати рішення, самостійно, у виробничих умовах. Порівняно з ознайомчою практикою, є більш наближеною до професійної діяльності, оскільки студенти працюють на реальному виробництві.

Метою практики є закріплення та поглиблення теоретичних знань, отриманих в процесі навчання, доповнення їх новими відомостями по технології виконання електромонтажних і налагоджувальних робіт, вивчення на практиці вимог що пред’являються до експлуатації автоматизованих систем електропривода.

Базовими підприємствами для проведення І технологічної практики є:

• ПАТ «Електромотор» ;
  • ТОВ «ТД Полтавський автоагрегатний завод»;
  • Науково-дослідний центру випробувань електричних ламп та технологічного обладнання Державного підприємства «Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації»;
  • ТОВ «LUMOS Ukraine»;
  • ТОВ «Полтаваелектроремонт»;
  • ТОВ «Weatherford Ukraine LLC»;
  • «KONSORT»™.

Другий рік, весна – 3 кредити. Диференційований залік

Перелік дисциплін, які є передумовою вивчення курсу:

• 141БОК13 Теоретичні основи електротехніки
  • 141БОК20 Улаштування електроустановок споживачів, електрична частина станцій та підстанцій
  • 141БОК24 Метрологія та технологічні вимірювання

Перелік дисциплін, для яких курс є передумовою:

• 141БОК17 Електричні машини
  • 141БОК22 Електроніка та мікросхемотехніка
  • 141БОК17 Конструювання механічної частини електроприводу

Під час першої технологічної практики перед студентом ставляться такі завдання:

1. Ознайомитись з організаційною структурою підприємства.
  2. Вивчити електромонтажні вироби та матеріали.
  3. Ознайомитись з електромонтажними виробами та освітлювальними приладами, знати їх устрій та застосування.
  4. Знати устрій, вміти відремонтувати автоматичні вимикачі, пускачі та запобіжники.
  5. Ознайомитись з дротами, шнурами, кабелями для внутрішньої та зовнішньої проводки. Вміти визначити марку виробу.
  6. Ознайомитись з електромонтажними приладами та інструментами, вміти користуватись ними.
  7. вміти виконувати електромонтажні роботи за допомогою ручного інструменту.
  8. Вміти проводити розділку кабелів і дротів , проводити з’єднання їх жил.
  9. Ознайомитись з технологією виконання різних виглядів електропроводок та освітлювального обладнання.
  10. Вміти проводити монтаж силового обладнання по монтажним схемам.
  11. Ознайомитись з правилами техніки безпеки при проведенні електромонтажних робіт.

Індивідуальні завдання

Перед від’їздом на практику студент повинен отримати у керівника практики направлення на практику, програму практики та щоденник практики.

За час проходження практики студент зобов’язаний:

• придбати виробничі навики по майбутній спеціальності;
  • своєчасно виконувати всі адміністративні і науково – технічні вказівки від керівника від виробництва;
  • виконувати правила техніки безпеки;
  • забезпечити якість виконання робіт;
  • проводити записи в щоденнику, підготувати звіт по проходженню практики;
  • виконувати правила внутрішнього розпорядку підприємства.

На студентів – практикантів, які порушують правила внутрішнього розпорядку може накладено догану, про яку повідомляють ректору університету.

Базова

1. Шефер, В.В. Електричні машини: навчальний посібник / В.В. Онушко, О.В. Шефер. – Полтава, ПолтНТУ, 2015. – 536 с.
  2. Яцун, М.А. Електричні машини: навч. посібник/ М.А.Яцун. Видавництво Національного університету ,,Львівська політехніка’’, 2004. – 400 с.
  3. Зягірняк, М.В. Електричні машини: підручник/ М.В.Загірняк, Б.І.Невзлін. – 2- ге вид. переробл. і доп.¬ – К.: Знання, 2009. – 399 с.
  4. Попович М.Г., Ковальчук О.В. Теорія автоматичного керування. Підручник. – К: Либідь, 2007, – 656с.
  5. Галай В.М. Теорія цифрових систем автоматичного керування: навчальний посібник. –Полтава: ПолтНТУ, 2009. –131 с.
  6. Blum J. Exploring Arduino / Jeremy Blum. – Indianapolis: John Wiley & Sons, Inc., 2013. – 385 p.
  7. Мікропроцесорна техніка: Електронний підручник / В.Я. Жуйков, Т.О. Терещенко, Ю.С. Ямненко, А.В.Заграничний; відп. ред. О.В. Борисов. 2016. – 440 с.
  8. Жуйков В.Я., Терещенко Т.О., Петергеря Ю.С. Електронний підручник «Мікропроцесори і мікроконтролери» - 2009 Гриф надано Міністерством освіти і науки України (лист № 1.4_18-Г114 від 10.01.2009 р.)
  9. Електричні машиниі апарати: навчальний посібник / Ю.М.Куценко, В.Ф.Яковлєв та ін.–К.: Аграрна освіта, 2013. –449 с.
  10. Клименко Б.В. Електричні апарати. Електромеханічна апаратура комутації, керування та захисту. Загальний курс: навчальний посібник. – Харків: Вид-во «Точка», 2012. – 340 с.

Допоміжна

1. Мілих, В.І. Електротехніка та електромеханіка: навчальний посібник/ В.І. Мілих. —К.: Каравела, 2006. – 376 с.
  2. Галай М.В. Теорія автоматичного керування: неперервні та дискретні системи. Навч. пос-к. – Полтава, 2005. – 454с.
  3. Dorf, Richard C. Modern control systems / Richard C, Robert H. Bishop. ¬– 12th ed. p.cm. 2010. – 1104 p.
  4. Н. О. Ільїна, О. М. Ляшенко. Електричні апарати: конспект лекцій для студентів 3 курсу денної форми навчання спеціальності 090600 “Світлотехніка І джерела світла”..– Харків: ХНАМГ, 2004 – 70с.

Координатор Syllabus