Навчальний курс 141МОК9 Експериментальні методи досліджень

Мета та завдання вивчення дисципліни − формування у студентів системи теоретичних і практичних знань про наукові підходи до організації досліджень, форми пізнання, закони і методи дослідження в різних галузях науки та техніки. Дисципліна є обов'язковою дисципліною у циклі дисциплін професійної підготовки. В ній викладені основи положення про закони, форми набуття знань, методах досліджень в різних галузях науки та техніки. Програма об’єднує різні наукові підходи до організації експериментальних досліджень. Детально викладається системний підхід в якості основної методології для організації та проведення експериментальних досліджень.

Завданням вивчення є опанування системного підходу в якості основної методології в організації та проведенні експериментальних досліджень. Найбільш вживаних кількісних та якісних методів обробки отриманих даних і інтерпретації результатів, способів експериментального визначення статистичних і динамічних залежностей між змінними об’єкта дослідження. Алгоритми вирішення оптимізаційних задач, способи моделювання різноманітних об’єктів дослідження за допомогою сучасного математичного апарата.

Значення курсу полягає у формуванні творчого підходу до професійної діяльності. Визначення статистичних залежностей і законів розподілу на основі даних експерименту. Методу найменших квадратів. Визначення статистичних характеристик випадкових процесів по даним експерименту. Застосування спеціальних методів побудови математичних моделей. Визначення засобів вимірювання та погрішності результатів. Розробка програми і проведення експериментальної частини дослідження. Обробка даних експерименту, аналіз і узагальнення отриманих результатів. Оформлення результатів дослідження.

Координатор Syllabus