Навчальний курс 191 1М6 Архітектура багатофункціональних комплексів

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 19 Будівництво і архітектура
Спеціальність 191 Архітектура та містобудування
Освітня програма Архітектура будівель і споруд
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять Лекції (20 академічних годин), практичні заняття (12 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Мета навчальної дисципліни – формування у студентів знань про основи  типології, принципи планувальної та образно-композиційної організації багатофункціональних комплексів різних типів.

Вивчення навчальної дисципліни спрямоване на формування у студентів наступних компетентностей: знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності; здатність аналізувати, розробляти та впроваджувати архітектурно-містобудівні рішення з урахуванням соціально-демографічних, національно- етнічних, природно-кліматичних, інженерно-технічних чинників та санітарно-гігієнічних, безпекових, енергозберігаючих, екологічних, техніко-економічних вимог; здатність розробляти і реалізовувати проєкти у сфері архітектури та містобудування; здатність аналізувати міжнародний та вітчизняний досвід, збирати, накопичувати і використовувати інформацію, необхідну для розв’язання задач дослідницького та інноваційного характеру у сфері архітектури та містобудування; здатність генерувати нові ідеї та розробляти інноваційні рішення у сфері архітектури та містобудування

Очікувані результати навчання з дисципліни : мати спеціалізовані уміння/навички розв’язання проблем, необхідні для проведення досліджень та/або провадження інноваційної діяльності у сфері  архітектури та містобудування з метою розвитку нових знань та процедур; розуміти і застосовувати у практичній діяльності теоретичні і практичні засади проєктування інноваційних об’єктів містобудування, житлових, громадських, промислових будівель і споруд, реконструкції і реставрації архітектурних об’єктів, методи досягнення раціонального архітектурно-планувального, об’ємно-просторового, конструктивного рішення, забезпечення соціально-економічної ефективності, екологічності, енергоефективності; приймати ефективні альтернативи, враховувати обмеження, оцінювати можливі побічні наслідки та ризики; аналізувати міжнародний та вітчизняний досвід щодо проєктування об’єктів архітектури та містобудування.

Змістовий модуль 1. АРХІТЕКТУРА ГРОМАДСЬКИХ БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ

Тема 1. Передумови формування багатофункціональних комплексів в сучасних умовах.

Соціальні групи споживачів культурно-побутових послуг, ступенева і комунікативна системи обслуговування, соціально-економічні та містобудівні передумови формування АБК. Місце і роль  багатофункціональних комплексів у формуванні архітектурно-планувальної структури поселень. (Соціальна, містобудівна і художньо-композиційна роль громадських об’єктів).

Тема 2. Містобудівні вимоги та вирішення генеральних планів ділянок багатофункціональних комплексів.

Фактори, що впливають на місце розміщення багатофункціонального комплексу. Розрахунок закладів та вибір специфіки багатофункціонального комплексу.

Практичне заняття №1. Аналіз передумов формування багатофункціонального комплексу в структурі населеного пункту.

Тема 3. Класифікація і структура багатофункціональних комплексів.

Класифікація, морфологія, архітектурні вимоги до багатофункціональних комплексів.

Тема 4. Особливості архітектурного проектування багатофункціональних комплексів.

Функціональний складу та структура комплексу, принципи об’єднання установ, принципи об’ємно-просторової організації.

Тема 5. Архітектурно-планувальна організація торговельно-громадських, культурних, адміністративно-ділових комплексів.

Структура торгівельно-громадських, культурних, адміністративно-ділових комплексів Генплан ділянки. Функціонально-планувальна та об’ємно-просторова організація.

Практичне заняття № 2. Функціональне зонування ділянки багатофункціонального комплексу (визначення та розрахунок функціональних зон).

Тема 6. Архітектурно-планувальна організація організації освітніх комплексів.

Сучасні тенденції розвитку освітніх закладів. Генплан ділянки. Функціонально-планувальна та об’ємно-просторова організація.

Практичне заняття  № 3. Методи проєктування  багатофункціональних комплексів.

Тема 7. Архітектурно-планувальна організація організації висотних багатофункціональних комплексів.

Особливості проектування багатофункціональних комплексів і будівель висотою понад 75 м,  фасадні конструкції та технології.

Практичне заняття  № 4. Образно-композиційне вирішення багатофункціонального комплексу.

Тема 8. Архітектурно-планувальна організація сільських багатофункціональних комплексів.

Сучасні тенденції формування громадських закладів у сільській місцевості. Генплан ділянки. Функціонально-планувальна та об’ємно-просторова організація.

Практичне заняття  №5. Особливості об’ємно-просторового вирішення багатофункціональних комплексів.

Тема 9. Архітектурно-планувальна організація багатофункціональних житлових комплексів.

Структура багатофункціональних житлових комплексів. Генплан ділянки. Функціонально-планувальна та об’ємно-просторова організація.

Практичне заняття  № 6. Виявлення функціонально-планувальних особливостей  багатофункціональних-комплексів.

Координатор Syllabus