Навчальний курс 191 1ММ3 Стала транспортна інфраструктура міста та мобільність. Блок 3 "Сталий розвиток, міське планування та організація транспортних мереж"

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 19 Архітектура та будівництво
Спеціальність 191 Архітектура та містобудування
Освітня програма Містобудування
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (18 академічних годин), практичні заняття (14 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Навчальна дисципліна має на меті ознайомити студентів з сучасними світовими та європейськими тенденціями розвитку транспортних мереж та окремих видів міського транспорту, вивчити сучасні вимоги до регулювання міського транспорту, закріпити практичні навички щодо розроблення елементів міських вулиць та їх поперечних профілів.

Завдання дисципліни: навчитися визначати пріоритетність для розвитку міських транспортних систем на засадах інтегрованого розвитку, організовувати паркувальний простір, розробляти елементи міської вулично-дорожньої мережі (паспорти вулиць та доріг, їх поперечні профілі).

Очікується, що результати навчання студентів будуть відповідними вимогам освітньо-професійної програми. Згідно з якими студенти повинні:

знати:

• визначення сталої мобільності як пріоритетного напряму розвитку сучасних міст;
  • перспективні напрями реалізації сталої мобільності;
  • стратегії та види сталої мобільності.
  • перспективні види міського транспорту в контексті забезпечення транспортної мобільності;
  • види та можливості інтелектуальних транспортних систем;
  • прийоми організації публічних просторів у сучасних містах
  • способи застосування засобів інклюзивності у міському середовищі.;
  • - складові та послідовність розробки плану сталої мобільності;
  • візії, пріоритети, розробка сценаріїв плану сталої мобільності;

вміти:

•  розробляти поперечні профілі вулиць з у рахуванням сучасного світового досвіду.;
  • досліджувати та аналізувати стан організації дорожнього руху у визначених локаціях міста.
  • організовувати паркувальний  простір;
  • визначати місця для паркування автомобілів та розраховувати їх кількість;
  • розробляти паспорти вулиць міста

Тема 1. Визначення сталої мобільності як пріоритетного напряму розвитку сучасних міст.

Тема 2. Тенденції розвитку сучасних міст. Перспективні напрями реалізації сталої мобільності.

Тема 3. Стратегії та види сталої мобільності.

Тема 4. Транспортна система міста. Перспективні види міського транспорту в контексті забезпечення транспортної мобільності.

Тема 5. Інтелектуальні транспортні системи.

Тема 6. Публічні простори у сучасних містах.

Тема 7. Застосування засобів інклюзивності у міському середовищі.

Тема 8. План сталої мобільності - складові, послідовність розроблення.

Тема 9. План сталої мобільності - візії, пріоритети, розробка сценаріїв.

Теми практичних занять

Тема 1. Розробка поперечних профілів вулиць з врахуванням сучасного світового досвіду.

Тема 2. Розробка поперечних профілів вулиць з врахуванням сучасного світового досвіду.

Тема 3. Розробка поперечних профілів вулиць з врахуванням сучасного світового досвіду

Тема 4. Дослідження стану організації дорожнього руху у визначенних локаціях міста.

Тема 5. Дослідження стану організації дорожнього руху у визначенних локаціях міста.

Організація паркувального простору з визначення місць для паркування.

Тема 6. Організація паркувального простору з визначення місць для паркування.

Тема 7. Організація паркувального простору з визначення місць для паркування.

Тема 8. Організація паркувального простору з визначення місць для паркування.

Тема 9. Розробка паспортів вулиць міста.

Тема 10. Розробка паспортів вулиць міста.

Координатор Syllabus